Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC 455 lampa sygnalizacyjna czy lampa ostrzegawcza

sqt_x 12 Sep 2015 10:50 2736 1
 • #1
  sqt_x
  Level 12  
  Witam.

  Mam zamiar dokupić lampę do bramy opartej o sterownik FAAC 455. Czy jest ktoś w stanie stwierdzić czym różni się wyjście na lampę ostrzegawczą a sygnalizacyjną ? Chodzi mi o sposób działania. Jest to dla mnie o tyle istotne ponieważ lampa ostrzegawcza jest na 230V, a sygnalizacyjna na 24V.
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Lampa 220V miga zawsze w taki sam sposób (tak dokładnie to sterownik podaje na wyjście lampy 220V ciągle podczas ruchu i pauzy, a miganie realizuje przerywacz wbudowany w lampę, lampa mruga mocno - żarówka ma ok. 40W)

  Wyjście lampy WL ma wydajność tylko 3 W (120 mA) więc bezpośrednio można podpiąć jedynie małą ledówkę, a większe moce tylko przez dodatkowy przekaźnik (cewka pod WL, styki szeregowo z większą lampą i zasilaniem).
  Ta lampa nie tylko mruga, ale i pokazuje stan bramy - świeci ciągłym światłem podczas otwierania i na otwarciu, mruga podczas pauzy (czasówka) i zamykania, gaśnie na zamknięciu.
  W zależności od ustawienia może też służyć jako sterowanie światła usługowego (np latarni - pozycja SP w menu zaawansowanym) - z ustawianą długością świecenia od 0 do 4 minut - oczywiście stycznik lub przekaźnik w takim zastosowaniu także niezbędny.