Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y510P brak połączenia z internetem po aktualizacji systemu do Windows 10

wesoly851 06 Sie 2015 18:53 660 1
  • #1 06 Sie 2015 18:53
    wesoly851
    Poziom 1  

Witam wszystkich forumowiczów. Może jesteście w stanie mi pomóc, bo już brakuje mi pomysłów... Aktualizowałem system Windows 8.1 do wersji Windows 10. Wcześniej aktualizowałem Windows 8 do 8.1 i nie było żadnych problemów. Po aktualizacji nie działa mi w ogóle internet. System widzi obie karty sieciowe (do Ethernetu: Atheros AR8171/8175 PCI-E Gigabit Ethernet Controller; do Wi-Fi: Intel Centrino Wireless-N 2230 BGN 2x2 HMC WiFi/Bluetooth Adapter) jednakże po podłączeniu Ethernetu komputer nie wykrywa sieci pomimo tego, że po podpięciu RJ-45 do lapka na routerze widzę zajętość na porcie. To samo tyczy się w przypadku łączności bezprzewodowej - karta nie wykrywa żadnej sieci, choć inne urządzenia normalnie do niej się łączą. Wszystko było dobrze do czasu aktualizacji. Próbowałem pobrać nowe sterowniki z następujących stron: do karty bezprzewodowej downloadcenter.intel.com/download/25170 najnowsza wersja sterownika 18.12.0 (wersja sterownika na laptopie 15.10.5.1 - pomimo zainstalowaniu aktualizacji 18.12.0 i restarcie kompa w dalszym ciągu wyświetla 15.10.15.1), natomiast w przypadku karty przewodowej: driverscape.com/download/qualcomm-atheros-ar8171-8175-pci-e-gigabit-ethernet-controller najnowsza dostępna wersja sterownika 2.1.0.21 (wersja sterownika na laptopie 2.1.0.16 - pomimo zainstalowaniu aktualizacji 2.1.0.21 i restarcie kompa w dalszym ciągu wyświetla 2.1.0.16). Nie wiem czy mogę coś zrobić aby nie instalować od nowa Windows 8, którego posiadam na partycji recovery. Z racji tego, że wcześniejsza aktualizacja do wersji 8.1 przebiegła bezproblemowo nie zrobiłem punktu przywracania systemu przed przejściem na 10. Teraz żałuję, ale nic już z tym nie poradzę. Dlatego też piszę tutaj - może jakaś TĘGA GŁOWA na coś wpadnie... Pozdrawiam!

• #2 24 Sie 2015 01:30
    terry1996
    Poziom 18  

Dużo tego typu problemów rozwiązuje instalacja win 10 przez media creation tool ze strony microsoftu.
    Możesz wrócić z 10 na 8.1, wiec to zrób i spróbuj zrobić update przez MCT

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo