Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejsy Diagnostyczne oraz oprogramowania, które wybrać?

03 Sty 2016 15:55 1920 7
  • Poziom 6  
    Witam, mam 18 lat i małymi krokami zaczynam diagnostykę samochodową tylko na własny użytek, korzystam teraz z interfejsu Elm327 i programu Torque Pro na Androida. Mogę nim sprawdzać, kasować błędy silnika w samochodach obsługujących OBDII, zamrożone ramki, parametry silnika. Na komputerze mam polski vag4.9 lecz jeszcze go nie używałem z powodu braku interfejsu pod grupę VW.

Potrzebuję porady co mogę kupić/pobrać, jaki interfejs, program, abym mógł coś więcej się poduczyć.Co potrzebuję by w grupie VW jak i pozostałych samochodach sprawdzać/kasować błędy, nie tylko silnika. Chętnie bym też mógł mieć coś do korekty liczników, ogólnie program z dużymi możliwościami jak na domowy garaż :)
    Obecnie program Vag był chyba dostępny za darmo i go pobrałem, na androida pobrałem program za 15zł, interfejs kosztował mnie 40zł, więc szukam raczej czegoś niedrogiego a najlepiej do pobrania za darmo.(200-300zł zależy co)
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 33  
    Krzysztof.wrc napisał:
    Chętnie bym też mógł mieć coś do korekty liczników

Aby naciągać bogu winnych kupujących?
  • Poziom 6  
    Jak wcześniej pisałem, potrzebuje czegoś tylko i wyłącznie dla mojego użytku a pomysł ten spowodowany jest tym, że mam samochód, któremu chciałem skorygować licznik i nie jest to spowodowane sprzedażą ani chęcią robienia tego innym. Jest to tylko przydatna możliwość.

Dodano po 4 [minuty]:

Grzegorz_madera napisał:
    Krzysztof.wrc napisał:
    a najlepiej do pobrania za darmo.(200-300zł zależy co)

Nie ma nic ca darmo.

Można ściągnąć za darmo wiele programów ale z tego co wiem to słabych,i chodziło nie tyle za darmo, co w niskiej cenie ewentualnie jesli cos jest tego warte to te 300zl na początek bym poświecił.
  • Poziom 6  
    179zl w promocji na viaken.pl jest interfejs + program vag na platformę android, który ma wiele możliwości, widziałem uniwersalne testery do wielu marek w okolicach 300-400zl , które pozwalają sprawdzać wiele rzeczy nie tylko błędy silnika. Jak mówiłem chce czegoś do nauki, nie oczekuje od razu cudów i nie dam 10000 za bosha dla własnych potrzeb, którym bede diagnozowal 5 swoich aut. Dlatego chce sie poradzić co można kupić, żeby złapać trochę podstaw u siebie w garażu.
  • Poziom 11  
    tez zaczynałem od elm327 masz racje od czegoś trzeba zacząć ale pamiętaj jak cię to wciągnie to jeden kabel nie wystarczy a co do korekty to bym sobie odpuścił na twoim miejscu to nie taka tania zabawa
  • Poziom 11  
    I jak tam zabawa z elektronikom