Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Lampowe EAW - kilka pytań

26 Maj 2005 13:57 7264 13
  • Poziom 23  
    Witam.
    Posiadam takie radio jak w opisie na szczęście sprawne w 100% ale trochę kiepsko ze stanem wizualnym.Chcę troszkę je odrestaurować żeby mogło godnie stać w salonie.
    I stąd moje pytanie: Czym i w jaki sposób odnowić powierzchnie drewniane?
    Chodzi mi o technikę oraz o środki chemiczne jakich użyć.
    Nigdzie nie mogę się doczytać roku produkcji może ktoś wie coś na ten temat kiedy były produkowane.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    EAW to nazwa fabryki VEB Elektro-Apparate-Werke Berlin Treptow w byłej NRD a nie typ radioodbiornika. Fabryka ta produkowała radia przez 40 lat więc trudno zgadnąć z którego roku jest to Twoje. Wejdź tutaj i wpisz w wyszukiwarkę "EAW" a znajdzie Ci (m.in.) spis odbiorników firmy EAW z podanym zakresem lat, w których były produkowane poszczególne modele.
  • Poziom 37  
    Jeśli nie masz doświadczenia w renowacji starych mebli a nie chcesz stracić tego radia to radzę wymontowawć całą elektronikę z tego pudła i "gołą" paczkę zanieść do dobrego fachowca.
  • Poziom 23  
    To chyba jest dobry pomysł.
    Może ktoś wie ile kosztują (+/-) usługi renowacyjne takiej obudowy?
  • Poziom 37  
    Nie da się tego określić nawet w przybliżeniu bez organoleptycznego kontaktu! Poza tym każdy fachowiec ma własny cennik. Teraz w dobie bezrobocia można czasami trafić na tkiego co ,zrobi dobrze i za przyslowiowe grosze.
  • Poziom 1  
    HEHE właśnie wczorej złożyłem swoje AT Super Wk 660 do kupy po renowacji obudowy. W sumie to była moja pierwsza tego typu robota. Jestem zadowolony z efektu koncowego chociaz moglo byc lepiej. Ja zrobilem to tak:
    Stary lakier usunołem cykliną, potem przetarłem papierem ściernym a na koniec wełno stalową. Przed tym zabiegiem wyciągnełem złote listewki za pomocą nożyka (taki do cięcia papieru), listewki wyczyściłem wełną stalową. Bejca nałożyłem dwukrotnie. Po pierwszym lakierowaniu przetar łem lakier wełną stalową 000 a i nałożyłem go jeszcze dwukrotnie.

Teraz szukam jeszcze nowego kawałka materiału i brakuje mi dwóch z czterech cienkich listewek biegnących wzdłuż obudowy zastanawiam się czym można by je ewentualnie zastąpić.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    A czy ktoś ma może schemat do tego radia??
  • Poziom 31  
    Schemat masz na tekturowej płytce na spodzie obudowy.
  • Specjalista-oldradio
    marcin_oizo napisał:
    To radio (wizualnie) jest prawie identyczne jak nasza sStolica. Jeśli siedzą tam lampy AZ1, EBL21, 2xEF22 ECH21 i oczko to schemat również będzie podobny. A jeśli nie to poszukaj schematu na stronach FONAR-u.

Na pewno nie będzie - z tego co wiem w DDRze praktycznie nie używali lamp lokatlowych. Tam w uzyciu były na początku lampy stalowe (EF11 itp), potem nowale. A bez podania typu to szukacz schematu nie znajdzie, bo na razie to znamy markę urządzenia, fabryka EAW wyprodukowała więcej niz jeden typ odbiornika.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    marcin_oizo napisał:
    Jeśli siedzą tam lampy AZ1, EBL21, 2xEF22 ECH21 i oczko to schemat również będzie podobny.

Jeśli tak to ktoś do wnętrza NRDowskiej obudowy włożył chassiss ze Stolicy. NRDowcy racaj takich lamp nie stosowali...