Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik grzeje sie często

07 Maj 2016 06:56 2049 9
  • Poziom 8  
    Witam mam problem bo bezpiecznik grzeje sie mocno, druga sprawa ze jak idkrece korek to przod bezpiecznika zostaje w srodku chodzi mi o ta blaszke z przodu...
    Od czego zaczac bo dziadek jest starym elektrykiem ale na emeryturze to tak juz nie wie ale moze podpowiecie?
  • Poziom 23  
    1. Zrób foto, i wstaw na forum.
    2. Jakie to zabezpieczenie?
    3. Sprawdź czy wszystko jest dobrze skręcone. Możliwe że przewód jest gdzieś luźny.
  • Poziom 8  
    A co sadzicie o tym ze czesc bezpiecznika zostaje przywarta w srodku, jak to wyciagnac kombinerkami? Wroce do domu to zrobie foto
  • Moderator - Elektryka
    Glorus napisał:
    przod bezpiecznika zostaje w srodku chodzi mi o ta blaszke z przodu...

O tę "blaszkę" chodzi?
    Bezpiecznik grzeje sie często
    Jeżeli ona "zostaje" w podstawie, to znaczy że jest z nią zespawana.
    Do wymiany wkładka topikowa oraz wstawka kalibrowa.
    Możliwe, że cała podstawa do wymiany.
    Skoro dziadek-elektryk już nie za bardzo ogarnia, to zaprosić elektryka kumatego.
  • Poziom 8  
    Ok postaram się wymienić, myślicie że to jest związane z grzaniem się bezpiecznika? Czy wymienic i szukac przyczyny
  • Poziom 23  
    Zrób pare fotek.
  • Moderator - Elektryka
    Glorus napisał:
    Ok postaram się wymienić

Samodzielnie? Nie polecam.
    Glorus napisał:
    myślicie że to jest związane z grzaniem się bezpiecznika? Czy wymienic i szukac przyczyny

Myślimy, że cała instalacja wymaga przeglądu wykonanego przez osobę do tego uprawnioną i poświadczenia przezeń, że instalacja nadaje się do dalszej eksplatacji.
  • Poziom 27  
    Wypaliło gniazdo bezpiecznika i grzeję się bezpiecznik kolejny, eh tak to jest jak stara instalacja jest a się spawarkę podłącza :) pozdrawiam.