Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MintBox Mini - miniaturowy komputer z Linux Mint 17.2 Cinnamon

pseven 08 Paź 2015 15:03 2049 2
  • MintBox Mini - miniaturowy komputer z Linux Mint 17.2 Cinnamon
    Izraelska firma CompuLab wprowadziła do sprzedaży nowy, należący do serii MintBox i stworzony z myślą o pracy pod kontrolą systemu Mint model komputera typu USFF o nazwie Mini.

Sercem modelu Mini jest układ A4 Micro-6400T firmy AMD integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 1GHz, dwurdzeniowy procesor x86 współdziałający z procesorem graficznym Radeon R3.

MintBox Mini sprzedawany jest z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym Mint w wersji 17.2 Cinnamon. Więcej na informacji na temat dystrybucji Mint uzyskać można na dedykowanym blogu. Komputer posiada 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci eMMC (Flash). Na płycie głównej komputera znajduje się pojedyncze złącze mini-PCIexpress.

Komputer wyposażony został m.in. w: Wi-Fi 802.11n, 1 port RJ45, 5 portów USB (2 porty USB 3.0, 3 porty USB 2.0), gniazdo karty microSD, liniowe wyjście dźwięku w postaci gniazda jack 3,5mm oraz wyjście mini-HDMI 1.4.

Wymiary i waga komputera wynoszą odpowiednio około: 108 x 83 x 24 mm i 250 gramów. Urządzenie zasila zewnętrzny zasilacz o napięciu wyjściowym 12V i wydajności 3A. Typowy pobór mocy nie został podany.

Dokumentację techniczną komputera znaleźć można na stronie producenta.

MintBox Mini nabyć można za pośrednictwem internetowego sklepu Amazon za 295 dolarów amerykańskich (ok. 1109 zł) wraz z zasilaczem i adapterem DVI.

Źródło:
    http://blog.linuxmint.com/?p=2923

• #3 29 Paź 2015 12:37
    linux2015
    Poziom 1  

Przepraszam, jeśli temat nieodpowiedni do tego forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć pomocy.

Mam system linux mint 17 Qiana i modem Huawei E3272 play i nijak nie chce działać ten modem.

Niby komputer go wykrywa, pojawia się dysk PLAY INTERNET aplikacja niby się zainstalowała (ikona aplikacji PLAY INTERNET na pulpicie też się ulokowała), ale połączyć z internetem nie można. Przy próbie połąączenia pojawia się komunikat: "The device has been disconnected or is unavailable."

Próbowałam jakichś rozwiązań, jakie znalazłam w internecie, ale nic nie pomogło. Nadmienię, że jestem zupełnym laikiem w kwestiach konfiguracji linuxa i nie jestem informatykiem. Zatem jestem proszę o pomoc jak dla osoby zupełnie zielonej.
    Bardzo proszę o szczegółowe instrukcje, jak zrobić, aby ten modem w końcu działał.

Dodano po 40 [minuty]:

Po wykryciu modemu przy pomocy komendy "lsusb"
    i wpisaniu dalszej komendy:
    ls /etc/usb_modeswitch.d/12d1\:14fe

pojawia się poniższy komunikat:
    ls: cannot access /etc/usb_modeswitch.d/12d1:14fe: No such file or directory

po wpisaniu kolejnej komendy:
    "more /etc/usb_modeswitch.d/12d1\:14fe

Pojawia się znów:
    /etc/usb_modeswitch.d/12d1:14fe: No such file or directory

Proszę o pomoc.