Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson Gaźnik 16n3-4 Przerywa na wysokich obrotach

30 Gru 2015 22:38 1590 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam Simsona S51 zrobiłem remont silnika i simson chodził, po kilku miesiącach postoju odpaliłem go i dostrzegłem problem z równą pracą silnika. Wymieniłem paliwo wszystko wyczysciłem w gazniku ustawiłem pływak i mam taki problem ze na wolnych obrotach chodzi bd wkręca sie tez ok ale jak przytrzymam go chwile na pełnych obrotach to się dusi i strzela z tłumika mam gażnik 16n3-4 ściągnąłem ta plombę od biegu jałowego regulowałem ale to nic nie dało. Założylem gaźnik bing i na tym chodzi wszystko super nie ma problemów. Simsona chce sprzedać ale na tym starym gaźniku, ma ktoś jakiś pomysł co z nim może być nie tak? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Za mało dostaje paliwa, podnieś poziom paliwa na pływaku tak, by się nie przelewało przez rurkę przelewową.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Sam sobie odpowiedziałeś - wina gaźnika, a więc do sprawdzenia drożność dysz, kanalików i usunięcie brudów po starym paliwie. Na próbę możesz podmienić świecę, na dedykowaną do tego pojazdu, sprawdzenie filtra powietrza oraz kranika, w którym też może być filtr zabrudzony. Wnioskuję, że do ustawienia zapłonu nie masz zastrzeżeń oraz do odpowietrzenia zbiornika paliwa.
  • Poziom 2  
    Gaźnik jest dobrze wyczyszczony paliwo leci odpowiednio tez myślałem ze dostaje za mało paliwa ale pływak mam wyregulowany odpowiednio jak troszkę więcej podegne blaszkę to się przelewa wiec z tym już nic nie zrobię, ogólnie myślę że te gaźniki to kibel i trzeba wymienić. Napisałem na tym forum bo przypuszczalem ze może ktoś miał podobny problem