Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Almera N15 2,0D - nie zapala się kontrolka świec żarowych, nie odpala

Zielak41 13 Sep 2015 20:11 1554 9
    Zielak41
    Level 9  
    Almera zapalała idealnie, do momentu kiedy miałem stłuczkę. Gdy włączam zapłon nie zapala się kontrolka od świec żarowych, silnik kręci ale nie odpala. Próba odpalenia z plaka, silnik zapala. Wszystkie bezpieczniki dobre. Podgrzałem świece na krótko też nie odpala. Przekaźnik nie przepuszcza prąd na świece. Z góry dzięki za pomoc.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Jak z plaka odpali to już chodzi?
    Zielak41
    Level 9  
    Nie chodzi.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Wiec to nie wina świec. Ma pompę w zbiorniku? Jeśli tak sprawdź jej zasilanie na zapłonie.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Gdziej jest guzik do wciśnięcia zobacz na lewym nadkolu taki czerwony.
    Zielak41
    Level 9  
    Możecie dokładniej opisać mi gdzie znajduję się ten przycisk?
    Dzisiaj jeszcze zauważyłem, że kontrolka od immo nie miga.
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Bezpieczniki sprawdziłeś, skoro nie masz ani zasilania świec ani immo wiec gdzieś brakuje zasilania. Trzeba poszukać.

Dodano po 3 [minuty]:

Muszę sprawdzić ale chyba almera nie ma tego wyłącznika uderzeniowego.
    Zielak41
    Level 9  
    Bezpieczniki wszystkie sprawdzone. W kabinie przy lewej nodze i przy akumulatorze. Pali mi się bezpiecznik przy aku nr 42 i 45 (światło przeciwmgielne tył i pozycyjne tył), ale to pewnie przyczyna rozbitego bagażnika.

Dodano po 12 [minuty]:

Przekaźnik na świece nie włącza się. Prąd dochodzi do przekaźnika, ale nie dostaje sygnału żeby się załączył. Mam też wrażenie jakby pompa nie podawała paliwa. Pompka ręczna paliwo pompuje.
    Zielak41
    Level 9  
    Udało mi się odpalić. Przyciśnięte przewody od haka robiły zwarcie na dwa bezpieczniki. Po odcięciu tych przewodów i wymianie bezpieczników zadziałał immo. Almera odpaliła bez problemu.
    Dzięki chłopaki za pomoc.