Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy

22 Feb 2015 23:10 4662 2
  • Level 1  
    Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Witam na wstępie przywitam wszystkich przedstawiając się imieniem Marcin i pozdrawiając z Krakowa.

Jako że nie jestem biegłym w sprawach elektroniki i elektryki proszę o pomoc. Mianowicie ... podmieniam u siebie w samochodzie fotel kierowcy bez sterowania elektrycznego na taki z elektrycznym sterowaniem. poza nim obie wersje maja SIPS i grzanie pośladków i plecków :). W tym są podobne. Obie instalacje posiadają po 13 przewodów o podobnej kolorystyce i mam nadzieję przeznaczeniu. Różnica jest tylko w jednym przewodzie: w wersji ze sterowaniem ma on kolor brązowy, a w wersji mojej obecnej - bez sterowania zielony z białym paskiem. Dokumentują to dołączone zdjęcia. Miałem nadzieję na ucięcie modułu kostek z obecnej instalacji i dolutowanie kolor w kolor modułu kostek dla fotela ze sterowaniem.
    I tu pytanie czy mogę tak zrobić?
    Z innej strony czy na chcąc na wstępie sprawdzić funkcjonowanie fotela (oczywiście bez funkcji pamięci bo do tego trzeba chyba zabawy z softem w komputerze) mogę podpiąć się jakoś prostownikiem do wiązki fotela jeśli tak to jak i do których kabli? Będę wdzięczny za pomoc gdyż z moich poszukiwań dowiedziałem się ogólnie że prawdopodobnie przekładka foteli odbywać się powinna na zasadzie "plug to plug", bądź właśnie że będzie potrzebne programowanie sterownika komputera. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz proszę o pomoc.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Witamy na forum!
    Ossianin wrote:
    I tu pytanie czy mogę tak zrobić?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Zabierasz się do tego, od całkiem zlej strony. Potrzebny jest schemat z twojego auta i auta "dawcy" fotela. Dopiero po porównaniu, można pokusić się o podłączenie. Co zaś tyczy się podłączenia bez auta, nie zalecam. Wielka możliwość uszkodzenia. Moja rada, pojechać jednak do fachowca. Będzie dużo taniej, niż ewentualne naprawy jak "coś pójdzie nie tak".