Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra 1,2 benz. 2004r - kod silnika CR12DE a gdzie szabelka od oleju!?

azazel0 30 Jul 2015 15:08 5082 17
    azazel0
    Level 9  
    Nissan Micra 1,2 16V benzyna 2004 rok kod silnika CR12DE zabijcie mnie ale za nic nie mogę znaleźć szabelki do pomiaru oleju.. autko świeżo po zakupie, patrzyłem z sąsiadami ale ani widu ani słychu :D Stawiam browara za zdjęcie w którym miejscu tego szukać :)
    azazel0
    Level 9  
    No własnie w tym problem że go tam niema.. patrzyłem w necie na filmiki i fotki ale za diabła nie znajdę.. z tym miejscu jest wolna przestrzeń nawet nie ma miejsca gdzie mógłbym ten bagnet włożyć ... podpinam fotki z mojego silnika

azazel0
    Level 9  
    Też na to wpadliśmy lecz po odkręceniu korka dowiedzieliśmy sie że nic tam nie ma :D niem wiem co jest ale to są jakieś czary mary!
    User removed account
    User removed account  
    azazel0
    Level 9  
    Wozaj szukalem trosze po tej stronie co podałes ale u mnie tego nie znajduje.. zapomniałem napisać ze typ dzisiaj na pierwszym przeglądzie w PL powiedział mi ze auto jest z pochodzenia z Wielkiej Brytani.. więc może źle szukamy? a może być tak że wogóle auto nie ma bagnetu? 0.o

tutaj np. tego nie ma..
    http://www.partsbase.org/nissan/micra-k12e-gl...engine-mechanical-cylinder-block-oil-pan-p-2/
    User removed account
    User removed account  
    azazel0
    Level 9  
    Spoko ziomus tu nikt sie nie spiera :) spędziłem własnie dobre kilka minut na oględzinach i nic. Zero dziur, jaskrawych kolorów bagnetu nic.. :D wycieków tez nie ma.. przejechałem nim od zakupu juz 100km i auto chodzi jak złoto, tylko jak tu sprawdzic stan oleju? 0.o
    azazel0
    Level 9  
    Dzisiaj jadę do zaprzyjaznionego mechanika to może mi cos powie wiecej.. :D jak ktos ma micre to niech sie wypowie w temacie, bede wdzieczny :)

Dodano po 5 [godziny] 21 [minuty]:

Czesc. własnie wrocilem od mechanika. Powiedzieli mi tyle ze moje auto nie ma bagnetu i ze wiadomość o wymianie lub dolewce wyskoczy na panelu w środku auta. Moje pytanie jest takie, czy ktos z posiadaczy micry sie z czyms takim spotkał czy może było cos grzebane przy moim silniku? z gory dziekuje wszystkim zainteresowanym moim tematem jestescie wielcy! :)
    User removed account
    User removed account  
    azazel0
    Level 9  
    wozaj jestes boski! ja mam na panelu wszystko po niemiecku klucz sie swieci wiec przejechal ustalona trase do wymiany. lecz narazie nic nie miga :) musze sie dowiedziec jak zmienic jezyk na ang ew. polski moze ktos z forumowiczów wie?>? to prosze o podpowiedz pls
    User removed account
    User removed account  
    azazel0
    Level 9  
    ok jezyk zmieniłem na ang. u mnie sie wyswietla sam klucz bez liczb, poza tym nie znajduje tego oil good czy oil low moze jak skasuje inpekcje..
    azazel0
    Level 9  
    Witam odkopuje temat z powodu nowych informacji. pojechałem wczoraj do zaprzyjaźnionego mechanika po tym jak zaczęło mi śmierdzieć w kabinie. Okazało sie ze mam wyciek oleju z dziury w silniku po urwanej rurce od bagnetu którego wcześniej nie mogłem znaleźć.... na chwile obecna mam ową dziurę zaślepiona ale muszę kopić prowadnice wraz z bagnetem i tu prośba do was moi mili. gdzie owe części mogę znaleźć bo na allegro niema .. :( jakby ktoś był miły i podesłał jakiś link do byłbym niezmiernie wdzięczny !! Pozdrawiam
    azazel0
    Level 9  
    markow1971 Dziękuję Ci że poświeciłeś swój cenny czas na odpisanie na mój temat :), za to lecą dla Ciebie podziękowania. Co to samego problemu okazało się ze przy kupnie bagnet był ucięty wraz z prowadnicą.. doszedłem do tego dopiero jak wypluwało mi olej na cały silnik.. koszt naprawy 250zl więc tragedii nie ma :) autko spisuje się rewelacyjnie żona poleca każdemu :) Problem rozwiązany więc temat do zamknięcia. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam