logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

GTA V - gra zacina się po wymianie karty graficznej na AMD R7 370 2GB

kulubulu 19 Sty 2016 11:03 3051 5
REKLAMA
  • #1 15348881
    kulubulu
    Poziom 10  
    Posty: 24
    Witam,
    Moim problemem jest straszne cięcie się gry GTA V na PC. Mianowicie przed zimowo-świątecznym updatem gry wszystko chodziło wyśmienicie. Gra działała jak należy i to bardzo śmieszne bo na zestawie i5 4690 + AMD HD6850 1GB+ 6GB ram ddr3 1333mhz.

    Obecnie do zestawu dokupiłem kartę graficzną AMD R7 370 2 GB więc wszystko powinno działać aż miło. Mimo tego ścięcia występują dalej i nie wiem co jest tego przyczyną.

    System Windows 7 64 bit świeżo postawiony, najnowsze sterowniki. Gra zakupiona na platformie steam. Proszę o pomoc. Mogę wstawić filmik pokazujący jak to wygląda.
  • REKLAMA
  • #2 15349032
    LightOfWinter
    Poziom 38  
    Posty: 4377
    Pomógł: 365
    Ocena: 924
    Witam

    1. Patrząc na testy
    /Radeon-R7-370-vs-Radeon-HD-6850

    Widać że HD 6850 jest znacznie szybszy od R7 370 dla 3DMark06 (DirectX 9)
    Pytanie na którym bazuje GTA V ?

    2. Na drugim miejscu podejrzewał bym gorsze sterowniki.
    Próbowałeś je podmienić dla R7 370 na jakąś starszą wersję?
    Nie zawsze najnowsza jest najlepsza.
  • REKLAMA
  • #3 15349099
    Dra98
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 9193
    Pomógł: 1320
    Ocena: 1072
    Radeon R7 370 to ulepszona R7 265 a to z kolei ulepszony HD7850, który był dużo lepszą kartą niż HD6850.
    Nazewnictwo zastosowane przez AMD jest zdradliwe, gdyż lepszą kartą jest R9 270 choć patrząc na nazwę\oznaczenie to już nie jest oczywiste.
    Tu są testy karty
    - http://pclab.pl/art64399-23.html
    - http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kar..._radeon_r7_370_vs_geforce_gtx_750_ti?page=0,4
  • REKLAMA
  • #4 15352639
    kulubulu
    Poziom 10  
    Posty: 24
    LightOfWinter napisał:
    Witam

    1. Patrząc na testy
    /Radeon-R7-370-vs-Radeon-HD-6850

    Widać że HD 6850 jest znacznie szybszy od R7 370 dla 3DMark06 (DirectX 9)
    Pytanie na którym bazuje GTA V ?

    2. Na drugim miejscu podejrzewał bym gorsze sterowniki.
    Próbowałeś je podmienić dla R7 370 na jakąś starszą wersję?
    Nie zawsze najnowsza jest najlepsza.



    1.Coś właśnie Ci się pomieszało, przecież nie kupowałbym gorszej karty niż ta którą obecnie posiadam...

    GTA bazuje na DirectX 10 , 10.1 , 11 . można wybrać z tego co widziałem w opcjach.

    2. Sterowniki - cóż próbowałem na tych dostarczonych razem z kartą (płyta DVD) , oraz kilku wersji pobieranych z internetu. nic to nie dawało :<

    Najgorsze jest to że wszystko działało jeszcze na tej starszej karcie, w pewnym momencie się zepsuło po update zimowym gry, i do tej pory nie działa... zaraz wróc! działało 1 dzień ...
  • REKLAMA
  • #5 15359242
    kulubulu
    Poziom 10  
    Posty: 24
    Może jest to wina karty dzwiękowej ? albo sterowniki sie gryzą ? gra kosztowała prawie 200 zl a jest największym gniotem tej serii...
  • #6 16221585
    Jendrek992
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Witaj Mam taki sam problem wczoraj dobrze było a dzisiaj tnie :( Mam radeon r5 m330 2 gb 4 gb ram :(
REKLAMA