Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy

Ossianin 22 Lut 2015 23:10 1968 2
  • #1 22 Lut 2015 23:10
    Ossianin
    Poziom 1  

Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Volvo V70, 2006 - Instalacja sterowanego elektrycznie fotela kierowcy Witam na wstępie przywitam wszystkich przedstawiając się imieniem Marcin i pozdrawiając z Krakowa.

Jako że nie jestem biegłym w sprawach elektroniki i elektryki proszę o pomoc. Mianowicie ... podmieniam u siebie w samochodzie fotel kierowcy bez sterowania elektrycznego na taki z elektrycznym sterowaniem. poza nim obie wersje maja SIPS i grzanie pośladków i plecków :). W tym są podobne. Obie instalacje posiadają po 13 przewodów o podobnej kolorystyce i mam nadzieję przeznaczeniu. Różnica jest tylko w jednym przewodzie: w wersji ze sterowaniem ma on kolor brązowy, a w wersji mojej obecnej - bez sterowania zielony z białym paskiem. Dokumentują to dołączone zdjęcia. Miałem nadzieję na ucięcie modułu kostek z obecnej instalacji i dolutowanie kolor w kolor modułu kostek dla fotela ze sterowaniem.
    I tu pytanie czy mogę tak zrobić?
    Z innej strony czy na chcąc na wstępie sprawdzić funkcjonowanie fotela (oczywiście bez funkcji pamięci bo do tego trzeba chyba zabawy z softem w komputerze) mogę podpiąć się jakoś prostownikiem do wiązki fotela jeśli tak to jak i do których kabli? Będę wdzięczny za pomoc gdyż z moich poszukiwań dowiedziałem się ogólnie że prawdopodobnie przekładka foteli odbywać się powinna na zasadzie "plug to plug", bądź właśnie że będzie potrzebne programowanie sterownika komputera. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz proszę o pomoc.

0 2
  • #2 22 Lut 2015 23:42
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Witamy na forum!

Ossianin napisał:
    I tu pytanie czy mogę tak zrobić?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Zabierasz się do tego, od całkiem zlej strony. Potrzebny jest schemat z twojego auta i auta "dawcy" fotela. Dopiero po porównaniu, można pokusić się o podłączenie. Co zaś tyczy się podłączenia bez auta, nie zalecam. Wielka możliwość uszkodzenia. Moja rada, pojechać jednak do fachowca. Będzie dużo taniej, niż ewentualne naprawy jak "coś pójdzie nie tak".

0
  Szukaj w 5mln produktów