Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie oświetleniem schodowym

23 Lut 2015 10:41 1209 2
  • Poziom 6  
    Witam,

poszukuje rozwiązania mojego problemu.

Mam zaprojektowany potrójny włącznik schodowy w poręczy schodów
    1) na dole włącznik włącza/wyłącza światło na korytarzu (jako przycisk schodowy), włącza/wyłącza kinkiety schodowe oraz lampę schodową - przyciski schodowe,
    2) na górze włącza/włącza światło na korytarzu na górze (jako jeden z 3 przycisków), włącza/wyłącza kinkiety schodowe oraz lampę schodową - przyciski schodowe.

Chciałbym się dowiedzieć, czy możecie mi zaproponować jakieś rozwiązanie tego układu...
    niby okablowanie jest zrobione, ale niestety nie potrafiłem znaleźć włączników, które wymagały by mniej niż 4m głębokości puszki ... niestety poręcz ma 2 cm, a do tego jest półkolista...

Zastanawiałem się nad przełącznikami radiowymi ... tylko, czy będą współpracować z tradycyjnymi przełącznikami? czy będę musiał wymienić całe układy?

np. na korytarzu na górze (gdzie mam już zainstalowane 2 przełączniki) wymienić sterowanie całościowo na radiowe czy będzie to jakoś ze sobą współpracowało?

dzięki
    pzdr
  • Poziom 24  
    Mozna wszystko, sa układy które mieszczą się w puszkach 60 ale czy na pewno radiowy.
    Zastanów sie nad przełącznikami/przekaźnikami bistabilnymi
  • Moderator sekcji Technicznej
    Nawet w KIT-ach AVT możesz znaleźć rozwiązanie.