Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stop+Przeciwmgielne

wazka 19 Maj 2005 15:07 1467 4
    wazka
    Poziom 12  
    Witam
    Mam światła postojowe zintegrowane ze światłami stopu.
    W celu poprawy ich widoczności chcę połączyć światła stopu z przeciwmgielnymi, aby w momencie hamowania zapalały się jednocześnie. Kupiłem już co trzeba, ale po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że leżeli włączę światła przeciwmgielne w takiej konfiguracji, to podczas hamowania nikt za mną nie będzie o tym wiedział:), a dobrze by było.
    Stąd pytanie do Was kieruję:
    Co trzeba zrobić, aby po załączeniu świateł przeciwmgielnych, nie zapalały się światła stopu?
    Czy trzeba zastosować diody, a jak tak to jakie?
    neosystem
    Poziom 13  
    Ja już też tak zrobiłem tylko podobnie.
    Mam pozycyjne z przeciwmgielnymi a stop mam osobno. Połączyłem stop z przeciwmgielnymi. Ale na szczęście jest widoczna róznica bo gdy mam włączone przeciwmgielne /razem za stopem/ i gdy hamuje to światła swiecą mocniej.
    Ale również zalezało by mi na tym aby po włoczeni przeciwmgielnych nie zapalały się stopy...

Pozdrawiam....
  • Pomocny post
    pawel4090
    Poziom 13  
    mam tez tak zrobione w clio tylko zastosowalem diody 6 amperowe . W nocy super wyglada , kumple mowili ze troche oslepia wiec zastosowalem przelacznik razem ze swiatlami mijania w dzien swieci w nocy nie . Pozdrawiam
    wazka
    Poziom 12  
    Dzięki
    O to chodziło. Teraz może ktoś zauważy że hamuję:)
    Na szczęście nie będę musiał wycinać żadnych dziur, ponieważ w moim kombiaczu przeciwmgielne są symetryczne:).
    Za to pojawił się nowy problem. Wszystko działało bez problemu. Wieczorkiem, kiedy to trzeba było włączyć światła mijania, okazało się, że po naciśnięciu stopu po lewej stronie owszem zapałało się przeciwmgielne, ale za to pozycyjne i stop gasły.
    Co to może być? Dodam że jeszcze nie zainstalowałem diod.
    I jeszcze jedno gdzie można znaleźć uwarunkowania prawne odnośnie oświetlenia samochodu.