Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 C6 2004 - Palące się kontrolki ABS / ESP (Kody błędów)

Szatan00 28 Sep 2015 13:43 36477 25
    Szatan00
    Level 8  
    Witajcie!

Problem dotyczy auta

Audi A6 C6 2004 2.4 benzyna

Kilka dni temu jadąc po wybrukowanej drodze pojawiły mi sie na Fis'ie informacje

1. "parking brake malfunction"
    2. ABS / ESP Fault see owner's manual

Dodatkowo sygnał dźwiękowy i świecą się kontrolki ESP jak by był wyłączony oraz zólty od hamulcy

Od tamtej pory błąd pojawia się notorycznie po przejechaniu kilku metrów jednak ostatnio pokonałem 3 długie trasy ok. 140 km jedna i błąd się nie pojawił pozniej pokonałem kilka krótkich tras w okresie 3-4 dni i nic, po czym znowu wrócił.

Po podłączeniu kabla diagnostycznego pojawiły się takie błędy:

P1653 Read DTC memory of
    ABS CM, Implausible signal, static
    P0571 Cruise/Brake Switch (A) Circ.
    Malfunction, Implausible signal, static

00526 Brake light switch
    Implausible signal, intermittent

01502 Left rear fog lamp bulb (L46)
    Open circuit/short circuit to ground, static

01316 Brake control module
    Please read DTC, intermittent

02273 Static current stage 2
    intermittent

02276 Static current stage 5
    intermittent

01964 Memory Seat Control Module / steering column adjustment (J136)
    No signal/communication, intermittent

00470 Combination comfort databus in single wire
    Open circuit, static

Jestem użytkownikiem audi a6 forum po przeanalizowaniu problemu większość obstawiała by moduł sterownia pompą abs, jednak po skontaktowaniu się z jedną firmą zajmującą się naprawą owego modułu Pan stwierdził że problem bedzie leżał gdzie indziej. Tematów podobnych jest mnóstwo jednak żaden z nich nie daja chodzby cienia propozycji rozwiązania problemu :(

Proszę Was o pomoc ! Może ktoś chociaż podpowie gdzie szukać problemu

Dodam że nie występują żadne problemy z hamowaniem wszystko działa dobrze, jedynie te informacje na fisie
    nici
    Moderator of Car Maps
    Na początek poproszę o sprawszenie czy na wtyczkach nie jest "zielono"
    Następnie VCDS i logowanie do silnika - czy się widzą ze sobą.

Czym to diagnozujesz?
    pako150
    Level 17  
    Poza tym rozumiem kasowałeś owe błędy i sprawdzałeś co zostało ?
    Szatan00
    Level 8  
    Przed chwilką przekręciłem stacyjkę i pokazała się informacja że akumulator jest rozładowany i musze zapalić auto i odczekać 3 minuty po wejsciu w stan naładowania akumulatora w MMI pokazało że aku jest pełny.

Auto sprawdzam urządzenie diagnostycznym firmy autel oraz kablem za posrednictwem programu carport (Kabel kupilem wczoraj i okazalo się że nie dziala z innym oprogramowaniem wiec VAG na ta chwile nie wchodzi w gre dopiero jutro gdy przyjedzie inny kabel)

Po skasowaniu błędów i przejechaniu kilku km utrzymuje się błąd

Na silniku :
    P1653 Read DTC memory of
    ABS CM, Implausible signal, static
    P0571 Cruise/Brake Switch (A) Circ.
    Malfunction, Implausible signal, static

Oraz na hamulcach:
    00526 - Brake Light Switch (F) Sporadic

Dodano po 1 [minuty]:

ps. w autelu OBDII nie pokazuje błędów dopiero Audi/VW pokazuje te dwa powyżej
    Szatan00
    Level 8  
    No właśnie nie wiem co to jest, bezpieczniki sprawdziłem wszystkie, tylnie koła rozebrałem sprawdziłem piny, wtyczki planuje zrobić to samo z przodu

Dodano po 7 [minuty]:

Takie coś znalazłem ale nie moge w necie zlokalizować o który wtyk chodzi :)

00526 - Brake Light Switch (F): Circuit Malfunction
    Possible Symptoms
    MIL (Malfunction Indicator Light)
    No Brake Lights
    Possible Causes
    Wiring and/or connections faulty between Brake Switch, Brake Lights and/or ABS Controle Module
    Brake Light Switch (F) damaged
    Brake Light faulty
    Fuse(s) faulty
    Possible Solutions
    Check wiring and connections
    Replace Brake Light Switch (F)
    Check / Replace fuses(s)
    Check / Replace Brake Lights
    Check Brake Light Switch (F) in ABS Measuring Block
    Special Notes
    FAQ 2.7. Many Automatic Transmission Control Modules will show a DTC 00526 or 17087 that indicates a faulty brake light switch. This can be ignored and will not appear if you press the brakes once before checking for Fault Codes.

