Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1 1.8 8v 1994 - Po wymianie maglownicy kierownica jest skręcona.

Grubas388 08 Lis 2015 22:23 969 7
  • #1 08 Lis 2015 22:23
    Grubas388
    Poziom 19  

Witam. Jak w temacie po wymianie maglownicy kierownica stoi krzywo podczas jazdy na wprost. Podczas próby wyregulowania na drążkach kierowniczych z prawej strony brakuje gwintu żeby jeszcze wkręcić drążek kierowniczy a z lewej drążek jest wykręcony mniej więcej o połowę gwintu służącego do regulacji. Co najdziwniejsze na podniesionym przodzie samochodu podczas kręcenia kierownicą na odpalonym silniku i puszczeniu kierownicy. Kierownica po skręcie do pozycji max w lewo lub prawo ustawia się równo prosto tylko wtedy koła są lekko skręcone w lewo. I jest jeszcze jeden problem że od pozycji koła ustawione na wprost do pozycji koła skręcone maksymalnie w lewo liczba obrotów koła kierownicy jest mniejsza niż do maksymalnej pozycji kół skreconych w prawo.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc

• #2 08 Lis 2015 22:29
    milejow
    Poziom 42  

Źle spięty magiel z kolumną kierowniczą. Ustawić magiel w pozycji do jazdy na wprost, to samo zrobić z kolumną kierowniczą i spiąć wszystko razem, potem zrobić zbieżność.

• #3 08 Lis 2015 22:38
    Grubas388
    Poziom 19  

Z tą kolumna kierowniczą to chodzi o kierownicę? I to trzeba przestawić tu pod nogami kierowcy odkręcając ten krzyżak od tego co wystaje z podłogi? Aha i jak wiedzieć w którym momencie magiel jest ustawiony do jazdy na wprost?

• #4 08 Lis 2015 22:52
    szymon198312
    Poziom 29  

Proponuje rozkręcić drążki z końcówkami oraz połączenie kolumna - maglownica i ustawić po mniej więcej tak aby koła były na wprost, ustawić na prosto kierownicę i wtedy próbować to połączyć. Problem wyjdzie jeśli w kierownicy jest poduszka i jest taśma. Jeśli kierownica nie będzie centralnie względem taśmy tylko obrót czy dwa przekrecona to taśma się zerwie

Dodano po 43 [sekundy]:

Oczywiście trzeba po takim wstępnym ustawieniu ustawić zbierznosc

• #5 08 Lis 2015 23:00
    Grubas388
    Poziom 19  

No właśnie w kierownicy jest poduszka i trzeba przy tym uważaća ale wiem w którym momencie była kierownica na wprost przed wymiana maglownicy. I przy maglownicy odkręcić same drążki kierownicze czy jak? A o zbieżności to wiem bo mam na jutro umówioną wizytę.

• #6 09 Lis 2015 08:13
    szymon198312
    Poziom 29  

Rozłaczyc drążki z końcówkami a następnie skręcać po równo każda stronę. Maglownica będzie wtedy skrecona po równo względem kół, przestawić koła aby były na wprost i dopiero podłączyć kolumnę.

• #7 09 Lis 2015 08:49
    yokoonono
    Poziom 6  

Grubas388 napisał:
    mam na jutro umówioną wizytę.
    to czekaj, sami zrobią.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME