Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

faac centrala 455 D - oświetlenie wjazdu

09 Paź 2014 19:55 2694 9
 • Poziom 14  
  Witam.
  Potrzebuje trochę informacji na temat podłączenia do centrali 455D oświetlenia wjazdu
  Mianowicie:
  Jakie żarówki kupić??
  Podłączenie w centrali 10 i minus ???
  Co jeszcze będzie mi potrzebne do tego podłączenia jak zrobić żeby świeciło się jeszcze przez 20 s po zamknięciu bramy i zgasło oraz czy jest sens podpięcia zmierzchówki ????
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 39  
  10 i minus to OPEN B. Nic tam nie podłączaj.
  Zastosuj dowolny przekaźnik czasowy na 230V AC z wejściem SET.
  Sterowanie ( SET) podłącz do pierwszego siłownika OPEN, czyli 2 (lub 5) i ustaw czasówkę w tryb przedłużania impulsu .
  Zmierzchowy jak najbardziej pożądany- po co świecić w dzień? Zmierzchowy ( jak i lampę) zasilasz szeregowo przez styk czasówki, która załączy się zawsze po starcie cyklu i poda zasilanie na zmierzchowy, a on dalej na lampę ( jeśli będzie ciemno).
  Zmierzchowy zamocuj poza zasięgiem włączanego światła.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 39  
  Nadal nie rozumiem o co Ci chodzi z tym zaciskiem 10 ? Napisałęm wyżej - nic nie robić jeśli nie używasz funkcji furtki.
 • Poziom 14  
  Ma instrukcje tylko pisząc pomyliłem się bo akurat nie miałem jej przy sobie. Przepraszam za małe zamieszanie. Jeszcze jak byś mi wyjaśnił 20 na tej centrali czemu ona ma służyć ????
  Pozdrawiam.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Między 20 i +24 V wpinasz lampkę sygnalizacyjną o mocy góra 3 W czyli albo mała żaróweczka albo LEDowa. Działa trochę inaczej niż zwykła 220V - po jej mryganiu ( po n.p. podciągnięciu kabelkami do domu) można monitorować stan bramy - zgaszona to brama zamknięta, zapalona to brama otwierająca się albo otwarta, mrygająca to brama się zamyka.
  Naprawdę nie masz instrukcji ????? Wszystko tam jest...
 • Poziom 10  
  Witam.
  Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość następującego połączenia:
  Oświetlenie wjazdu jest oświetleniem jednocześnie chodnika prowadzącego od furtki do domu. Jest 6 lamp led po 5 W każda. Chciałbym żeby te lampy świeciły się od zapadnięcia zmroku do 23.00 dla ewentualnych gości lub tak na pokaz. Chciałbym też żeby oświetlenie zapalało się jak otwieram bramę wjazdową jak przyjeżdżam później niż 23.00 oraz jak wyjeźdzam wcześnie rano gdy jeszcze jest ciemno i żeby świeciły jakieś 5 min po zamknięciu bramy
  centrala faac 455D
 • specjalista -automatyka bramowa
  Zmierzch i czas: zasilanie z dowolnego elektronicznego zegara sterującego za 30 zł (włączanie powiedzmy o 15.00 - w zimie robi się wczesnie ciemno - a wyłączanie właśnie o 23) - po nim podłączony dowolny wyłącznik zmierzchowy - np ORNO (ci od domofonów) robią tanie. Zegar włącza prąd o 15 ale włacznik zmierzchowy włącza po nim prąd dopiero jak jest ciemno, potem zegar wyłącza całość o 23.
  Z bramą - równolegle do powyższego układu - pod lampkę sygnalizacyjną 220V bramy podpinasz "cewkę" przekaźnika z podtrzymaniem (cewka w cudzysłowiu bo to przekaźnik elektroniczny i sterowanie jest osobnym układem elektronicznym) - np PCU 504 UNI z F&F Pabianice, ustawiasz go na 5 minut i przez jego styki zasilasz oświetlenie.
  Tylko podpinając dwa osobne układy włączające (zmierzchowo - czasowy oraz odbramowy) nie pomyl zer z fazami (może się zdarzyć że omyłkowo odwrócisz kable na np przekaźniku czasowym albo - o co łatwiej - wepniesz zegar sterujący odwrotnie w gniazdko) i przy jednoczesnym zadziałaniu zmierzchowego i odbramowego zero zepnie się z fazą i BUM.