Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adblock Browser - przeglądarka internetowa dla Android od twórców AdBlock Plus

pseven 24 May 2015 17:11 1974 4
  • Adblock Browser - przeglądarka internetowa dla Android od twórców AdBlock PlusTwórcy wtyczki Adblock Plus opublikowali pierwszą wersję próbną, przeznaczonej dla systemu Android, przeglądarki internetowej o nazwie Adblock Browser.

    Adblock Browser oparta została na przeglądarce Firefox firmy Mozilla. Takie rozwiązanie w odróżnieniu od odseparowanej przeglądarki i wtyczki ma pozwolić na głębszą integrację i większą kontrolę nad procesem filtrowania treści.

    Adblock Broswer dla Android pobrać można bezpłatnie ze sklepu Play.

    W chwili pisania artykułu Adblock Browser znajdowała się w fazie beta. Więcej informacji na temat przeglądarki uzyskać można dołączając do społeczności Adblock Browser za pośrednictwem Google Plus.

    Adblock Plus to rozszerzenie do przeglądarek internetowych umożliwiające blokowanie wyświetlania reklam. Rozszerzenie dostępne jest w wersjach przeznaczonych dla programów: Chrome, Opera, Internet Explorer, Yandex i Safari. Adblock Plus umożliwia filtrowanie treści reklamowych w postaci plików graficznych, obiektów Flash czy wyskakujących okien. Dodatek umożliwia blokowanie stron w całości, jak i wybranych elementów strony, klas i identyfikatorów CSS.

    Korzystanie z rozwiązań, takich jak Adblock Plus wpływa na zmniejszenie ekspozycji na, często uciążliwe, treści reklamowe, ale ma także negatywne skutki. Niektóre serwisy internetowe utrzymują się wyłącznie z dochodów z wyświetlania reklam. Scenariusz, w którym wszyscy użytkownicy korzystają z blokowania wyświetlania treści reklamowych wiązałby się z koniecznością zaprzestania działalności przez wiele z takich serwisów.

    Warto wspomnieć, że zarówno Adblock Plus, jak i Adblock Browser pozwalają na dodanie wybranych witryn do tzw. białej listy i wyświetlanie na nich reklam.

    Czy korzystasz z blokowania reklam w internecie?

    Źródło:
    http://liliputing.com/2015/05/adblock-plus-launches-an-android-web-browser.html
    https://plus.google.com/communities/104936844759781288661

    Cool? Ranking DIY
    About Author
    pseven
    Translator, editor
    Offline 
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
    pseven wrote 8990 posts with rating 1991. Been with us since 2009 year.
  • #2
    bdcc
    Level 2  
    Korzystam, gdyż wiele stron ma tyle różnych reklam, że przeglądanie takich stron jest dużym wyzwaniem, na wejście na niektóre strony z komórki można zapomnieć, bo na dzień dobry włączane są przekierowania do różnych aplikacji.
    Jest kilka stron, które zmieniło politykę reklam, grzecznie prosi o wyłączenie adblocka i reklamy nie są w żaden sposób uciążliwe, więc te strony są na zielonej liście :)
  • #3
    2OMEGA2
    Level 14  
    Czy mi się wydaje czy już Adblock Browser zniknął z googleshit?
    Tak samo jak kiedyś Adblock .
  • #4
    Kasper82
    Level 9  
    Polecam , mam Lumie i męczę się z randomowymi aktualizacjami. Dzięki temu oszczędza się trochę transferu . Grosz do grosza...
  • #5
    TomekxD
    Level 29  
    Lipa. Lepszy Chrome oraz zablokowane reklamy przy pomocy Lucky Patchera.