Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane II - zamek tylna klapa, centralny, nie odpala

10 Sty 2016 12:04 1536 6
  • Poziom 2  
    witam, mam problem z tylną wiązką w klapie bagażnika. posiadam megane kombi z 2004 1.9dci. więc tak, w gumie pomiędzy klapą a resztą samochodu mam osiem pękniętych kabli ( wszystkie czarne). teraz nie wiem jak je podłączyć. posiada może ktos schemat, bądź podpowie jak najlepiej dojść który kabel z którym? powiem tyle że centralny przestał działać i nie moge odpalić samochodu. kiedy tylko próbuje odpalić cała deska zaczyna wariować łącznie z wycieraczkami. to spowodowane kablami czy zrobiłem jakieś zwarcie usiłując je podłączyć?
  • Poziom 27  
    Witam, kable we wiązce się robi w ten sposób że musisz sobie nowymi kablami przedłużyć tamte żeby nie były lutowane na zgięciu noi kolorami podłączasz zwróć uwagę na grubości kabli i kolory, schematów żadnych nie trzeba robi się to w ten sposób, co do odpalania wygląda że akumulator padł, jeśli nie to obejrz skrzynkę elektryczną pod maską i skrzynkę w środku auta, tą w środku jest ciężko wyjąć a zdarzało się nie raz że ją zalała woda, sprawdź czy klemy nie są luźne i duże bezpieczniki czy nie zgnite, może nie być też masy na silniku.
  • Poziom 16  
    Witam ---więc trochę pracy będzie--- zdemontować osłonę klapy--znaleźć przewód wspólnej masy (jeżeli występuje)---powypinać wszystkie kostki w klapie--miernikiem poszukać pojedynczych przewodów i opisać je za miejscem urwanym(owinąć taśme malarską wkoło przewodu i opisać do jakiego zacisku biegnie) UWAGA!SPRAWDZIĆ CZY KTÓREŚ PRZEWODY SĄ POŁĄCZONE WEWNĄTRZ WIĄZKI ZE SOBĄ (ZAZNACZYĆ JE DODATKOWO BĘDZIE TO WSPÓLNA MASA LUB WSPÓLNY PRZEWÓD DO ODBIORNIKÓW)---znaleźć w reszcie samochodu przewód masowy (jeżeli występuje zaznaczyć go)znaleźć przewód plusowy(jeżeli występuje stały + lub po stacyjce zaznaczyć) ---włączać pojedynczo w pojeździe to co ma działać w klapie(oznaczać przewody np. plus/światło cofania lub minus/światło przeciwmgielne)itd. dla jasności można sobie narysować od razu schemat klapy i zaznaczać przewody odnaleźone --potem ten schemacik umieścić na forum może się komuś przyda
  • Poziom 2  
    własnie problem z odpalaniem wystapił kiedy kable się zerwały. podłączyłem kable kolorami ale zostało osiem czarnych, jeden jest od świateł nad rejestracją, drugi od przycisku do otwierania zamka a reszta nie mam pojęcia :( teraz mam proble z dopasowaniem tych czarnych kabli, wszystkie są identycznie, nie ma na nich oznaczeń ani różnicy w grubości. może dalej będę działał metodą prób i błędów
  • Poziom 17  
    Szkoda że to Belfast a nie Bielsko, bo bym Ci pomógł :D
    Motada prób i błędów, równa się kłopoty.
  • Poziom 43  
    Felestyn napisał:
    kiedy tylko próbuje odpalić cała deska zaczyna wariować łącznie z wycieraczkami. to spowodowane kablami czy zrobiłem jakieś zwarcie usiłując je podłączyć?

Masz rozładowany akumulator., naładuj aku, poizoluj kable i pal.
  • Poziom 16  
    Witam ponownie --jeżeli są trudności z dojściem do ładu z tymi przewodami w tylnej klapie to zabezpiecz je żeby się nie zwierały -- i posprawdzaj wszystkie bezpieczniki małe i duże (nie myląc miejsc tam skąd wyciągasz tam wsuwaj z powrotem) ,jeżeli nie masz miernika to zrób sobie kontrolkę z żarówki i bateryjki bo sprawdzanie bezpieczników wzrokowo nieraz jest mylne