Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy

Ossianin 22 Lut 2015 23:10 2184 2
 • #1 22 Lut 2015 23:10
  Ossianin
  Poziom 1  

  Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Witam na wstępie przywitam wszystkich przedstawiając się imieniem Marcin i pozdrawiając z Krakowa.

  Jako że nie jestem biegłym w sprawach elektroniki i elektryki proszę o pomoc. Mianowicie ... podmieniam u siebie w samochodzie fotel kierowcy bez sterowania elektrycznego na taki z elektrycznym sterowaniem. poza nim obie wersje maja SIPS i grzanie pośladków i plecków :). W tym są podobne. Obie instalacje posiadają po 13 przewodów o podobnej kolorystyce i mam nadzieję przeznaczeniu. Różnica jest tylko w jednym przewodzie: w wersji ze sterowaniem ma on kolor brązowy, a w wersji mojej obecnej - bez sterowania zielony z białym paskiem. Dokumentują to dołączone zdjęcia. Miałem nadzieję na ucięcie modułu kostek z obecnej instalacji i dolutowanie kolor w kolor modułu kostek dla fotela ze sterowaniem.
  I tu pytanie czy mogę tak zrobić?
  Z innej strony czy na chcąc na wstępie sprawdzić funkcjonowanie fotela (oczywiście bez funkcji pamięci bo do tego trzeba chyba zabawy z softem w komputerze) mogę podpiąć się jakoś prostownikiem do wiązki fotela jeśli tak to jak i do których kabli? Będę wdzięczny za pomoc gdyż z moich poszukiwań dowiedziałem się ogólnie że prawdopodobnie przekładka foteli odbywać się powinna na zasadzie "plug to plug", bądź właśnie że będzie potrzebne programowanie sterownika komputera. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz proszę o pomoc.

  0 2
 • #2 22 Lut 2015 23:42
  Pawel wawa
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Witamy na forum!

  Ossianin napisał:
  I tu pytanie czy mogę tak zrobić?

  Nie, nie i jeszcze raz nie. Zabierasz się do tego, od całkiem zlej strony. Potrzebny jest schemat z twojego auta i auta "dawcy" fotela. Dopiero po porównaniu, można pokusić się o podłączenie. Co zaś tyczy się podłączenia bez auta, nie zalecam. Wielka możliwość uszkodzenia. Moja rada, pojechać jednak do fachowca. Będzie dużo taniej, niż ewentualne naprawy jak "coś pójdzie nie tak".

  0
 • #3 23 Lut 2015 07:28
  Strumien swiadomosci swia
  Poziom 43  

  Ta różnica to kable od SRS.
  Fotel do sterowania potrzebuje zasilania i CAN.

  Nie polecam w ciemno podłączania .

  0