Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka wiertarka do warsztatu z udarem.

02 Sie 2015 19:37 1536 8
  • Poziom 18  
    Witam,
    Potrzebuję zainwestować w dobrą i dość tanią wiertarkę z funkcją udaru. Udar używany będzie okazjonalnie, bo do tego mam większe sprzęty, ale nie zawsze pod ręką. Chodzi o w miarę możliwości małą wiertarkę z ogromem możliwości i uchwytem 13 mm. Nie ukrywam że nie zależy mi na marce... Ostatnio na budowie ze zdziwieniem zauważyłem że podróba za 200 zł położyła solidny sprzęt za 1000...
    Generalnie wiertarkę używam do odwiertów w obudowach plastikowych(od 2 do 100 mm), drewnie, metalu i czasem w kwasówce spożywczej.
    Ostatnio miałem wiertarkę Skil 6280 i nie ukrywam, swojej następczyni postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Niestety cena naprawy przerośnie koszt zakupu nowej, dlatego nie mam wyjścia.
    Proszę o pomoc, bo nie bardzo wiem, jakie maszyny są teraz na topie. Mój budżet to 350 zł.
  • Poziom 37  
    Zakładam że udar mechaniczny więc ... moim zdaniem bym go olał bo ... niema to jak SDS+ ale:
    Patrząc na twój budżet to może: DeWalt Link nie ma to jak uchwyt na klucz, albo Makita Link pozostaje jeszcze bosch. Ważne by przełącznik udaru był " ukryty " tak by podczas odłożenia się samoczynnie nie przełączał tak jak to zrobiono w hitachi że po bokach wystaje. Te maja od góry więc powinien pozostawać na swoim miejscu tak jak załączono. Zaś uchwyt jednak na klucz bo samo zacisk słabo dociąga.
    Wymieniłem z początku DeWolta i Makitę bo gdybym sam kupował to bym brał coś z nich, zaś mam SDSa wiec wiertarkę zwykłą mam Makity bez udarową z samo zaciskiem i to tylko bolączka bo czasem wiertło się ślizga. Zaleta mała poręczna ale 10mm to uważam nie dla niej.
  • Poziom 17  
    Jak szukałem miniszlifierki to czytałem parę skarg na Bass'a. Ale nie wiem jak z wiertarkami.

Natomiast jeżeli nie zależy ci na marce to wiele dobrego można przeczytać o niezbyt znanej marce DWT. Są to zielone narzędzia z bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Niektórzy spiskowcy twierdzą że to jakaś odnoga DeWalta ale moim zdaniem to nie prawda. Sam za jakiś czas będę kupował zwykłą szlifierkę i wezmę albo Makitę albo DWT.

Np. DWT SBM-1050 za 250zł na allegro chodzą. 1050W to zawsze troszkę więcej niż 650 (Dewalt) i 700(makity) ale jeżeli piszesz że nie będzie bardzo obciążana to te mniejsze też wystarczą.
  • Poziom 43  
    Może lepiej młotowiertarka, zamiast udaru ?
  • Poziom 17  
    Autor pisał że do cięższych rzeczy ma inny sprzęt więc pewnie młotowiertarkę już ma.
  • Poziom 43  
    No i co z tego, udar to kiepskie rozwiązanie. Mały prosty młotek, np. używany Bosch GBH 2-24 można kupic poniżej 200zł, a wytrzyma on znacznie dłużej niż marketowe udary.
  • Poziom 18  
    Dzięki za odpowiedzi.
    Co do Bassa jestem nieco uprzedzony wiertarką jaka jest w firmie na warsztacie. Ale sprzęt ręczny - pierwsza klasa. Gnąca się ocynkowana rura 3/4" na przedłużeniu klucza 10 niech świadczy o jakości narzędzi manualnych. Grzechotki nie odstępują.
    Wracając do tematu Bosche GBH 2-24 są na innym samochodzie i to jest właśnie mój tajemniczy "większy sprzęt" ;)
    Chwilowo problem się rozwiązał, bo na testy dostałem Metabo 18 LTX wersję z udarem. Spełnia wszystkie moje kryteria oprócz... ceny. Mam ją mieć jakieś 2 tygodnie, ale szukać muszę dalej...
  • Poziom 26  
    Z praktyki wiem, że należy rozgraniczyć narzędzia. Jeżeli narzędzie ma być wykorzystywane do prac w murze do tylko i wyłącznie SDS. Wiertarka z uchwytem szczękowym kiepsko znosi udar. Natomiast do prac w drewnie i metalu to konieczna jest wiertarka o zmiennych obrotach w znacznych granicach najlepiej przełączanych mechanicznie a nie regulacją elektroniczną - aby nie tracić na mocy.