Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra 1,2 benz. 2004r - kod silnika CR12DE a gdzie szabelka od oleju!?

30 Lip 2015 15:08 3300 17
  • Poziom 8  
    Nissan Micra 1,2 16V benzyna 2004 rok kod silnika CR12DE zabijcie mnie ale za nic nie mogę znaleźć szabelki do pomiaru oleju.. autko świeżo po zakupie, patrzyłem z sąsiadami ale ani widu ani słychu :D Stawiam browara za zdjęcie w którym miejscu tego szukać :)
  • Poziom 8  
    No własnie w tym problem że go tam niema.. patrzyłem w necie na filmiki i fotki ale za diabła nie znajdę.. z tym miejscu jest wolna przestrzeń nawet nie ma miejsca gdzie mógłbym ten bagnet włożyć ... podpinam fotki z mojego silnika

• Poziom 34  
    Czy przypadkiem miarka nie jest zespolona z korkiem wlewowym?
  • Poziom 8  
    Też na to wpadliśmy lecz po odkręceniu korka dowiedzieliśmy sie że nic tam nie ma :D niem wiem co jest ale to są jakieś czary mary!
  • Poziom 8  
    Wozaj szukalem trosze po tej stronie co podałes ale u mnie tego nie znajduje.. zapomniałem napisać ze typ dzisiaj na pierwszym przeglądzie w PL powiedział mi ze auto jest z pochodzenia z Wielkiej Brytani.. więc może źle szukamy? a może być tak że wogóle auto nie ma bagnetu? 0.o

tutaj np. tego nie ma..
    http://www.partsbase.org/nissan/micra-k12e-gl...engine-mechanical-cylinder-block-oil-pan-p-2/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Spoko ziomus tu nikt sie nie spiera :) spędziłem własnie dobre kilka minut na oględzinach i nic. Zero dziur, jaskrawych kolorów bagnetu nic.. :D wycieków tez nie ma.. przejechałem nim od zakupu juz 100km i auto chodzi jak złoto, tylko jak tu sprawdzic stan oleju? 0.o
  • Poziom 8  
    Dzisiaj jadę do zaprzyjaznionego mechanika to może mi cos powie wiecej.. :D jak ktos ma micre to niech sie wypowie w temacie, bede wdzieczny :)

Dodano po 5 [godziny] 21 [minuty]:

Czesc. własnie wrocilem od mechanika. Powiedzieli mi tyle ze moje auto nie ma bagnetu i ze wiadomość o wymianie lub dolewce wyskoczy na panelu w środku auta. Moje pytanie jest takie, czy ktos z posiadaczy micry sie z czyms takim spotkał czy może było cos grzebane przy moim silniku? z gory dziekuje wszystkim zainteresowanym moim tematem jestescie wielcy! :)
  • Poziom 8  
    wozaj jestes boski! ja mam na panelu wszystko po niemiecku klucz sie swieci wiec przejechal ustalona trase do wymiany. lecz narazie nic nie miga :) musze sie dowiedziec jak zmienic jezyk na ang ew. polski moze ktos z forumowiczów wie?>? to prosze o podpowiedz pls
  • Poziom 8  
    ok jezyk zmieniłem na ang. u mnie sie wyswietla sam klucz bez liczb, poza tym nie znajduje tego oil good czy oil low moze jak skasuje inpekcje..
  • Poziom 8  
    Witam odkopuje temat z powodu nowych informacji. pojechałem wczoraj do zaprzyjaźnionego mechanika po tym jak zaczęło mi śmierdzieć w kabinie. Okazało sie ze mam wyciek oleju z dziury w silniku po urwanej rurce od bagnetu którego wcześniej nie mogłem znaleźć.... na chwile obecna mam ową dziurę zaślepiona ale muszę kopić prowadnice wraz z bagnetem i tu prośba do was moi mili. gdzie owe części mogę znaleźć bo na allegro niema .. :( jakby ktoś był miły i podesłał jakiś link do byłbym niezmiernie wdzięczny !! Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    markow1971 Dziękuję Ci że poświeciłeś swój cenny czas na odpisanie na mój temat :), za to lecą dla Ciebie podziękowania. Co to samego problemu okazało się ze przy kupnie bagnet był ucięty wraz z prowadnicą.. doszedłem do tego dopiero jak wypluwało mi olej na cały silnik.. koszt naprawy 250zl więc tragedii nie ma :) autko spisuje się rewelacyjnie żona poleca każdemu :) Problem rozwiązany więc temat do zamknięcia. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam