Witam jako że jestem zielony z eletroniki potrzebuję pomocy w obsłudze miernika. Wiem które ustawienia pokrętła odpowiedają za pomiar: napięcia prądu stałego, zmiennego, pomiar rezystencji, pomiar amperażu, pomiar ciągłości obwodu. I mam takie pytania jak: co oznaczają poszczególne wartości w zakresach pomiaru prądu stałego "200m, 2000m, 20, 200, 1000" domyślam się że chodzi o napięcia
więc na jaką wartośc ustawić pokrętło jak chcę zmierzyć napięcie w bateri lub akumulatorze samochodowym? Czym rózni się pomiar prądu stałego(amperaż ?) od pomiaru napięcia prądu stałego? Wiem że pytania są strasznie lamerskie ale nie każdy się na wszytkim zna niestety