Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki internet LTE i router?

19 Kwi 2016 14:38 2025 16
  • Poziom 5  
    Witam! Ostatnio pomyślałem że bym zmienił swój wolny internet na LTE.
    1. Jaki operator i jaka oferta? Interesuje sie ofertą Plusa i Play. Chciałbym aby był to tani internet i bez limitu miesięcznie cała rodzina zużywa około 130GB.
    2. Jaki router? Dom ma parter i piętro razem to około 250m2. W mojej lokalizacji jest dobry zasięg LLTE więc interesuje się interentem na SIM, ale może być i antena+router (nie mam satelitarnej anteny). gdybym kupił LTE na SIM to bym musiał kupić router u operatora czy sam? Patrzyłem to routery na SIM domowe nie należą do tanich.
    Podsumowując; Bez Limitu danych i router aby był jak najtańszy i miał dobry sygnał (a bo bym zapomniał w lecie korzystam z WiFi na dworze) no i tania oferta u operatora. Z góry dzięki :p
  • Poziom 26  
    1.RED BULL MOBILE. Problemem jest tylko limit. Teoretycznie 100Gb na miesiąc. Cena to 50 zł za 100 dni.
    2.Korzystam z zestawu E3272 (75 zł), oraz routera Dovado (50zł).
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zacznij od testów LTE wszystkich operatorów w swojej lokalizacji. Skorzystaj z kart pre-paid i telefonu z LTE.Akurat sieci Plusa i Play w dużych miastach bywają przeciążone. W ofercie na kartę bezkonkurencyjny jest Play z ofertą głosową RBM na kartę , starter za 9 zł( z puszką). Doładowanie za 50 zł przedłuża konto na 100dni. Co 30 dni możesz na nim uruchomić usługę Darmowy Internet LTE bez limitu. Pozwala pobrać minimum 100GB z pełną prędkością, potem możliwy lejek 2Mb/s. Kasa z doładowania zostaje na koncie( tworzy się skarbonka, można je wykorzystać na inne usługi). Router/ modem kupujesz sam. Modem to koszt około 120 zł za E3372s-153, do niego za około 100 zł najtańszy router USB z nim zgodny np. DWR-116( ewentualnie inne droższe). Ewentualnie stacjonarny router z modemem LTE. Najtaniej E5180-As22 np. http://allegro.pl/ruter-huawei-e5180-lte-i6137037794.html Pochodzą z Plusa/CP( nie kupuje się tych z Play i T-Mobile nie mają złącz anten zew). Z droższych B315, B593s-22 czy DWR-921 lub DWR-956.Jeśli na abonament to najlepszą ofertę ma Orange http://www.orange.pl/kid,4002010828,id,4004724311,article.html Za 59,90( 3m-ce za 0 zł, bywają też rabaty 20%) otrzymasz 150GB w strefie domowej, noce 0-8 poza limitem i 20GB poza strefą domową. Do tego za 99 zł masz router MF283+ i tablet Lenovo TAB2A8. Zestaw wart 900 zł. Jeśli możesz skorzystać z rabatu 50% w ramach SmartDom to bierzesz w sklepie internetowym Plusa ofertę za 59,99 ( po rabacie 30 zł, 3 m-ce za 0 zł) z 50GB . ze sprzętu B315 za 3 zł lub E5186 za 199 zł. Ten router obsługuje LTE-A 6 kat( agreguje dwa pasma). W Plusie na LTE można teraz bez lejka pobrać około 100-150GB. Do tego dokupisz za 2,90 pakiet nocny 200GB. W przypadku problemów z zasięgiem LTE konieczny zakup zew. anteny kierunkowej Dual LTE1800MHz. Sprawdzona to koszt około 200 zł. Na koniec nie licz że jakiś router pokryje zasięgiem WiFi to 250M2 na dwóch kondygnacjach i na dodatek ogród. Konieczne dodatkowe AP podpięte pod router główny kablem lub transmiterami PLC( po sieci elektrycznej). Podaj swoją lokalizację, sprawdzę gdzie są najbliższe BTS-y LTE.
  • Poziom 5  
    Ja mam takiego Tplinka i neta od faceta z osiedla i router ma zasięg na dworze

Dodano po 45 [sekundy]:

Dzięki za pomoc osobiście mam numer telefonu w RBM i jest spoko
    Jaka to taryfa w RBM? Na kartę czy na abonament? Żaden pracujący z mocą 100mW router nie zapewni stabilnego zasięgu WiFi na takim obszarze. Do komfortowego korzystania poziom sygnału z routera musi wynosić około -70dBm. W tym celu robi się pomiary w domu i na zewnątrz np. WiFi Analyzerem na telefonie. To że łapiesz jakiś zasięg nie znaczy że jest on stabilny. Jak ma być porządnie to w domu na każdym poziomie jeden AP( czyli router +AP).
  • Poziom 5  
    To wiem. Słyszałem że LTE z plusa jest szybsze niż innych sieci bo wykorzystuje 2pasma czy coś takiego. To jest prawdą czy ktoś sobie tak wymyślił? Bo ktoś na forum jakimś innym pisał że w plusie można mieć 150mb/s a upload 50 a w innych sieciach LTE jest 2 razy wolnoejszy.

