Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP201SPF, ROUTER D-Link - Podłączenie urządzenia do routera

dzony92 15 Kwi 2016 12:36 789 13
  • #1 15 Kwi 2016 12:36
    dzony92
    Poziom 19  

Witam, mam duży problem z podłączeniem drukarki Richoh MP201SPF do routera d-link dwr-921 by można było drukować za pomocą routera wi-fi.
    Dodawałem drukarkę sieciową i nie działa, przez kabel też nie. Sterowniki znalazłem tu

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Uporałem się z konfiguracją aby drukowała bezprzewodowo.
    Czy ktoś wie jak ustawić aby skany przychodziły na komputer lub możliwy był wgląd do tych zapisywanych w pamięci urządzenia? Czytałem, że ma 650 MB wbudowanej.

• Pomocny post
    #3 15 Kwi 2016 15:22
    vrus
    Poziom 17  

W ksiązce adresowej urzadzenia dodajesz uzytkownika interesuja Cie.
    -Nazwa
    -Autoryzacja folderu
    -Sciezka

Tworzysz folder na komputerze udostepniasz go. W centrum udostepniania zaznaczasz wymagane opcje i powinno dzialac.

Jesli na win8 i 10 nie bedzie to znaczy ze masz stary firmware NIB i trzeba go uaktualnic.

• #5 18 Kwi 2016 10:58
    dzony92
    Poziom 19  

Dzięki ale niestety nie mogę znaleźć tych opcji. Udostępniłem folder i nic. Bezprzewodowo drukuje. Skanuje też ale przez TWIN za pomocą aplikacji na komputerze. Niestety trwa to w długo i aplikacje są drogie. Słyszałem, że to urządzenie ma wbudowaną pamięć, czy jest możliwość zapisywania na niej plików i odczytu, kopiowania i usuwania z kilku (dwóch) komputerów?
    Router mamy bez wejść USB.
    Pozdrawiam.

• #7 18 Kwi 2016 16:24
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Ustaw skanowanie na maila - unikniesz problemow z firmware i z siecia lokalna.

Pozdrawiam

• #8 19 Kwi 2016 09:40
    dzony92
    Poziom 19  

Wolałbym uniknąć maila, mam windowsa 7 x64.
    Udostępniłem folder, w grupie roboczej jest mój komputer i ten folder. Loguję się, chcę wykonać test połączenia i wyskakuje błąd.

• Pomocny post
    #9 19 Kwi 2016 11:04
    kemotix
    Poziom 17  

Wejdź we właściwości folderu -> Udostępnianie -> Udostępnianie zaawansowane -> Uprawnienia i sprawdź uprawnienia są ustawione na "Zezwalaj".

• #10 20 Kwi 2016 15:59
    dzony92
    Poziom 19  

Działa, zapisuje w udostępnionym folderze :)
    Jeśli chcę aby kolejny komputer był połączony ze skanerem wystarczy powiązać urządzenie i komputer (podłączone do tego samego routera) za pomocą aplikacji twin od RICOH?

Nie pamiętam już do końca jak to u siebie ustawiłem :)

• #11 22 Kwi 2016 14:08
    vrus
    Poziom 17  

Jesli chcesz skanowac na nastepny komputer ktory jest w tej samej sieci to poprostu tworzysz folder na tym komputerze i skanujesz. Nie musisz instalowac zadnych programów do skanowania

• #12 22 Kwi 2016 14:55
    dzony92
    Poziom 19  

Już nie mam pomysłów na to urządzenie. Raz widzi komputer w sieci raz nie. Usunąłem hasło aby przyśpieszyć skanowanie bo za każdym razem chciał login i hasło. Od tej pory (jeśli widzi komputer w sieci) nie skanuje na niego, kliknięcie ok bez loginu i hasła nic nie daje. Wpisanie samej nazwy użytkownika komputera czy nazwy i stare hasło też nic nie dają.
    Już nie mam pomysłów.

• Pomocny post
    #13 24 Kwi 2016 10:53
    tomekm33
    Poziom 22  

Konfigurujesz to po SMB (książka adresowa i skanowanie do folderu)? Jeśli są problemy z autoryzacją to sprawdź czy masz aktywne konto "Gość" w komputerze. Wtedy we wpisie do książki adresowej w sekcji "Autoryzacja folderu" wpisujesz nazwę użytkownika "Gość", hasło pozostawiasz puste. Oczywiście mówię o wpisie poprzez interfejs web (wpisujesz adres IP maszyny do przeglądarki i masz, domyślny login to "admin" bez hasła, zazwyczaj, bo mógł to ktoś zmienić).

Kolejna rzecz to udostępnianie folderu. Wejdź w "Centrum sieci i udostępniania", a następnie w "Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania". Sprawdź czy masz włączone odnajdywanie sieci, udostępnianie plików i drukarek, a także czy masz wyłączone udostępnianie chronione hasłem.

Potem klikasz PPM folder, do którego mają być zapisywane skany, wchodzisz we "Właściwości", dalej zakładka "Udostępnianie" i przycisk "Udostępnij...". Dodajesz użytkowników "Gość" oraz "Wszyscy".

Jeśli coś nie działa nadal to sprawdź firewall. Protokół SMB może wykorzystywać porty:

TCP: 139, 445
    UDP: 137, 138

Jeśli działa, a nie chcesz mieć w systemie aktywnego konta "Gość" to proponuję stworzyć
    zwykłe konto dla kserokopiarki, zabezpieczone hasłem i takie podać później w sekcji "Autoryzacja folderu" we wpisie do książki adresowej.

Jeśli dalej nie działa, albo czegoś nie rozumiesz to... Pisz, spróbujemy pomóc :)

• #14 16 Maj 2016 12:37
    dzony92
    Poziom 19  

Wszystko działa jak należy, dziękuję wszystkim za pomoc :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME