Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny orange co zrobić

09 Lip 2015 10:15 1875 25
  • Poziom 9  
    Witam około 5 miesięcy temu zakończyłem budowę domu i rozglądałem się za jakimś interletem bardzo chciałem założyć z kabla wydzwaniałem do różnych firm i mnie każdy zbywał i mówił że nie da się założyć z kabla byłem w stanie nawet sporo zapłacić za przyłącze ale nie 100% idzie linia przy drodze. Pani z orange zachwalała internet mobilny i mówiła że w mojej miejscowości działa tylko orange rozmawiałem też z osobą która zajmuje się zakładaniem instalacji internetowych i też mówił że tylko orange. Po namyśle kupiłem 40gb za 60zł na 24 miesiące. Dużo używam internetu i jak wziąłem na 24 miesiące miałem taniej. Co miesiąc nie ma opcji żeby wystarczył mi pakiet. Jak pakiet mi się skończył dla testu kupiłem starter do play za 19zł okazało się działa 2 razy tak jak orange i jest bez limitu pewnie jeszcze lepiej chodzi ale mam trochę uszkodzony modem. Wczoraj dzwoniła pani z orange i zaproponowała internet stacjonarny i powiedziała że może dać 10zł rabatu na mobilny + opłata za stacjonarny. Jak to jest wcześniej nie mogli a teraz wydzwaniają i mówią że jest jednak możliwość. I moje pytanie brzmi czy jest możliwość zrezygnowania z tego chorego internetu mobilnego z góry dziękuję :)))

Mieszkam w Domaniewicach
  • flexghzflexghz
  • Poziom 20  
    Witam. Oczywiście że jest możliwość zerwania umowy ale wiąże się to z karą. Jej wysokość powinna być zawarta w umowie ( u mnie było 30% pozostałego abonamentu który bym zapłacił do końca umowy)
  • Specjalista Sieci, Internet
    W Głownie Play ma zasięg LTE od ponad roku, wcześniej w 3G. Podziękuj Pani z Orange i temu "fachwcowi' od instalacji. Od takich ludzi jak najdalej. Jaki ma być ten stacjonarny, predkości? Żebyś się znowu nie władował w jakiś szit, oni obiecują wiele przez telefon a życie weryfikuje boleśnie. A w Play możesz mieć internet LTE bez limitu za darmo ( starter RBM II new za 9 zł). Wystarczy tylko modem/router z LTE i ewentualnie zew. antena Dual LTE 1800MHz ustawiona na BTS Play przy Chopina 3/5 lub Skorskiego 5b( WZMOT). Oczywiście kara za zerwanie umowy cie nie minie, wszystko w umowie. Zapłacisz 19/24 z tej kwoty. Osobiście nie związałbym się kolejną umową z operatorem, którego konsultant wprowadził mnie w błąd. Ale twój wybór.
  • flexghzflexghz
    W Domaniewicach zasięg LTE w Play zapewnia BTS LTE1800Play Nowe Grudze. Inny pobliski to Łyszkowice. Antena Dual LTE 1800MHz niezbędna. W Orange korzystasz z LTE? Jaki masz sprzęt? W Domaniewicach proponują ci Neostradę z jaką prędkością?
