Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres krups EA 9000 - wyłącza się po chwili.

09 Lis 2015 13:30 1581 12
  • Poziom 13  
    witam

Mam problem ze swoim ekspresem Krups EA 9000 a mianowicie:
    po włączeniu przycisku zasilania włącza się (Dzień Dobry) chwila przerwy s słychać jak stycznik pyknie i po chwili wyłącza się (do zobaczenia). Żadnej reakcji cisza, ani pompowania wody, ani chodzenia tłoka ani automatycznego testu
    Macie Jakieś sugestie
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 4  
    Temat archiwalny ale odgrzeję kotleta. Udało się rozwiązać problem? U mnie identyczne objawy
  • TermoPasty.pl

• Specjalista AGD
    Problem ze starszymi modułami elektronicznymi..
    Nowsze wersje pozbawione są już tej wady jednak należy je wymieniać kompletami z wyświetlaczem.
    Ewentualnie dysponuję możliwością eliminacji wady fabrycznej.
  • Poziom 4  
    Kolego Nioop jaki koszt takiej naprawy? Musiałbym Ci wysłać cały ekspres czy wystarczy samą płytkę?
  • Poziom 9  
    Jeżeli słychać pyknięcie przekaźnika i koniec to wg mnie znaczy, że uszkodzony jest czujnik NTC. Ja mam eaea8080 i taką awarie już miałem . Dobra wiadomość jest taka, że najczęściej odlutowywuje się konetor, który odprowadza sygnał z NTC, a który zamontowany jest z przodu bojlera pod taką gumową osłoną . Jak sprawdzić NTC ? Trzeba ekspres otworzyć - patrz YouTube - Po lewej stronie jest elektronika z prawej strony płytki opisane jako NTC wtyczka i dwa kabelki - R=115 kOhm wtedy jest OK w przypadku przerwy jest odlutowany konektor . NTC jest typu SMD 1x1 mm - uwaga przy lutowaniu konektora aby nie "odlutować" tego NTC bo wtedy klops. Jeśli NTC jest zły to trzeba nowy kocioł najlepiej wszystko wymienić za 360 zł czyli siłownik i bojler. Trochę roboty.
  • Moderator Samochody
    Mijasz się chyba z prawdą. Jeśli byłby uszkodzony NTC, to expres wyświetliłby błąd "09" - chyba że oprogramowanie tego modelu jest pozbawione funkcji diagnostyki. Przy uszkodzeniu tegoż czujnika też nie ma tragedii - ogólnie dostępny NTC 100kOm - trzeba go tylko mieć czym przylutować.
  • Poziom 9  
    Istotnie , w moim przypadku z tego co pamiętam wyświetlał się błąd 09 z tym, że nie za każdym razem ! Awaria była mocno wkurzająca bo jak ja włączałem ekspres to on działał , a jak moja żona włączała to był błąd :-) Widocznie ten konektor był przyciskany gumową obudową i raz był kontakt a raz go nie było. Potem , konektor odlutował się na dobre. Ta awaria była początkiem drogi przez mękę . Zasadniczo żałuję, że wtedy od razu Krupsa nie wyrzuciłem do śmietnika. Zrobił 9000 kaw (5lat) i nie pomogły potem żadne wymiany uszczelek, zaworków itd . Jeśli koniecznie chce się mieć krupsa to po pierwszym wywaleniu kawy górą przy przebiegu powyżej 8000 kaw trzeba zakupić nowy zespół kompletny z siłownikiem, a najlepiej też dystrybutor więc remont to koszt minimum 600 zl . Czy nie lepiej dodać 1000 i mieć nowy ekspers na gwarancji ? Ja nie naprawiam zawodowo ekspresów więc moje uwagi są tylko moją prywatną opinią i nie jest moją intencją wprowadzanie nikogo w błąd. Ja tylko dzielę się swoimi doświadczeniami. Kupiłem po Krupsie Saeco i mam spokój a naprawiony Krups (100 godzin i 800 zł) leży jako rezerwa.
  • Moderator Samochody
    tkosen napisał:
    Zrobił 9000 kaw (5lat) i nie pomogły potem żadne wymiany uszczelek, zaworków itd . Jeśli koniecznie chce się mieć krupsa to po pierwszym wywaleniu kawy górą przy przebiegu powyżej 8000 kaw trzeba zakupić nowy zespół kompletny z siłownikiem, a najlepiej też dystrybutor więc remont to koszt minimum 600 zl .
    Wystarczy wiedzieć jak to działa i wszystko da się opanować. Owszem, konstrukcja jest poroniona - ale nie znaczy że całkiem zła. Jak wyrzuca kawę górą -"ostre psiuknięcie' po podniesieniu tłoka prasującego, to przyczyna jest prosta - nie schodzi ciśnienie z kotła. Powinno być odprowadzone do tacki ociekowej.
  • Poziom 9  
    A jak zamiast 100 ml leje 90 ml ? to co jest przyczyną ?
  • Poziom 9  
    Jak napisałem, mój Krups zalega na pawlaczu. Ale dla porządku. Dlaczego ten cholerny zawór 2 barowy ciągle się zawiesza ?
  • Poziom 9  
    Tak, ten przewód do porażka . Załamanie ale też i jakieś naprężenie w samym zaworze wprowadza.
    Z tego co pamiętam to ten przewód wymieniłem na dłuższy.