Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WYSOKA TEMPERATURA CORSA B

24 Kwi 2015 20:33 1221 20
  • Poziom 5  
    Witam .Posiadam corse b 1.4 8 v 98r.
    Mam problem z wysoka temperaturą na desce rozdzielczej. Auto rok temu mialo wymienioną uszczelkę pod głowica.
    Podczas jazdy temperatura rośnie ponad 100*C ,ale wtedy włączam nawiew w środku i spada ale na chwile.wymieniłem cały rozrząd ,pompe wody, termostat-czujnik wody z tyłu silnika,czujnik na chłodnicy i nic ;/ cały czas podczas jazdy woda pokazuje ponad 100*C .
    Orientuje sie ktoś co może być przyczyna? bo denerwujące jest to jak sie jedzie a temp ponad 100;/ i caly czas ogrzewanie w środku .dodam jeszcze ze jak zagotuje to chłodnica jest gorąca(tzn czyli jest dobrze bo nie jest zatkana) a węże nie puchną ani nie sa twarde.Jeśli by ktoś był w stanie jakoś pomóc bede ogromnie wdzięczny bo ja już sie poddałem na tak prostym silniku.
    pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    Co masz wlane w układ, jakiś płyn czy wodę?

Zdemontuj chłodnice i sprawdź przepływ, może jest zakamieniała, bo to że jest ciepła o niczym nie mówi.
  • Moderator Samochody
    No jak nie ma przepływu to jak ma się ciesz ochłodzić, i dalej schładzać silnik?

Dodano po 21 [sekundy]:

Wentylator chłodnicy w ogóle się załącza?
  • Moderator Samochody
    Nie, nic by nie puchło, tylko silnik będzie się przegrzewał.

To tak jak byś oddychał przez rurkę? Nie spuchniesz tylko się udusisz, a silnik się przegrzeje, rozumiesz?
  • Poziom 5  
    własnie nie dzis zagrzałem go wskazówka weszła na czerwone pole do połowy i sie nie załączył ( sprawdzałem go na krótko i działa tzn zmostkowałem ) a jest nowy czujnik wsadzony

Dodano po 1 [minuty]:

no teraz cos wiecej:D czyli co wyciągnąć chłodnice i przepukać ja wodą?
  • Moderator Samochody
    Wypadało by podłączyć tester i odczytać jaką temperaturę widzi sterownik silnika, bo możesz mieć przekłamanie na czujniku na zegarach.

Zagotował się? Płyn wyrzuciło?

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli jesteś 100 % pewien że silnik się przegrzewa, nie sugerując się wskazaniem temperatury a wszystko do koła już wymieniłeś, zostaje Ci tylko chłodnica.
  • Poziom 5  
    nie nic nie wyrzuciło tylko tak jak ci pisałem wskazówka weszła na czerwone pole a wentylator nie zadziałał ,wychodzi na to jak by miał złe informacje by sie załączyć a działać działa napewno,myslalem o uszczelce pod głowicą ze poszła jeszcze raz ale ani płynu ani oleju nie pobiera, a jak podniosłem korek od oleje to nie było czuć spalin takze powinno byc dobrze
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    mateo_99 napisał:
    wskazówka weszła na czerwone pole a wentylator nie zadziałał

Podjedz do kogoś na "komputer" i niech odczyta jaką temperaturę widzi sterownik silnika jak wskazówka jest na czerwonym polu, bo bardzo prawdopodobne jest że wskaźnik cie w balona robi, a sam silnik wcale nie musi się przegrzewać.
  • Poziom 5  
    no możliwe ze zostaje tylko chłodnica . bo wszystkie inne podzespoły zostały wymienione wraz z czujnikami . to jak naj lepiej sprawdzić ta chłodnice?
  • Moderator Samochody
    mateo_99 napisał:
    to jak naj lepiej sprawdzić ta chłodnice?

domex32 napisał:
    Podjedz do kogoś na "komputer" i niech odczyta jaką temperaturę widzi sterownik silnika jak wskazówka jest na czerwonym polu
  • Poziom 5  
    ok to jak sie okaże ze komputer widzi np 96*C .a u mnie bedzie ponad 100 czyli wymienić wskaźnik> tzn cały wyświetlacz?
  • Moderator Samochody
    Nie koniecznie. Może się okazać że czujnik który wsadziłeś, ten od temperatury to jakiś marny topran, albo jakieś inne gó*** a ich precyzja to jak byś chciał narobić w stringi....

Dlatego na razie nie panikujemy i szukamy czy gdzieś nie jest za duży błąd pomiaru.
  • Poziom 5  
    ok zaczne od tego komputera podajdę i zobaczymy co on widzi wtedy jak ja mam wskazówke na czerwonym polu .możliwe ze czujnik bo kosztował 20-30 zl więc duże prawdopodobieństwo ze to ktoryś z nich
  • Poziom 21  
    Chłodnica do wymiany. Ma za mały przepływ.
  • Poziom 21  
    Nie dawno identyczny problem miał mój znajomy. Chłodnica miała za mały przepływ. Próbował ją płukać wodą z octem. Niewiele pomogło. Po wymianie na nową problem zniknął.
    Czy są jakieś inne środki, to nie wiem.

I też to było w takiej corsie.
  • Poziom 5  
    najpierw zastosuje porade kolegi domex32 zobaczę co widzi sterwnik, a co wyświetlacz a poźniej przepłukam chłodnice. bo cena nowej może przekroczyc cene auta :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Witam raz jeszcze .Kolego Domex32 miałes racje z tym komputerem.podpiołem go i sterownik widzi 95*( a umnie na wyswietlaczu 105 . wyciagłem wyświetlacz,wskazówke cofnołęm by dobrze pokazywala ,i teraz jest ok nawet wentylator sie załancza :) także dobrze ze nie kupiłem chłodnicy jak to inni mówili.Dziekuje ci i pozdrawiam/