Dodano po 35 [minuty]:

Wymontowalem ten styk wyglada jak na foto ma 3 pozycje ustawienia
    pako150
    Level 17  
    Próbowałeś podmienić ? Ewentualnie na nowo ustawić ?
    Szatan00
    Level 8  
    Podmienic nie ma od kogo ale teraz pytanie która z 3 opcji jest własciwa ... gdy go wyciągłem ten pręt był wysuniety na maxa do przodu gdy probowalem nim poruszac jak by zębatka (Odgłos) tryyyt i zjechal do dolu. Da sie nim poruszac ale gdy go wciskam wpada na dol i wraca n spręzynie tylko troche

Dodano po 5 [minuty]:

Niestety filmu nie moge ogarnac jedynie foto
    Szatan00
    Level 8  
    W srodku jest niebieski dinks jak reguluje te pozycje to on sie przenosi od prawej do lewej wysowakac sie co raz bardziej do przodu
    Szatan00
    Level 8  
    Bez przesady :) Ale potrafię co nie co zrobic sam teraz głownie zalezy mi na lokalizacji problemu. Duzo ludzi pisalo ze to na 99% modul sterujacy absem koszt sprawdzenia 50 zł naprawy 350 zł nowy 7000 zł, odsyłając moduł nikt nie da mi gwarancji ze faktycznie byl zepsuty wysla mi go i okaze się że to nie to a trzeba zaplacic 350 zł wiec staram sie wyeliminować drobne rzeczy abym mial chciaz troche wiecej pewnosci ze to nie ten moduł
    Szatan00
    Level 8  
    Nawet dwie firmy jedna powiedziala to bedzie to a druga ze nie :)
    Szatan00
    Level 8  
    Okolice krakowa :) aktualnie frankfurtu :)
    kortyleski
    Level 42  
    Wyciąg ten dysk na maksa i na wciśnięciu pedale hamulca zamontować czujnik na swoje miejsce. Sprawdź czy działa stóp i czy praca obu obwodów czujnika jest widoczna w diagnozie. Albo go po prostu wymień. Walą się jak bure kotki.
    Szatan00
    Level 8  
    Światła dzialaja jak powinny, ale zamowilem nowy jutro go wymienie i zobacze jaki bedzie efekt narazie go wyczyscilem i mi sie ekstra kontrolka czerwona hamulcy pojawila :D Urwanie glowy ... Nadal jednak wszystko sprowadziło się do tego przełącznika ale czy napewno on może być winowajcą tych wszystkich błędów ?

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

Panowie konczac ten piekny dzien pod garazem ...

02446 Drive, mechanical malfunction
    Faulty, intermittent

00526 Brake light switch
    Implausible signal, intermittent

01826 Steering Angle Sensor, voltage supply terminal 30 (G85)
    intermittent

Idzie normalnie oci...

Akumulator wariuje na MMI pokazuje full a na fisie że akumulator rozładowany i auto odpala po 5-tej próbie

Dodano po 5 [minuty]:

ten 02446 to zmieniarka pewnie coś jej się od akumulatora pomieszalo, ten switch jutro wymienie a 01826 to podobno znika po jakims czasie od wymiany tego switch'a jednak nadal pojawią się komunikaty jak wymienie to dam znac
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Szatan00
    Level 8  
    Jestem po wymianie wlacznika swiatel stopu,w drodze do sklepu rano abs/esp swiecilo informujac caly czas ze jest proble po wymianie przejechalem sie i nic sie nie pojawia (z moim szczesciem ostatnio az ciezko uwierzyc) myslicie ze bledy opisane w pierwszym poscie mogl powodowac ten maly przelacznik?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Szatan00
    Level 8  
    Az ciezko uwierzyc, pojezdze jeszcze i zobacze czy faktycznie problem zniknie, nie jest to moje pierwsze audi dlatego zawsze szukam alternatywnego rozwiazania niz serwis tym bardziej ze czasami wlasnie okazuje sie pierdola niestety elektronika pokazuje milion innych elementow i czlowiek wariuje:( dam znac wieczorem czy blad sie pojawia jeszcze i sprawdze auto dokladnie vagiem, czekam na nowy kabel
    Szatan00
    Level 8  
    Kupilem dobry kabelek niestety poprzedni (niedoczytalem) dziala tylko z programem CarPort i dlatego tez zmuszony jestem go odeslac a ten dotrze dzis wiec zabawa przede mna :)
    nici
    Moderator of Car Maps
    Nie rozumiesz co piszę.
    Do popjazdów z grupy VAG potrzebny jest program typu VAS, VCDS.
    Jeśli chcesz naprawić to auto to od tego zacznij. Jeśli nie oddaj do warsztatu.Po co sobie utrudniać życie, skoro o diagnozie, kodowaniu itp na tematych tych progrramów jest masa informacji.Nie wspomnę o wsparicu samego rosstech czy adako.

Dodano po 1 [minuty]:

Ewentualnie, zaintaluj darmowy program TEAMVIEWER , połącz się z autem i daj kod. Chcę zobaczyć sam co jest w tym aucie to zanim dojdziemy do przyczyny, zaśmiecimy temat który może się komuś przyda.
    Szatan00
    Level 8  
    W zasadzie to ja nie rozumie, pomogliscie mi w duzym stopniu, przelacznik wymieniony na obecna chwile brak kontrolek na fisie, co do kabla to jak pisalem kupilem kabel z demo programu carport, program dosc ciekawy jednak poza sprawdzeniem bledow nic wiecej zrobic nie moge gdyz 1. To demo 2. Kabel nie dziala z innym oprogramowaniem. Kupilem wiec inny kabel i dopiero bede w stanie zrobic logi i skasowac bledy

Dodano po 8 [minuty]:

Znam zasady zycia na forum dlatego tez napisalem ze musze z tym poczekac do wieczora az bede mogl sprawdzic auto jak sie nalezy ale z tym teamviewerem dobra opcja chyba za masz skype tez bylo by rozwiazanie :)
    nici
    Moderator of Car Maps
    Szatan00 wrote:
    Kupilem wiec inny kabel

Jaki ? Dokładnie podaj.

Szatan00 wrote:
    ale z tym teamviewerem dobra opcja chyba za masz skype tez bylo by rozwiazanie

Też mam skype.
    Jak będe miał czym robić to coś pomyślimy,