Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik AMICA EBI81074 - error card SD

wielkishu 23 Maj 2015 07:33 7428 13
  • #1 23 Maj 2015 07:33
    wielkishu
    Poziom 11  

Minęło już ponad 2,5 pół roku sprawnego działania tego sprzętu, byłem bardzo zadowolony, ale do czasu. Parę tygodni temu zaczął pojawiać się błąd na wyświetlaczu error card SD, początkowo pomagało włączenie go na nowo, jednak błąd pojawiał się coraz częściej. Zrobiłem rozeznanie na naszym forum oraz serwisie AMICA i okazuje się, że produkt ma umieszczone oprogramowanie na karcie która pada po kilku latach lub wcześniej. W serwisach AMICA proponuje się zakup całego panelu sterującego za kwotę około 750zł to w zasadzie połowa wartości piekranika - koszt karty SD to max 10zł. Mam do kolegów dwa pytania
    1. Czy komuś udało się znaleźć oprogramowanie do tego sprzętu i dokonał naprawy usterki jak powyżej?
    2. Jak to jest możliwe, że w sprzęcie za 1600zł (tyle kosztował kilka lat temu), jego działanie polega na szemranej karcie za 1zł (bo taka jest wartość hurtowa takiej karty), a serwis AMICA zamiast umożliwiać naprawę poprzez wymianę karty proponuje rozwiązania za 750zł + koszt wymiany?

1 13
  • #2 23 Maj 2015 10:24
    wiertacz
    Poziom 34  

To jest celowe działanie producentów aby sprzęt miał krótką żywotność i aby użytkownikom nie opłacało się naprawiać tylko kupować nowy.
    Serwisy fabryczne stosują zaporowe ceny napraw i części a niezależne serwisy bardzo często nie podejmują się napraw bo albo nie posiadają części albo dokumentacji albo nakład pracy jest tak duży, że na to samo wychodzi co w serwisie fabrycznym.

A potem narasta problem rosnących gór elektrośmieci.
    Taka jest współczesna wolnorynkowa gospodarka "ekologiczna".
    Masz kupić a jak się zepsuje po gwarancji to masz wyrzucić i kupić nowe.

0
  • #3 23 Maj 2015 13:45
    wielkishu
    Poziom 11  

Od rana walczyłem z piekarnikiem. Najtrudniej znaleźć dobre oprogramowanie bo mało kto chce się nim dzielić, klon karty SD piekarnika EBI 81074 można znaleźć tutaj:
    [...url=https://drive.google.com/file/d/0B1TOySzV3kr-WnpqWkt0UkpYT3c/edit?usp=sharing]Amica_IMG1[/url]... lub tutaj: [url...=https://www.dropbox.com/s/5eihkv1k08p29pb/BOEI69360055_dump%20]Amica_IMG_2[/url]... (te oprogramowania są z błędami, linki do dobrych wersji można znaleźć w następnych psotach)

obraz po rozpakowaniu ma 2GB i można go wrzucić programem w linku niżej:

[url...=http://...sourceforge.net/projects/win32diskimager/]Link[/url]

Mój piekarnik działa, żona właśnie piecze mięso jedyny mankament to pojawiające się krzaczki na wyświetlaczu widoczne na załączonym zdjęciu:
    [url...=https://obrazki.elektroda.pl/6742260100_1432380627.jpg]Piekarnik AMICA EBI81074 - error card SD[/url]
    Jednak ja użyłem tego drugiego obrazu później sprawdzę z tym pierwszym i dam wam znać czy się udało.

wiertacz - masz rację to jest celowe działanie, ale po to trzeba się wspierać na forach żeby nie robili nas w balona.

4
  • #4 23 Maj 2015 20:08
    wielkishu
    Poziom 11  

Wcześniejsze oprogramowania są z błędami.
    Sprawne oprogramowanie można znaleźć tutaj

Po zainstalowaniu zniknęły krzaki na wyświetlaczu, ale pozostała cienka biała linia, być może jest uszkodzony wyświetlacz, albo trzeba byłoby zresetować poprzez wyjęcie baterii z panelu. Ta kreska nie jest uciążliwa więc już nie będę eksperymentował. Zobaczymy jak długo podziała.

Co ciekawe do wgrania oprogramowania użyłem starej karty (przy której wyświetlało "error card SD" - kartę sformatowałem przeskanowałem scandiskiem i wgrałem ponownie oprogramowanie.

Za jakiś czas napiszę jak sprawuje się sprzęt.

6
  • Pomocny post
    #6 05 Cze 2015 17:51
    wielkishu
    Poziom 11  

Na prośbę wstawiam krótki poradnik jak dostać się do karty SD:

Najpierw odkręcamy wierzchnią pokrywę piekarnika:

Następnie demontujemy:

Kolejny punkt to zdemontowanie frontu panelu sterowania można to zrobić poprzez wypchnięcie srebrnych spinek i zarazem całego frontu panelu -trzeba użyć troszkę siły, ale z rozwagą żeby nie uszkodzić.
    Następnie gdy zdejmiemy panel, mamy swobodny dostęp do wyświetlacza naszego sprzętu.

