Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler voyager 2.4 ben.gaz - Koltec Necam dalej nie dziala

robson1438 01 Apr 2015 06:45 1497 10
    robson1438
    Level 10  
    Witam wszystkich i z góry przepraszam wszystkich forumowiczów za błędy jakie popełnie i gafy.
    Przeczytałem chyba wszystkie tematy na temat instalacji koltec zrobiłem wszystko jak mądrzy ludzie tu każą musiałem sam ponieważ tu gdzie mieszkam nikt nie chcesie podjąć naprawy kolteca.
    Problem jest dalej auto na gazie nie jedzie dusi się strzela i pali 20l na 100km
    Wymienione wszystko świece kable silniczki krokowe nowe membrany w parowniku i rozdzielaczu sonda lambda sprawna ciśnienie ustawione I stopnia 1.47 II 0.97
    na tych ustawieniach wogóle nie jedzie żeby troche jechał muszę zwiększyć ciśnieni na I stopniu do 2 na II stopniu musze rozkręcić na max brak mi sił co to może być gdzie szukać przyczyny proszę o poradę
    Jeszcze raz przepraszam może za brak mi składni.
    arewin
    Level 21  
    Witam, miałem ten sam problem, wszystko zrobiłem tak jak napisałeś i nic. Aż do chwili gdy doszedłem że uszkodzony może być filtr prędkości obrotowej. Po wymianie i ustawieniu parametrów instalacji auto się odrodziło na nowo. Napisz z którego roku Masz instalację sądzę że to jest przyczyną. Koszt naprawy niewielki.
    robson1438
    Level 10  
    dzieki za zainteresowanie tematem gaz jest z 2001 r. a to co napisales gdzie to jest bo naprawde idzie zglupiec z tym gazem sorki za bledy ale pisze z telefonu
    arewin
    Level 21  
    Witam, powinno to być gdzieś przy sterowniku gazu w okolicy kolumny kierownicy. Pudełko wielkości paczki zapałek.
    robson1438
    Level 10  
    takie coś widziałem tam i to często mi pyka zastanawiałem się czemu i od czego to jest popatrze na necie i zorientuje się ile to kosztuje i czy wogóle dostane dam znać jak i co pozdro
    arewin
    Level 21  
    Na 99% to jest powód kłopotów, jest serwis w Krakowie który to naprawi co z atym idzie ustawi instalację gazową.
    robson1438
    Level 10  
    do krakowa troche mam daleko mieszkam w głogowie ale pod toruniem a tu nie znalazłem nikogo kto by się tego rodzaju instalacjąchciał zająci dzisiaj zaczne rozbierać kolumne kierownicy i wymontować to pudełko

Dodano po 15 [minuty]:

czy ten filtr prędkość to jest od gazu czy to jest fabryczny należący do auta troche pogrzebałem w necie ale zadużo info na ten temat nie znalałem
    robson1438
    Level 10  
    po świętach przedzwonie zobacze co mi tam powiedzą narazie to rozebrałem i tak sobie popatrzyłem jak szpak w p...e :-) wydaje mi się że tak tego nie kupie szukałem ale nic z tego to jest połączone gdziesi tam kablami nawet nie próbuje tego wyjąć narazie życze zdrowych i spokojnych świąt i smacznego jajkach
    arewin
    Level 21  
    Witam, myślę że problem uda się rozwiązać. Dziękuję za życzenia i odwzajemniam się.
    robson1438
    Level 10  
    po długiej przerwie wracam żeby opisać co i jak,więc to tego zakładu nie dzwoniłem postanowiłem jeszcze raz rozebrać wszystko od początku nowe świece kable WN zregenerowany rozdzielacz i dystrybutor wszystko oczyszczone,no więc pozostały psełdo wtryski po kolei aż dojechałem do ostatniego a tu zong okazało się że jest lużno osadzony i pęknięty więc allegro zamawiam nowy i wstawiam i aż miło auto chodzi pięknie ciśnienie ustawione zgodnie z instrukcjami forumowiczów.
    Dziękuje wszystkim forumowiczom każdy ma głowe na karku bez ich wiedzy nic bym nie zrobił takze temat uważam za zamknięty.