Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CD222A - Nie grzeje wody, po 10 min pracy odpompowuje wodę

19 Gru 2015 21:06 2478 3
  • Poziom 10  
    Po uruchomieniu wybranego programu zmywarka rozpoczyna pracę, pobiera wodę i zaczyna proces mycia. Trwa on około 10 min i w tym czasie zmywarka jest cały czas zimna. Po upływie 10 min zmywarka odpompowuje wodę i kończy proces mycia sygnalizując to miganiem diody (prawdopodobnie oznaka usterki). Sprawdziłem na początku grzałkę ( podłączenie na krótko do zasilania) i grzałka działa. Sprawdzałem również mikro-przełącznik grzałki i jest sprawny. W kolejnym kroku sprawdziłem wszystkie połączenia ,przewody i wszystkie mają przejście, nie są nigdzie uszkodzone, nadpalone, zagięte i nic nie wygląda niepokojąco. Następnie dobrałem się do płytki sterującej gdyż naczytałem się o przekaźniku sterującym grzałką. Nabyłem takowy, po czym go wymieniłem jednak w trakcie lutowania zaobserwowałem brak jednego rezystora na płytce oraz uszkodzony tranzystor (zaznaczone w kółko na zdjęciu). Znalazłem zdjęcie podobnej płytki i w tym układzie brakujący rezystor ma oznaczenie 152 a tranzystor w16 63. Rezystor udało mi się kupić bez większego problemu jednak z tranzystorem już jest gorzej bo to oznaczenie niewiele mówiło sprzedawcom i odsyłali mnie do katalogów. Czy jest ktoś w stanie podać mi nazwę handlową tego tranzystora lub jakiś symbol lub numer? Czy ktoś wie jaka mogła być przyczyna tych uszkodzeń? Numery z płytki 41016751R.1.44T80 , 460537071404
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    witam .
    Niech kolega powie czy, wszystkie trzy piny rzekomego tranzystora sa podłączone?.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze