Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANDY C4100 - Zmywarka nie wylewa wody po myciu

25 Gru 2015 20:44 972 4
 • Poziom 23  
  Witam,
  Zmywarka jak w temacie (rok produkcji 1996 !). Nie używałem jej około miesiąc. Dziś użyłem . Naczynia były umyte dobrze ale na dnie zmywarki było pełno wody (aż po uszczelkę). Wylałem wodę ręcznie i przeprowadziłem ponownie test zmywarki. Znowu wody nie wylała. Nie było słychać żeby pracowała pompa. Może ktoś miał już podobny problem. proszę o radę od czego zacząć diagnozę i naprawę. Jeżeli to pompa to może ktoś wie jaką pompą można ją zastąpić.(obawiam się, że ta oryginalna będzie bardzo droga).
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam i składam najlepsze życzenia świąteczne.
 • Pomocny post
  Admin grupy AGD
  Najpierw należało by sprawdzić czy coś nie blokuje pompy.
 • Poziom 23  
  Bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Z uwagi na Święta wezmę się za próbę naprawy zaraz po Nowym Roku. Poinformuję oczywiście o rezultatach.
  Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2016.
 • Poziom 23  
  Witam,
  jestem po naprawie zmywarki. Po podłączeniu pompy "na krótko" okazało się, że silnik pompy nie kręci sie. Zdemontowałem pompę i rozebrałem ją. Zapieczone były panewki osi wirnika. Są one wykonane z plastiku. Oś silnika była bardzo okamieniona i ma już wżery od korozji co ją kompletnie unieruchomiło przy braku wody. Udało mi się tę pompę rozebrać, wyczyścić, nasmarować smarem silikonowym i złożyć. Nic nie uszkodziłem.Dobra rada: robić zdjęcia przed każdą operacją.
  Po zamontowaniu pompy do zmywarki przeprowadziłem próbne mycie. Jest wszystko OK. Nauczka - trzeba zmywarkę co jakiś czas używać tak aby pompa była zawsze zalana. Jak wyschnie to odkłada się kamień i rdza a potem może już nie ruszyć.
  Dziękuję bardzo za okazaną pomoc. Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy odnośnie tej pompy, w tej zmywarce służę szczegółowym opisem naprawy.
  Pozdrawiam