Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart robotyczne mobilne ramię

blue_17 10 Sie 2015 00:01 3588 3
  • Smart robotyczne mobilne ramię

Witam chciałem zaprezentować robota którego wykonałem jakiś czas temu.

Może od początku robot powstawał około pięciu miesięcy wieczorami większość informacji tutaj napisałem.

http://www.blue17.elektroda.eu/roboty/2199

Chciałbym aby ramię posłużyło w edukacji i dla zabawy :)

Po dopisaniu oprogramowania ramię może służyć do nauki programowania przemysłowych robotów, za niedługi czas po małych modyfikacjach na tych samych serwach robot będzie mógł powtarzać ruchy które zostaną ręcznie wykonane.

Zastanawiam się nad sprzedażą takich robotów,
    ponieważ wiele osób pytało o możliwość zakupu może nie w wersji mobilnej ponieważ podwozie jest z odzysku i bez akumulatora.

Do poprawy na pewno jest chwytak niewielkie modyfikacje pozwolą aby chwytak był zadowalający,
    przydała by się jeszcze płytka shield na arduino aby wtyczkami wpinać się do PCB ale to szczegóły.

Zapraszam do konstruktywnego komentowania.

Pozdrawiam

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    blue_17
    Poziom 32  
    Specjalizuje się w: Physical processing, since, IoT
    blue_17 napisał 2402 postów o ocenie 404, pomógł 172 razy. Mieszka w mieście Kraków. Jest z nami od 2006 roku.
    treker
    Poziom 25  
    Wygląda ciekawie, masz jakiś filmik z działania robota?
    Zaimplementowałeś kinematykę odwrotną?
    blue_17
    Poziom 32  
    Jeszce nie ale za jakiś czas znajdę wpiszę tablicę położeń ramienia w postaci tablic to powinno się ładnie ruszać.

Film gdzieś był ale teraz nie pamiętam gzie jest :)

Na razie sterowanie jest proporcjonalne z zablokowaniem krytycznych pozycji.

W takim przypadku jeśli to nie jest konieczne nie jestem zwolennikiem stosowania jakiejś grubej matematyki, ponieważ nawet w najprostszym przypadku można przesunąć pozycję serwa przy montażu i wszystko matematycznie się rozjedzie.

Ale to tylko moje zdanie

Jeśli masz jakiś Ciekawy art jak to liczyć chętnie zobaczę zwłaszcza że planuję zbudować teraz hexapoda z 18 serwami :)
    zuba1
    Poziom 13  
    Miło zobaczyć zdjęcia z budowy =D W Opolu sprawował się ładnie. Mechanika dopracowana a całość spójna i dokładna. Powodzenia z dalszym rozwojem platformy.