  • Poziom 9  
    Orange Airbox 2 Nie korzystam z lte bo nie łapie prędkość 7-8 mb/s. Internet stacjonarny 10mb/s (neostrada) pani powiedziała że wcześniej się nie dało przyłączyć ale teraz już niby można i może dać 10zł rabatu na mobilny + normalna cena stacjonarnego i jeszcze co dziwne to mówiła że nie mogę niby zrezygnować z mobilnego o.O Posiadam modem plusa e398 kiedyś miałem internet z plusa i mi został. z ciekawości kupiłem starter play i wykupiłem usługę dzień bez limitu czy tam weekend juz nie pamiętam dokładnie. internet chodzi z prędkością 10 do 12mb/s najlepiej działa jak jest za oknem. Na play jest też mniejszy ping (orange 60/70 play 30-45) w domu posiadam trochę sprzętu i internet z play udostępniam sobie po laptopie ale to chyba nie jest za wydajna opcja. Myślałem żeby kupić router TP-Link TL-MR3220 lub D-Link DWR-116 nie wiem który lepszy do tego tą antenę Dual LTE 1800MHz i ewentualnie zmienić może modem ale nie wiem czy jest potrzeba. I to wszystko położył bym na poddaszu. Myślę o tym play ponieważ nie chce mi się wierzyć że teraz mogą zamontować jak wcześniej nie mogli. Najgorszy dla mnie jest limit Mam niby te 40gb internet idzie na 2 komputery staram się ograniczać jak najbardziej mogę ale tak czy inaczej po 3 tyg kończy się transfer i muszę dokupić :(
    Pani z Orange kolejny raz robi cie w bambuko. Neostrada jest do 10Mb/s a ile będzie u ciebie zależy od wielu rzeczy . Na to pytanie odpowiedzą tylko testy , ewentualnie technicy którzy montują Neostradę do klienta. Sprzedali ci też routerek MiFi i to słaby. Ten Airbox2 to w rzeczywistości Alcatel Y858. Sprzęt tej firmy zawodny i słaby na dodatek pozbawiony złacz anten zewnętrznych. W twojej lokalizacji korzystasz na nim z 3G w Orange na UMTS900 z BTS-a NetWorks przy Głównej 4 w Domaniewicach. Stąd takie prędkości i ping. Nie masz szans na LTE1800 z BTS-a Głowno, Wschodnia 4. Do tego potrzebna antena Dual LTE 1800MHz ale jej nie podłączysz pod Airboxa2. Masz E398 więc w Play możesz korzystać z LTE. Zasięg na zewnątrz ale można poprawić wspomnianą anteną na 1800MHz. Ustawisz ją Nowe Grudze lub Łyszkowice. O routerze pomyślisz później. Jak będziesz miał zasięg LTE w Play to internet bez limitu na LTE możesz mieć za darmo. Wciąż aktywna promocja RedBullMobile na karcie RBM new(II) za 9 zł. Starter doładowujesz raz na 100 dni za 50 zł. Co 30 dni aktywujesz usługę Darmowy internet LTE bez limitu i korzystasz. To 50 zł pozostanie na koncie, do wykorzystania na inne usługi. Oferta jakiej nie ma żaden operator, korzystam od 20 m-cy.
  • Poziom 9  
    Wszedłem na antresolę z laptopem i modemem nakierowałem mniej więcej na ten nadajnik o którym mówisz w Nowych Grudzach i mam +/- 25mb/s (mało stabilne) i 29/30pingu i czy jak bym jeszcze zamontował tą antenę to mógłbym uzyskać lepszy i stabilniejszy wynik? Co do tego routera orange mam w nim 2 wyjścia na antenę ale fakt faktem ten MiFi jest słaby 2 małe ściany 4m i już nie można złapać zasięgu wifi :(. Mam do cb pyt teraz internet udostępniam przez laptopa i czy jak zastosuje router to obniży się ping na innych komputerach bo teraz jak ja mam 35 to brat ma +/-70 na tym play
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Wynik LTE w Play obiecujący. Warto kupić antenę Dual LTE http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html i ustawić na ten BTS. Połączenie się ustabilizuje , możliwe że DL też wzrośnie. Ogólnie Na twoim miejscu sprzedałbym tego Airboxa 2 o ile go ktoś kupi ( wiadomo Orange i simlock) i kupił stacjonarny router z wbudowanym modemem LTE np. B315 czy DWR-956. Routerek MiFi to kiepskie rozwiązanie jeśli chodzi o siec domową. A gniazda anten zew. są w nim delikatne. Ewentualnie zakup routera z USB kompatybilnego z E398. Pingi w sieci domowej powinny się zmniejszyć. No i w Play kupuj ten starter RBM II new za 9 z, taki z puszką a potem zrób jak napisałem. Zaoszczędzisz mnóstwo kasy. Szkoda, że nie napisałeś 5 m-cy temu. Miałeś modem LTE E398 więc nie wpakowałbyś się w Orange a korzystałbyś z tej oferty RBM.
