Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik Elektryk czy warto

MadLan 29 Cze 2015 23:55 1512 7
  • #1 29 Cze 2015 23:55
    MadLan
    Poziom 6  

Witam złożyłem podanie na ten profil i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem lubie elektryke i elektronike ale nie wiem czy zarobki będą mi odpowiadały mam jeszcze możliwość przeniesienia sie na technika mechatronika czy cięzko jest w mechatronicznej i czy wiąże sie to z elektryką i elektroniką

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 30 Cze 2015 01:37
    sosarek

Poziom 43  

Co do zarobków - wszystko zależeć będzie od tego czego oczekujesz, jakie będziesz miał doświadczenie itp.
    W mechatronice także wykorzystuje się znajomość elektryki i elektroniki.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 30 Cze 2015 23:05
    bodzio507
    Poziom 30  

W obu zawodach masz podobne podstawy czyli elektrotechnikę i elektronikę. W mechatroniku jest dodatkowo masz podstawy mechaniki.
    Technik mechatronik jest jak dla mnie szerszym zawodem i w związku z tym moim zdaniem trudniejszym.
    Ale mechatronik daje większe szanse dobrej pracy. Ale są to tylko szanse.
    Jeżeli chodzi o technika elektryka moim zdaniem jest to dobry zawód, na który będzie zapotrzebowanie.
    Możesz też zobaczyć sobie kwalifikacje jakie są w obu zawodach i je porównać.
    Poczytaj sobie informatory do zawodów. Może Ci się trochę rozjaśni.

1
  • #4 02 Lip 2015 18:27
    slvk
    Poziom 8  

Nie nazwałbym technikum mechatronicznego trudniejszym od elektrycznego. Zależy, komu co się bardziej podoba i jaki materiał łatwiej nam się przyswaja. Po każdym z tych kierunków ma się szansę na fajną pracę i przyzwoite zarobki, ale to zależy od umiejętności, doświadczenia, i czy będziesz potrafić szybko przyswajać nową wiedzę i umiejętności. Ponadto kierunek w technikum nie determinuje dokładnie tego, gdzie będziesz pracować. Ja po technikum elektronicznym załapałem pracę przy serwisowaniu automatyki przemysłowej a także sporadycznie zajmowałem się PLC i czasem jakimiś urządzeniami elektronicznymi. Tak jak kolega wyżej radzi, warto poczytać informatory, polecam także przejrzeć oferty pracy dla elektryków i mechatroników/automatyków, żeby zobaczyć jakie są wymagania itd.

Pozdrawiam

1
  • #5 03 Lip 2015 20:06
    MadLan
    Poziom 6  

Więcej pracy dla elektryka w mojej okolicy a w informatorze piszą że będziemy sie na elektryku uczyć też elektroniki

0
  • #7 08 Lip 2015 02:07
    MadLan
    Poziom 6  

a no może nic ale jak czytałem niektóre wypowiedzi nawet na tym forum to chciało mi się płakać że to praca tylko dla konserwatora powierzchni płaskich ale skoro i elektronika to pracy od gromu

0
  • #8 14 Wrz 2015 22:38
    MadLan
    Poziom 6  

Koniec tematu poszedłem na mechatronike i póki co mi się podoba i mysle że lepsza od elektryki

0