Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Cordoba Vario 1.9 Tdi 90 KM ALH

06 Jan 2016 12:16 909 5
  • Level 6  
    Witam
    Podczas mrozów pojawił się problem iż wskazówka nie drgnęła od temperatury.
    Ciepło leciało w kabinie ale słabiej niż zazwyczaj ( może przez te mrozy)
    Jeździłem po 10-15 km i nic nie drgnęło a wąż do chłodnicy był zimny (czyli pewnie termostat trzymał)

Wczoraj jak przejechałem 30 km w temp. (-7 stopnia ) po dojechaniu było pokazało się dopiero prawie 80 Stopni

Lecz jak już wracałem wieczorem nic nie drgnęło po przejechaniu 30 km

Nie wiem co jest nie tak ( i czy w ogóle jest coś nie tak )
    Wiem że to diesel ale po takim odcinku

Słucham waszych wniosków i obserwacji na ten temat
  • Level 24  
    Termostat do obejrzenia.
  • Level 16  
    WITAM uszkodzony termostat :zawiesił się w położeniu otwartym lub za wcześnie otwiera a być może wcale go niema ALE !( nieraz jeżeli nagrzewnica nie grzeje a w zbiorniczku powoli ubywa płynu chłodniczego może być do wymiany uszczelka pod głowicą w silniku ---ciśnienie sprężania przedostaje się wtedy do cieczy i umiejscawia w nagrzewnicy przez co zmniejsza obieg płynu )
  • Level 6  
    Termostat jest bo był wymieniany rok temu.
    A chyba nie możliwe że termostat uszkodzony bo rury na chłodnice są cały czas zimne ( jak na jazdę do 30 km ) Bo tyle jechałem najdalej .

A nagrzewnica grzeje praktycznie bo po przejechaniu małej odległości już leci ciepłe powietrze.
  • Level 16  
    cytuje ciepło leciało w kabinie ale słabiej-- toteż z tak skromnych danych w/w ciężko wskazać usterkę -powiem jeszcze tak że nawet najmniejszy przesmyk/przeciek na termostacie w zimę będzie nie wyczuwalny na wężach do chłodnicy i silnik będzie nie dogrzany
  • Level 6  
    Może coś z termostatem ostatnio już się zagrzał na mniejszym dystansie na 90

Dodam też ze założyłem wężyk podciśnienia na egr bo był pęknięty i zapewne nie działał ale jak zrobiłem to się zagrzał szybko
    Nie wiem czy ma to coś do tego ale mówię