Dodano po 1 [minuty]:

RBM to kiedyś kolega mi oddał starter na karte i mam na karte

Dodano po 22 [minuty]:

http://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl/router...gclid=CImmt7r8mswCFebDcgod8owIsQ&gclsrc=aw.ds o dziwo mam ten router i mam internet w ogrodzie i prędkość jest ta sama co w domu. Można dokupić do starego smartfonu taki modem LTE aby w tym telefonie było LTE?
    Ja nie pytałem o starter RBM tylko jaka to taryfa? To istotne, usługę Darmowy Internet LTE można mieśż tylko na taryfach RBM 5 na kartę i RBM 7 na kartę. Masz konto na Play24 dla tego numeru, jak nie to załóż i dodaj ten numer. Wtedy będziesz miał jasność jaka to taryfy i jakie usługi/ pakiety są na niej dostępne Oczywiście na temat Plusa i ich LTE słyszałeś bzdury. Plus na TE korzysta z sieci LTE1800Mobylandu( teraz właścicielem jest Aero2). Posiada on 20MHz pasma co w MIMO pozwala na transfery 150/50Mb/s ale w praktyce bywa różnie. Na przeciążonych BTS-ach nawet DL 2-5Mb/s. Na wsiach korzysta z LTE800Sferii z pasmem 5MHz ponoć w MIMO( teoretyczny DL 37,5Mb/s). Orange i T-Mobie korzystają ze wspólnej sieci LTE1800 z pasmem 15MHz z MIMO( D do 112Mb/s). Orange uruchamia własne LTE800 z 10MHz MIMO( DL do 75Mb/s) oraz LTE2600( 15MHz pasma). T-Mobile podobnie. Jesli chodzi o Play to w miastach używa TE1800 z 10MHz pasma w MIMO( D 75Mb/s) oraz 5MHz na LTE2100( DL 37,5Mb/s w MIMO). Buduje własne LTE2600 na 20MHz z MIMO ( DL 150Mb/s) a poza miastami LTE800 z 5MHz pasma z MIMO ( DL 37,5Mb/s). W miastach będzie działała agregacja iku pasm LTE. Potrzebny sprzęt z LTE-A.
  • Poziom 5  
    Czyli jeśli LTE to najtaniej i najlepiej z orange będzie? Sprawdze czy u mnie jest zasięg LTE od orange jak jest to kupie ten abonament za 59.90

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

w RBM mam tą za 5zł więc jakbym zmienił na tą za 9zł to mam 30 dni bezl imitu LTE za 30zł

https://obrazki.elektroda.pl/9537347100_1461085670.png
    Pytałem o taryfę a nie za ile. W RBM jest RBM 5 na kartę na którym można uruchomić Darmowy internet LTE oraz RBM5 Energy , na którym usługa nie działa. Prosiłem o sprawdzenie taryfy i założenie konta dla tej karty, którą masz na Play24. Jeśli to RBM5 na kartę to można po doładowaniu za 50 z uruchomić tą usługę. Wszystko jest widoczne na Play24, również pakiety i usługi do aktywowania.
  • Poziom 5  
    RBM Energy na kartę
    Szkoda że nie mam telefonu z LTE to bym prędkość sprawdził.

Sprawdziłem 3 sieci w 3G
    T-mobile PING:70 download 7.31 upload 1.63

Plus: Ping 33 download 9.84 upload 3

Play ping 44 download 9.52 upload 3.09

nece616 napisał:
    oraz routera Dovado (50zł).
    a dokładnie to który model?

A taki router ZTE MF910 to nie był by dobry do mojego domu? Patrzyłem to WiFi z mojego telefonu jest i w ogrodzie więc jak telefon ma taki zasięg to niby ten router miał by mieć gorszy?

Jak by był LTE z Play dobry u mnie to bym kupił router nawet ten ZTE MF910 jeśli dobry a oferte z RBM dam screena Jaki internet LTE i router? i by było tak najlepiej a co do orange to ja jakoś nie jetem przekonany chociaż jak policzyłem to w orange na czysto wychodzi 26zł
    MF910 to mobilny routerek MiFi i nie jest polecany do pracy 24/7. Na nim porządnej sieci domowej nie stworzysz. Oferta Darmowy Internet LTE dotyczy kart RBM na kartę 5( starter za 9 zł z puszką). Sprzęt swój czyli zestaw router +modem lub router z wbudowanym modemem LTE. Oczywiście najpierw trzeba zrobić testy LTE Play w twojej lokalizacji. Prędkości bywają czasami słabe, no i pozostaje kwestia odległości od BTS-a LTE Play. W Orange oferta za 59,90 ze sprzętem MF283+ i Lenovo TAB2A8 za 99 zł nie ma konkurencji http://www.orange.pl/kid,4002010828,id,4004724311,article.html Sam sprzęt jest wart 900 zł .
  • Poziom 26  
    Dokładny model to Dovado 3GN WI-FI
  • Poziom 5  
    I dobrze działa ten router z tym modemem? Nie ma żadnych spowolnień i zacinek?
  • Poziom 5  
    Niestety po 1 tygodniu rozwiązałem umowę z orange bo maksymalna prędkość to 12MB/S. Niestety nadal muszę szukać LTE bez limitu i bez lejka.
    A z jakiej technologii korzystałeś? Jakie miałeś parametry sygnału LTE/3G? Nie ma ofert LTE bez prawdziwego no limit i lejka.
  • Poziom 5  
    Wiem. Zamykam temat. Z zasięgu orange czasem w mojej okolicy nie ma nawet GSM a co o LTE.