  • Poziom 9  
    Wiem głupy byłem bo posłuchałem tego gościa on w gminie zajmuje się takimi sprawami zachwalał orange mówił że najlepiej tu działa i że fachowiec to pomyślałem wie co mówi następnym razem napiszę i 2 razy sprawdzę inne możliwości. Te routery ci podałeś to trochę nie na moją kieszeń :( Patrzyłem na te 2 routery D-Link DWR-116 lub TP-Link TL-MR3220 (MR3420) obydwa są kompatybilne z moim modemem tylko nie wiem który lepszy. Jeszcze jeden problem ten modem jest stary i niestety gniazda od anteny są urwane i bardzo szybko się grzeje :( pewnie będę musiał zmienić. No i jeszcze zerwanie umowy z orange jutro podjadę i kupię ten starter nawet po to żeby dokładnie sprawdzić W tym rbm widziałem że jest niby transfer 100gb to prawda i to jest na 1 miesiąc czy 100 dni ten limit?. A to doładowanie co muszę kupować za 50 zł to przelewem czy normalnie w sklepie kupuję?
  • Pomocny post
    Co do RBM to starter taki jak na http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy-na-karte/ tylko za 9 zł z puszką. Doładujesz za 50 zł jak chcesz, możesz na stronie http://doladowania.play.pl/ lub kupując doładowanie do Play. Następnie włączysz tą usługę Darmowy Internet LTE kodem *111*480*1# lub na stronie Play24, na której najlepiej zarządzać usługą. Teoretyczne jest limit 100GB z pełna prędkością potem lejek 2Mb/s. W praktyce wykorzystuję 300GB/m-c z pełną prędkością. W ciągu 100dni uruchomisz usługę 4 razy( za ostatnim na 10 dni). Potem znowu doładowanie itd. co do modemu to sam widzisz, że nie warto brać urządzeń z takimi złączami anten zew. Modem się grzeje bo przy słabym sygnale pobiera duży prąd. Rozwiązanie z tymi budżetowymi routerami słabe. Kiepsko działają z modemami LTE, maja problemy z ich zasilaniem. Wymagają aktywnego HUBA. Bez anteny zewnętrznej raczej E398 nie da rady. Pozostaje spróbować zdjąć simlocka z Airboxa2 i kupić do niego antenę. Ale to słabe rozwiązanie. Zakup modemu LTE+ budżetowego routera, Huba to koszt 300 z a efekt też słaby. w obu przypadkach złącza antenowe delikatne, w E3372( CRC9) jeszcze słabsze niż w E398( TS9). Za 400 zł masz router DWR-956 pracujący w AC, porty Gigabit, USB do pamięci masowej i solidne gniazda anten zew. LTE typu SMA. Podobnie w B315s-22. Ale wybór należy do ciebie. A gościu to żaden fachowiec, o internecie mobilnym nie ma pojęcia. reszta sam sie przekonałeś jak działa Orange i Play.
  • Poziom 9  
    Do tego DWR-956 też muszę kupić antenę?. Huba mam więc to nie byłby problem najpierw chyba kupię ten router D-Link DWR-116 i antenę Dual LTE 1800MHz przetestuję sobie wszystko i ewentualnie jak by występowały jakieś problemy to sprzedam router D-Link DWR-116 i kupię ten DWR-956. A jak podłączam modem do routera to antene podłączam do modemu czy routera sory za to głupie pytanie ale jak widać jestem zielony i chce się dokładnie dowiedzieć żebym potem nie miał problemów :) A teraz jeszcze o zerwaniu umowy chciałem się zapytać mam na niej napisane że ulga jaką mi przyznano to 799zł mam internet 5/6 miesięcy umowa była na 24 miesiące to ile tej kary będzie a i jak wypowiem umowę to urządzenie też muszę oddać więc nie będę mógł sprzedać tego airbox.
  • Pomocny post
    Problemem jest ten E398, u którego uwaliłeś gniazda antenowe. Antena Dual LTE jest konieczna do każdego modemu czy routera z wbudowanym modemem LTE. DWR-116 to router bez modemu i musisz do niego dokupić modem LTE bo E398 nie wykorzystasz (złacza anten uwalone), koszt E3372 HiLink około 140 zł. Antenę podłączasz pod modem a ten do USB DWR-116. W przypadku routera DWR-956 czy B315, które maja modem wbudowany bezpośrednio do routera. Jego złącz nie uwalisz bo to nakręcane SMA. Jak widać koszt zestawu słaby routerDWR-116 czy MR-3420v2 + E3372 to około 300 zł. Za 400 masz router z wbudowanym modemem, LTE o dwie klasy lepszy. Do DWR-956, B315 antena http://www.cybertech.com.pl/p140,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-huawei-b315.html Kabel max. 10m. Złącza bezpośrednio do routera , bez konektorów. Kara będzie w wysokości 3/4 z 800 , czyli 600 zł. Airbox2 zostanie u ciebie, przecież kupiłeś go od Orange po promocyjnej cenie, masz na to fakturę.