Pod nim znajduje się karta SD. Należy go ostrożnie i delikatnie zdemontować. Może być przyklejony niewielką ilością sylikonu ale po chwili popracowania nad nim udaje się go zdjąć.

Po odchyleniu wyświetlacza można dostać się do karty SD (dolny prawy róg - slot wygląda tak samo jak w tel. kom. Reszta pomocy już została opisana wyżej.
    Mój piekarnik po zmianie oprogramowania działa bez zarzutu.
    Mam nadzieję że pomogłem?

6
  • #7 06 Cze 2015 07:38
    korusmarek
    Poziom 9  

Kolego bardzo dziękuję za instrukcję odnalezienia karty w tej kuchence . Mam jeszcze jedną prośbę opisz skąd pobrać odpowiednie pliki do przegrania na kartę oraz czym to zrobić. Z góry dziękuję

1
  • #8 06 Cze 2015 11:07
    alikatek
    Poziom 29  

korusmarek napisał:
    opisz skąd pobrać odpowiednie pliki do przegrania na kartę

https....yadi.sk/d/ZWOvVYKRKGKDw.... (...)
    korusmarek napisał:
    czym to zrobić.

Czytnikiem micro-SD

@edit. Ja tego pliku nie mam. proszę nie spamić na PW.

4
  • #10 06 Cze 2015 12:58
    wielkishu
    Poziom 11  

Cytat:
    Wgrałem program tak jak opisał "wielkishu " i narazie testuję zobaczymy jak długo będzie dobrze.

Super, że się udało! Napisz które oprogramowanie użyłeś (te ode mnie czy kolegi alikatek?) i czy masz jakieś "krzaczki" na wyświetlaczu? Mi piekarnik działa od 2 tygodni bez problemu i już trochę napiekł mięsa i kilka ciast. Trzymam kciuki, że u Ciebie też będzie dobrze.

2
  • #11 06 Cze 2015 16:23
    korusmarek
    Poziom 9  

Program wziołem od ciebie z postu 3-go ten co podałeś później to w nim wyskakiweła informacja jakby to była wersja demo . Działa narazie wszystko OK bez zadnych krzaczków tak jak nowy ale to dopiero parę godzin pracy

2
  • #12 08 Cze 2015 19:50
    korusmarek
    Poziom 9  

To już trzeci dzień po wgraniu nowego programu na kartę i kuchenka nadal działa normalnie nie generuje żadnych błędów, może już będzie dobrze. ( Kartę do zgrania nowego programu wziołem nową nie używałem tej fabrycznej i formatowania. Pamiętajcie o tym!!! )

0
  • #13 13 Cze 2015 12:47
    Wymiatacz
    Poziom 14  

Panowie mam pytanie. Posiadam ten sam piekarnik i wkurza mnie jedna rzecz w nim. Osoba która pisała oprogramowanie nigdy w życiu chyba piekarnika nie używała. Interfejs jest tak nie przemyślany, że ręce opadają.

Co mnie wkurza, a liczę, że w nowszej wersji oprogramowania to poprawili:
    - po włączeniu menu pojawiają się pierwsze ustawienia. Może z 2-3 razy tam od 3 lat wchodziłem i więcej nie zamierzam. Powinno być od razu menu pieczenia, albo najlepiej ostatnia wybrana funkcja np. programy własne. Same ustawienia powinny być na końcu listy.
    - minutnik. Świetna sprawa jeśli gotujemy coś na płycie grzewczej. Szkoda tylko że jakiś inteligent schował minutnik w Ustawienia > Czas > Minutnik. Musimy minąć opcję wyboru języka (?), zmiany czasu i dopiero mamy minutnik. Chwilę to trwa bo interfejs nie należy do szybkich. Minutnik powinien być w menu głównym. Swoją drogą cały ten alarm jest też tak cichy, że nie raz frytki spaliłem bo w drugim pokoju nie usłyszałem pikania. Skończyło się na minutniku z ikei, a cały minutnik nawet podczas pieczenia nie ustawiam.
    - brak zapętlonego menu. Trzeba przewinąć całe menu by dostać się do ostatniej funkcji. Wkurzające. Powinno menu być zapętlone, lub najlepiej funkcje ostatnio używane powinny być na początku listy. Zawsze włączam termoobieg a on jest w połowie listy. Trochę to trwa zanim się dokopię.

Ogólnie drugi raz bym tego piekarnika nie kupił, jeśli nie wyszło oprogramowanie poprawiające te błędy. Reszta jest ok, ale ten wyświetlacz tylko życie utrudnia.

No właśnie, jak to jest w waszej wersji oprogramowania?

0
  • #14 22 Cze 2015 19:20
    art76z
    Poziom 1  

Witam,

Mam problem jak wyzej,pobralem program, ale nie dziala dalej i pokazuje ze potrzebne nowe oprogramowanie. jakas propozycja?

1