Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lublin 2.5 przeskoczony pasek rozrzadu

07 Maj 2015 09:35 1710 9
  • Poziom 8  
    Witam mam lublina w ktorym przeskoczył pasek podczas odpalania na zaciag kupilem nowy pasek wymienilem ustawilem rozrzad ale cos nie gra bo nie reaguje teraz na gaz i czasami cos klekocze.Nie wiem czy ten silnik jest kolizyjny i czy czasem nie ugieło ktoregos zaworu proszę o pomoc bo nie wiem czy mam ściągać glowice czy nie i co zrobić z tym gazem
  • Poziom 8  
    Czytalem na jakies stronie ze w lublinie z silnikiem andoria po zerwaniu paska ludzie wymieniaja tylko dzwigienki zaworowe wlasnie stad moje pytanie zeby nie narazic sie nie potrzebnie na koszty
  • Poziom 33  
    Tak jak napisał @robokop weryfikacja uszkodzeń, przez komputer Ci nie pomożemy jeżeli nie będziemy wiedzieli na czym stoisz.
  • Poziom 8  
    Dzisiaj wlasnie zdiołem glowice w Lublinie i okazało sie ze nie ma zadnych uszkodzeń wiec nie kazdy disel jest kolizyny.Silnik klekotał chyba przez to ze chodzil na motostarcie i nie dostawał go na wszystkie cylindry a brak reakcji na gaz to przez to ze jak byl juz na ropie to byl jeszcze zapowietrzony dam znac czy chodzi jak go złoże
  • Poziom 33  
    To że nie ma tam masakry nie oznacza że jest wszystko ok. Zobacz czy zawory chodzą lekko w prowadnicach. A nawet jeśli, to widziałem przypadki gdzie zawory popękały po kilkuset km po strzale paska.
    Ale żeby nie krakać, to złóż i czas pokaże.
  • Moderator Samochody
    Zdjąłeś głowicę i po przeskoczeniu paska rozrządu nie ma żadnych uszkodzeń. Niepojęte. Powtarzam - każdy 4 suwowy diesel jest kolizyjny. Różna może byc tylko skala zniszczeń.
  • Poziom 8  
    Sprawdze jeszcze czy zawory dobrze chodza Ale ogladalem dokladnie tloki glowice i zawory i nie widac na nich znaku żeby sie dotknąły
  • Poziom 8  
    Na kole pasowym od pompy wtryskowej przeskoczył prawie o pół obrotu także troche jest na innych torche mniej