  • Poziom 9  
    No to masz racie uzbieram kasy i kupię jednak DWR-956. Jak zerwę umowę to postaram się sprzedać tego Airbox2 i dołożę do nowego routera i anteny. Ale jeszcze za nim zerwę tą umowę to kupię RMB i przetestuję przez te 100dni zobaczę jak to bd działać koszt żaden dla mnie bo tak czy inaczej dokładam w każdym miesiącu do orange te 20-30zł za dodatkowy transfer
  • Poziom 9  
    Mam to w pakiecie korzystam z tego ale tak czy inaczej zawsze mi brakuje. Np filmu z dziewczyną nie mogę obejrzeć wieczorem bo zaraz leci mi z pakietu wtedy kupuje play za 5zl i mam dzień bez limitu. Prowadzę tez stronę internetową wiec jak czegoś szukam to korzystam z filmików czasem muszę coś pobrać. A o gadaniu przez Skype mogę zapomnieć bo to tez ciągnie myślałem ze to 40gb starczy niby dużo ale jednak się pomyliłem.
    Dlatego kupię ten rbm i protestuje najwyżej przetrzymam do końca roku tego Orange i dopiero rozwiąże umowę ewentualnie dogadam się z jakimś znajomym albo z kimś z rodziny czy by go nie chciał
    Niech ten gminny doradca go od ciebie weźmie, skoro tak cię namawiał. To oczywiście żart. Do twoich zastosowań domowych i od razu powinieneś brać router stacjonarny, w Orange to MF283+ a wcisnęli ci słabego MiFi. Ale uczymy się na błędach lub korzystamy z pomocy innych w internecie. Wolę drugą opcję. Pamietaj aby w RBM na modemie czy routerze z modemem wymusić łączenie tylko w LTE. Transfer bez limitu jest tylko na LTE i modem nie może schodzić do 3G.
    Oczywiście możesz wymusić LTE na E398. W aplikacji Plusa/CP jest zakładka sieć gdzie możesz ustawić Tylko LTE.
  • Poziom 9  
    W poniedziałek miałem kupować ten router DWR-956 jednakże byłem dziś u kumpla i zauważyłem że ma on router D-Link DWR-116 którego w ogóle nie używa bo ma teraz neostrade i Livebox 2.0. Powiedział mi że jak chce to może mi dać bo i tak u niego leży. Wziąłem go od niego podłączyłem ten mój modem przez aktywnego huba dokładnie takiego UNITEK
    Y-2142. Kupiłem też rbm o którym pan pisał i powiem że jestem może nie jestem w pełni zadowolony ale bardziej niż z tego orange chciałbym zwiększyć prędkość dlatego chce kupić modem i antenę. Tylko że mam problem z wyborem modemu ponieważ mogę kupić oryginalny mało używany modem play Huawei E3372 za 150zł(może jeszcze by opuścił) lub nowy Huawei E3372-s153 HiLink nie wiem który będzie lepiej współpracował z tym routerem. Oczywiście tą antenę http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html chyba że są jakieś lepsze? :)
    Jakie wyniki na tym E398 + DWR-116 w RBM? Test robiony w tym samym miejscu co na samym modemie E398? Co to za modem E3372, jaka wersja, od jakiego operatora?
  • Poziom 9  
    Dokładnie nie pamiętam tych wyników bo test robiłem na szybko a teraz jestem w drodze na urlop :). Ale router ustawiony był na poddaszu w takim miejscu gdzie planuję żeby cały czas tam stał kojarzę że download był na pewno ponad 10mb/s około 20mb/s ale nie pamiętam dokładnie wracam w poniedziałek to wtedy dokładnie jeszcze sprawdzę. Modem E3372 play aktualnie sprzedawany w ich salonach :)
    E3372 to wersja zwykła. DWR-116 pracuje zarówno z nimi jak i HiLinkami tylko na innym FW. D-Link zapewnia wsparcie dla tych modemów i na stronie jest odpowiednie FW. Przyciśnij kolegę i utarguj coś. Ten modem w Play na kartę kosztuje 180 zł( starter za 199 zł w tym 19 zł za 3GB).
    Do DWR-116 nie powinno być różnicy.