Witam.
Zmontowałem sub aktywny w oparci o układ philipsa TDA1562Q. Zastosowałem do niego przedwazmacniacz z 2 filtrami i przesuwnikiem fazy. problemy jakie napotkałem:
1.) puknięcie w subie. w momęcie załączenia radia dostaje potężne puknięcie co by mogło umarłego obudzić. czego ono jest przyczyną? czy można to w jakiś sposób wyeliminować??
2) zakłócenia przedostające się z zasilania. nie zależnie od rodzaju zasilania ( to samo z przetwornicy i to samo z samego akumulatora) słychać cicze piszczenie po włączeniu zasilania. Wyeliminowałem je po zastosowaniu zwrotnicy po wzmacniaczu,. wyeliminowałem skutek a nie objaw. czy jakiś filtr na zasilanie zastosować??
3) zakłócenia przychodzące z sygnałem chinche ( jest to ciche buczenie w zakresie akustycznym suba, dlatego nie mozna to żadnazwrotnicą wyciszyć) dostaje je tylko z radia samochodowego. gdy podpinam discmana to ich nie ma. czy tu jakiś separatorm masy pomoże??
czy ktoś ma jakiś schemat takiego separatora??
Najbardziej drażni mnie to pukniecie
Pozdrawiam
Marek
Zmontowałem sub aktywny w oparci o układ philipsa TDA1562Q. Zastosowałem do niego przedwazmacniacz z 2 filtrami i przesuwnikiem fazy. problemy jakie napotkałem:
1.) puknięcie w subie. w momęcie załączenia radia dostaje potężne puknięcie co by mogło umarłego obudzić. czego ono jest przyczyną? czy można to w jakiś sposób wyeliminować??
2) zakłócenia przedostające się z zasilania. nie zależnie od rodzaju zasilania ( to samo z przetwornicy i to samo z samego akumulatora) słychać cicze piszczenie po włączeniu zasilania. Wyeliminowałem je po zastosowaniu zwrotnicy po wzmacniaczu,. wyeliminowałem skutek a nie objaw. czy jakiś filtr na zasilanie zastosować??
3) zakłócenia przychodzące z sygnałem chinche ( jest to ciche buczenie w zakresie akustycznym suba, dlatego nie mozna to żadnazwrotnicą wyciszyć) dostaje je tylko z radia samochodowego. gdy podpinam discmana to ich nie ma. czy tu jakiś separatorm masy pomoże??
czy ktoś ma jakiś schemat takiego separatora??
Najbardziej drażni mnie to pukniecie
Pozdrawiam
Marek