logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie siłowników Superpowertuck do centrali PKD1 - instrukcja i programowanie

husky19 03 Lip 2015 22:41 2352 2
REKLAMA
  • #1 14822787
    husky19
    Poziom 10  
    Posty: 13
    witam kolegów.
    Zakupiłem automat do bramy z centrala PKD1. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak podłączyć do ńiej siłowniki firmy Superpowertuck,bo jak podłączyłem pod motor 1 i motor 2 to nic nie działa. Jak zaprogramować pilot na otwierańie a jak na zmykanie. Jak zrobić zworki na złączach koloru zielonego.

    Z góry dziekuje
    Załączniki:
    • Podłączenie siłowników Superpowertuck do centrali PKD1 - instrukcja i programowanie image.jpg (1.43 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 14823192
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa
    Posty: 9540
    Pomógł: 2094
    Ocena: 3613
    To jest centralka bardzo podobna HB5 (głównie sprzedana na a...o przez Elektrobim, ostanio b. aktywny na forum, zwłaszcza w promocji swoich towarów), ale ta ma inną obudowę i nieco różni się wyprowadzeniami. Instrukcja może pasować
    Dla pewności jeśli zielone złącze ma jakieś opisy to zrób jego fotkę od strony krawędzi płytki albo ze zdjętymi kostkami połączeniowymi aby je było widać.

    Siłowniki opisz - nie napisałeś czy mają wyprowadzone na zewnątrz krańcówki. Jeśli nie to zworki w centralce założone dobrze (te zielone kableki), wskazane aby siłowniki miały wewnętrzne krańcówki odcinające napięcie np jak siłowniki typu SuperPowerJack.

    Jeśli siłowniki mają wyprowadzone kable krańcówek - podłączasz wg instrukcji.

    Jeśli nie masz fotek - trzeba jeszcze zewrzeć złącza oznaczone w instrukcji jako photocell i GND.

    Programowanie pilota - w instrukcji. Nie ma tu osobnych przycisków na otwieranie i zamykanie. Jeden służy do głównego sterowania bramą - w trybie krok po kroku : otwieraj - stop - zamykaj - stop, drugi (jak zaprogramujesz) do funkcji tzw furtki - to samo co pierwszy ale z jednym (pierwszym) skrzydłem.
    Instrukcja w załączniku.

    PS - jeśli masz instrukcję - zeskanuj i załącz- będzie pewność co do podłączeń.
    Załączniki:
    • centrala-hb5.pdf (326.36 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #3 14827282
    Elektrobim

    Poziom 15  
    Posty: 127
    Pomógł: 10
    Ocena: 66
    Kolega kotbury już wszystko ładnie opisał. Jest jeszcze bardziej aktywny i jak widać szybszy od nas i cieszymy się, że sam działa bezinteresownie ;)
    Pisz proszę na priv jak spróbujesz powyższego i dalej będą problemy ze sterownikiem.

    Moderowany przez suworow:

    Kolego, autor zadał pytanie na forum i na forum proszę odpowiadać. Chyba że forum już się koledze znudziło....

    Konto firmowe:
    Elektrobim
    ul. Śląska 9, Stargard Szczeciński, 73-110
REKLAMA