Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Massey Ferguson 6180 - Jak załączyć napęd powyżej 15 km/h

07 Paź 2015 21:32 1200 7
  • Poziom 7  
    Chciałbym żeby powyżej 15 km/h rozłączało mi napęd, a jeśli prędkość spadnie załączało go ponownie.
    Mam czujnik indukcyjne wychodzący z mostu ale nie mam czym zmierzyć ile impulsów daje przy 15 km/h
    A napęd jest sterowany elektrozaworem
    Proszę o pomoc

Dodano po 6 [minuty]:

Wspomnę tylko że przeszukałem już wszystko i na nic nie wpadłem

Dodano po 8 [minuty]:

Proszę o jakiś schemacik prosty

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Wystarczył by schemat układu który po przekroczeniu pewnej częstotliwości impulsów załączał by przekażnik który z kolei załączał by elektrozawór
  • Poziom 7  
    O jakie szczegóły chodzi, postaram się czegoś wiecej dowiedzieć
  • Poziom 22  
    Przecie ten ciągnik ma tą funkcję?! wyłączasz napęd i włączasz jeszcze raz poniżej 14km/h i jest aktywowane.

wsiadasz w ciągnik, zapalasz, naciskasz hamulec potem przycisk od napędu jak kontrolka zgaśnie klikasz drugi raz i gotowe. jak się rozpędzisz napęd się rozłączy.
  • Poziom 7  
    Padł mi komputer, zrobiłem półbiegi i rewers na przekaźnikach i wszystko jest ok, napęd też się włącza, ale nie wiem jaki układ zrobić, żeby wykrywał prędkość około 14 km/h i go rozłączał jak w oryginale. Potrzebny mi jest schemat, żeby przy pewnej częstotliwości układ załączał stycznik i byłbym w domu coś do porównania częstotliwości z czujnika indukcyjnego, który jest w moście i po przekroczeniu pewnej częstotliwości załączał przekaźnik, a ten elektrozawór od napędu.
  • Poziom 22  
    Ile za ten padnienty komputer chcesz? Sa uklady scalone do tego, wieczorem postaram sie jakis schemat wyrysowac.
  • Poziom 7  
    Ok, wielkie dzięki
    A o sprzedawaniu nie myślałem

Dodano po 26 [minuty]:

Ok, wielkie dzięki
    A o sprzedawaniu nie myślałem