Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TDA 1562Q i pukniecie w głośnikach

12 Cze 2005 13:40 1013 2
 • Poziom 16  
  Witam.
  Zmontowałem sub aktywny w oparci o układ philipsa TDA1562Q. Zastosowałem do niego przedwazmacniacz z 2 filtrami i przesuwnikiem fazy. problemy jakie napotkałem:
  1.) puknięcie w subie. w momęcie załączenia radia dostaje potężne puknięcie co by mogło umarłego obudzić. czego ono jest przyczyną? czy można to w jakiś sposób wyeliminować??

  2) zakłócenia przedostające sie z zasilania. nie zależnie od rodzaju zasilania \( to samo z przetwornicy i to samo z samego akumulatora) słychać cicze piszczenie po włączeniu zasilania. Wyeliminowałem je po zastosowaniu zwrotnicy po wzmacniaczu,. wyeliminowałem skutek a nie objaw. czy jakiś filtr na zasilanie zastosować??

  3) zakłucenia przychodzące z sygnałem chinche ( jest to ciche buczenie w zakresie akustycznym suba, dlatego nie mozna to żadnazwrotnicą wyciszyć) dostaje je tylko z radia samochodowego. gdy podpinam discmana to ich nie ma. czy tu jakiś separatorm masy pomoże??
  czy ktoś ma jakiś schemat takiego separatora??

  Najbardziej drażni mnie to pukniecie
  Pozdrawiam

  Marek
 • Poziom 22  
  pytanie 1:
  niemozna bo to nie jest wina suba tylko wiezy gdy sie zalacz wysyla sygnal do glosnikow czyli w tym wypadku do suba
  bys musial cosz wieza pokombinowac
 • Poziom 40  
  Pukniecie spowodowane jest sygnalem z przedwzmacniacza ktory dlugo ustala warunki pracy wzmaka. Powinienes wydluzyc czas wlaczenia koncowki mocy.
  Problem z zakluceniami zawsze wystepuje gdy sygnal i zasilanie to ten sam przewod. W aplikacji TDA1562Q dokladnie jest narysowane ktora masa jest zasilaniem a ktora jest sygnalowa. Te masy powinny byc oddzielone a laczyc sie przy samym radiu.