Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

regulator silnika 3-fazowego

Damian Kuziora 26 May 2005 11:37 2730 4
    Damian Kuziora
    Level 12  
    Czy może ktoś mi poradzić jak wykonać regulator silnika 3 fazowego do małej tokarki o mocy ok 2 kW, bazując na aplikacji układu U2008 firmy telelefunken/atmel, oparty na regulacji fazowej i stabilizacji obrotów przy obciążeniu?. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
    Bardzo bym był zobowiązany jeśli też ktoś by przedstawił jakieś pomysły na triakach, diakach i tyrystorach.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    AAnnddrrzzeejj
    Level 18  
    Witam.
    Regulacja silnika krótkozwartego na triakach,diakach czy tyrystorach nie
    wchodzi w rachubę.Obroty silnika zależne są od ilości biegunów i częstotliwości prądu zasilającego(to nam wskazuje wzór z którego możemy sobie obliczyć obroty).Możliwe jest to jedynie zmianą częstotliwości.
    Pozdrawiam.Andrzej.
    adammc

Level 26  
    Andrzeju nie koniecznie przy silnikach małych mocy możliwa jest zmiana wartości skutecznej napięcia zasilającego co ma wplyw ma poślizg a co za tym idzie obroty lecz w stosunkowo małym zakresie .
    ale skoro to tokarka wymagany jest duży moment obrotowy więc przydałby sie jakiś falownik,bo poślizgiem to można regulować obroty wentylatorów,
    AAnnddrrzzeejj
    Level 18  
    Witam.
    Myślałem o falowniku, nie wspominałem o nim ze względu na kosz.Pracuję w potężnej firmie,stać ją było na kilka sztuk na próbę.
    Sterują pracą silników o mocy 75KW.Działa to dobrze.
    Ja bym doradził koledze wymianę silnika na pierścieniowy 2.2KW + rozrusznik wodny.Rozruch bardzo lekki sprawa tania.Montowałem to do wielu urządzeń.Działa sprawnie widać to na każdej karuzeli.
    Pozdrawiam.Andrzej.