Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c-330M, C-355 - Zmiany konstrukcyjne tylnego mostu.

02 Mar 2015 15:37 2844 5
  • Poziom 29  
    Witam
    Potrzebuję dość dokładnych różnić między mostami w tych ,że ciągnikach. Nie chodzi mi o podnośnik, nic na ten temat. Jeżeli ktoś widział, rozbierał tylny most w c-335 niech coś opowie. Interesuje mnie przekładka, całego środka z korpusu c-330M do c-335. Czy skrzynia biegów różni się :?:
    Np, most c-335 po co te otwory zaznaczone zielonym kolorem : Ursus c-330M, C-355 - Zmiany konstrukcyjne tylnego mostu.
    Dzięki za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    W C-335 jest taka sama skrzynia jak normalnej 30-tce. Te otwory co zaznaczyłeś są od podnośnika, to podobno wiesz.
    Na zdjęciu góra jest dołem.
  • Poziom 29  
    To teraz durnoty piszesz, jeżeli już to skrzynia w c-335 jest taka sama jak w c-330M, tj. tzw. szybka skrzynia, z tym się mogę zgodzić. Nie o to mi chodzi, chodzi o korpus tylnego mostu, przepraszam sam ,źle sformułowałem pytanie.
    Cytat:
    te otwory co zaznaczyłeś są od podnośnika, to podobno wiesz.

Właśnie nie wiem, więc się pytam. Od podnośnika po co tam :?:
    Mogę się tylko domyślać. :roll:

Dodano po 6 [minuty]:

Ma ktoś instrukcję obsługi, c-335 podobno było dołączane takie małe książeczki A5 do tychże właśnie ciągników, zapewne większość wyemigrowała za granicę naszego kraju.
  • Poziom 13  
    Różnica prędkości jazdy wynika ze zmiany przełożenia w zwolnicach. Skrzynia różni się trybami od womu i dolnym wałkiem.

Duży otwór służy do zamocowania wałka, na którym zamocowane są krótkie cięgna, na nich z kolei zawiesza się lasze. Wewnątrz jest sprężyna ,która steruje regulacją siłową.
    Trudno to wytłumaczyć, to trzeba na żywo zobaczyc.