Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulator.... połączenia równoległe, szeregowe. pytanie.

07 Cze 2015 15:44 1722 7
  • Poziom 6  
    hej
    mam problem-wątpliwość odnośnie akumulatorka. Dodam ze nie jestem ekspertem w prądach :P
    do rzeczy....

Mam urządzenie w którym są 2 akumulatorki 6V 7aH, podpięte są szeregowo... czyli mam 12V 7aH.....

Chciałbym wydłużyć czas pracy urządzenia nie zwiększając V, urządzenia ma działać na 12 V.

Wiec.... musze kupić jeszcze 2 akumulatorki 6v 7aH połączyć je szeregowo aby uzyskać 12 V 7aH i dopiero później połączyć nowy zestaw akumulatorków równolegle do pierwszego żeby uzyskać 12 V 14aH

czemu tak kombinowany zestaw ? wyczytałem gdzieś ze aby łączyć akumulatorki musze być one takie same. Nie uda mi się dokupić już gotowej 12v7 aH bo nawet nie wiem czy takie istnieją. Jak bym gdzieś popełnił błąd w moich rozmyśleniach poprawiajcie śmiało.

i pytanie.... czy mogę kupić innej firmy akumulatorki o takie samej specyfikacji czy musze szczegółowe kopie tych moich obecnych ?
    ile bedze się ładował taki zestaw ? ładowarka jest
    input: 230V 50Hz output: 12 V DC 1000mA
  • Poziom 38  
    A musisz tak kombinować ? Kup od razu 12V 18Ah i masz problem z głowy z jakimkolwiek łączeniem i dobieraniem akumulatorów.
  • Poziom 6  
    chyba wszystkie 12v maja wysokość 16 cm , ja musze mieć max 10cm. ale jak piszesz ze zajade te nowe ładując to pomysł mi upadł bo szkoda kasy.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Łączenie równoległe akumulatorów czy innych ogniw elektrycznych to "ostateczna ostateczność" bo zawsze wystąpią bardzo duże prądy wyrównawcze pomiędzy akumulatorami. W przypadku małych pojemności te prądy, energia z tych prądów, zostanie wytracona na rezystancji przewodów połączeniowych i te prądy mogą być tak duże, że nastąpi grzanie się przewodów i akumulatorów.
    Wszyscy zapominają, że łączenie rownoległe akumulatorów jest dokonywane za pomocą zewnętrznych przewodów, a nie elektrolitu wewnątrz ogniw, a to nie jest to samo.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Łączenie równoległe jest dopuszczalne lecz krótkotrwale np na czas rozruchu jakiegoś silnika. Pozostawienie układu połączonego równolegle bez ładowania spowoduje przepływ prądów wyrównawczych pomiędzy akumulatorami prowadząc do rozładowania. Akumulatory 12V 7Ah mają zwykle 93 mm wysokości. przy odrobinie szczęścia znajdziesz też akumulator: 12V 14Ah szer:151mm gł:98mm wys:94mm
  • Poziom 6  
    ok rozumiem, poszperałem trochę i mam dwie opcje.
    Pierwsza to zakup dwa razy akumulator ołowiowy 6v 12Ah, bo te obecne co mam są PB. Tylko pozostaje mi jedno niewiadome urządzenie które jest podłączone na plusie wychodzącego z aku. 2x55zl
    Druga to wciśniecie akumulatora żelowego 12v 18 ah bo na styk wejdzie i zakup chyba innej ładowarki która ładuje aku żelowe bo ta obecna chyba będzie zła. 114zl + cena ładowarki

akumulator.... połączenia równoległe, szeregowe. pytanie. akumulator.... połączenia równoległe, szeregowe. pytanie. ]