Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-J615W - Żywotność głowicy

28 Maj 2015 14:55 1869 9
  • Poziom 11  
    Witajcie. Chciałem zapytać jak dużą żywotnością jest obdarzona głowica w MFC-J615W. Moja ma przebieg 12kk i w 100% drożna jest tylko magenta. Reszta po połowie mniej więcej. Czyszczenie głowic sprawia że powoli przecierają się kolejne fragmenty ale zdecydowanie za wolno to trwa. Zastanawiam się czy głowica po prostu jest już zużyta czy wystarczy ją udrożnic. Na funkcji drukowania mi średnio zależy bo kupiłem ją tylko ze względu na ADF w skanerze, aczkolwiek było by miło jak by się udało to udrożnić ;)

Nie będę rozkręcał tej drukarki nawet bo to gra nie warta świeczki, conajwyżej nabiję wkłady żółtym udrażniaczem i zostawię na pół roku, może kiedyś się udrożni. Pytanie tylko czy jest sens. Pozdrawiam serdecznie :)
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post

Poziom 12  
    Dzień Dobry

W drukarkach atramentowych Brother czyszczenie głowicy z poziomu panelu drukarki lub komputera rozwiązuje problem gdy test jakości druku ma puste pola. Czyszczenie możemy zrobić raz na 15-45min. Częste czyszczenia mogą spowodować spalenie głowicy.

Brother MFC-J615W - Żywotność głowicy

W przypadku gdy drukarka ma zrobionych 12,000 str najprawdopodobniej jest zatkana głowica drukująca poprzez stosowanie nieoryginalnych tuszy. Rozwiązaniem jest rozebranie i wyczyszczenie głowicy drukujacej.
  • Poziom 11  
    Czyli nic nie da czyszczenie jej udrażniaczem? Nie chce mi się rozbierać tej drukarki.....

• Poziom 12  
    takie czyszczenie jeszcze bardziej uszkodzi głowicę:D
  • Poziom 11  
    Dobra, a w takim razie z jakiej drukarki można przeszczepić głowicę do J615w? Dzwoniłem dzisiaj do serwisu i koszt nowej to 240zł netto więc odpada ;)

• Poziom 12  
    Głowica z drukarki Brother MFC-J615W pasuje do modeli:

DCP-375CW J415 J125 DCP-J725 J925 J410 J430 MFC-J220 MFC290 MFC-J615W
  • Poziom 11  
    Super, dzięki wielkie ;) Tak w ogóle teraz obserwuję jeszcze jak drukuje ta drukarka. Ta głowica nie jest zatkana tylko niesprawna - po podwyższeniu jakości na najlepszą drukuje idealnie (zdjęcie wydrukuje niemalże tak samo dobrze jak inne drożne drukarki na jakości foto). Przerabiałem ten problem już w kilku drukarkach tyle że epsona. Tak wyglądają skany:

Brother MFC-J615W - Żywotność głowicy Brother MFC-J615W - Żywotność głowicy
  • Poziom 11  
    Miałem to samo w DCP-J925. Połowa dysz magenta, cześć cyan i kilka black było zdechłe. Nic nie pomogło, złom.
    Twoj yellow wygląda fatalnie a cyan niezbyt ciekawie.
    Brothery są fajne jak są nowe, na jakiś czas żegnam się z tą firmą, bynajmniej w zakresie technologii atramentowej.
    P.S. Jeśli Ci się uda (skutecznie) udrożnić, to napisz bo mam jeszcze kilka brother'ów w firmie.

• Poziom 12  
    Pierwsze co rzuca się w oczy to idealnie na trzech kolorach brakujący środek testu. Prawdopodobnie głowica jest przerysowana przez źle usunięty papier. Bez rozebrania i sprawdzenia głowicy nic nie wymyślisz. Średni koszt takiego zabiegu z czyszczeniem i udrażnianiem głowicy w drukarce Brother to 50zł.

Moderowany przez rys57:

Link reklamowy usunąłem.

• Poziom 11  
    Raczej daruję sobie tą drukarkę ;) Kupiłem ją za grosze tylko ze względu na ADF (rozpatrywałem zakup ScanJeta za dość duże pieniądze w porównaniu z kosztem tej małej MFC). Spisuje się rewelacyjnie więc zostaje ;) Jak się coś pojawi w temacie to poinformuję.