Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik podkaszarki elektrycznej. Spalony?

23 Aug 2015 20:40 1851 4
 • Level 8  
  Witam. Coś się stało z silnikiem w mojej podkaszarce. Nagle zaczął się strasznie grzać, aż się zaczęło z niego dymić. Po rozkręceniu nie widać nic podejrzanego, prócz ubytków w wirniku? Chyba tak się ta cześć w środku nazywa.

  Przesyłam dokładnie zdjęcia. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 27  
  Te "ubytki w wirniku to nic innego jak fabryczne jego wyważenie, natomiast niepokojący jest wygląd szczotek, sprawdź czy przesuwają się swobodnie, bo ta z prawej strony wygląda jakby się zacinała. Tak mocno podpalone szczotki bywają też przy zwartych wirnikach
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Zastanów się, jakby takie uszkodzenia mogły powstać? Na wirującym elemencie, a mają ostre krawędzie... To nie uszkodzenia, a ślady wyważania wirnika na etapie produkcji. Normalna sprawa. Widać, że szczotki są upalone od iskrzenia. Pewnie ciągnie łuk po całym komutatorze, co oznaczać może przebity wirnik. Jeśli to nie markowy sprzęt, to usterka nieopłacalna w naprawie.
 • Moderator of Cars
  E, "fachury" - przyglądnijcie się jeszcze raz temu wirnikowi, konkretnie pakietom rdzenia od strony komutatora.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  No dobra, na jednej sekcji trzy blachy przełamane, na kolejnej jedna ruszona. Ale czemu dalej nie ma śladów tarcia, czy ciała obcego. To pewnie chiński wirnik i kto wie, czy to nie na etapie produkcji jeszcze :D A stawiam, że to na etapie produkcji, bo to różowe coś nie zdeformowane.