Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP 325 - świeci dioda stanu

25 Kwi 2015 12:18 1887 3
  • Poziom 16  
    Wiam.
    Dostałem drukarkę Samsung CLP 325 tonery nieoryginalne ale komputer uznaje za sprawne. Jednak świeci się dioda stanu ciągle, bęben rusza ale drukować nie da się.
    Na Smart panelu wyświetla się komunikat Zainstaluj / wymień pojemnik na zużyty
    toner. Ale ten pojemnik jest w drukarce na swoim miejscu i niema w nim żadnego śladu po tonerze. Nie wiem o co tu chodzi i co stym zrobić, może mi ktoś podpowie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Dawno temu miałem też ten problem z drukarką Samsunga tylko model inny.
    Miałem o tyle dobrze, że druga, taka sama drukarka była w firmie, więc sprawdzenie pojemnika na zużyty toner było łatwe i na 100% namierzyłem usterkę.

Okazało się, że w pojemniku na zużyty toner znajduje się gąbeczka, jest z tyłu lub z boku pojemnika i dociska tamper'a w drukarce. U mnie, gąbka była mocno sfatygowana od wymiany tonerów (żeby wymienić toner należało wyjąć pojemnik na zużyty toner)

Pomogło doklejenie kawałeczka gąbeczki, czy złożonej karteczki etc.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Dziękuję za odpowiedż. Tonerów nie wyjmowałem bo komputer sygnalizuje tylko
    pojemnik. Faktycznie z tyłu pojemnika jest prostokątny otwór i na około niego jest
    coś w rodzaju gabki ,ale nie zwróciłem na ten element szczególnej uwagi a to może
    być powodem sygnalizacji błędu. Pudełko jest względnie proste niema tam żadnych styków. Popróbuję, jak ruszy dam znać.

Dodano po 36 [minuty]:

Jest uszczelka ale w dobrym stanie wszystko sprawdziłem i staranne zamontowałem
    i jest sukces świeci zielona dioda. Wydrukowałem strone Printer Manager wydrukował się kolor niebieski i czarny natomiast amarantowy i żółty tylko śladowo
    mimo że ze jest 68 % ale to nic bo i tak planowałem założyć nowe, ważne że maszyna ruszyła.
    Bardzo wszystkim dziękuję za wskazówki które pomogły mi uruchomić drukarkę.