Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Husqvarna 450e - Naprawa samodzielna czy serwis?

PitD 24 Maj 2016 08:46 1131 10
  • #1 24 Maj 2016 08:46
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Pilarka ma już ok 5 lat. Mało i rzadko używana. Teraz ma kłopoty z uruchomieniem.
    Była już na serwisie w tamtym roku ale po odebraniu objawy te same.
    Oczywiście na serwisie działała :)

Bawić się z nią samemu czy polecicie jakiś dobry serwis w Krakowie?
    Jeżeli samemu to od czego zacząć?

0 10
  • #2 24 Maj 2016 09:07
    jarcecz
    Poziom 17  

wyczyść filtr powietrza ( kompresorem), jeśli w pilarce zostawiłeś paliwo na zimę to wylej je, wlej czystej benzyny ( nie mieszanki), napompuj gaźnik ( jeśli nie masz pompki wspomagającej to poszarp troszkę by benzyna przepłukała gaźnik) następnie wylej paliwo wlej nową mieszankę. Jeśli od ostatniej wizyty w serwisie nie pracowałeś nią dużo to to może pomóc. Często też zdarza się uszkodzenie wężyka i gaźnik zasysa "lewe " powietrze. Szkoda że nie piszesz co w serwisie zrobili ostatnio.

0
  • #3 24 Maj 2016 09:22
    PitD

kudlaty1125 napisał:

Oddawanie sprzętu do warsztatu to forma oszustwa.

Coś mam podobne odczucia.

Na serwisie niestety nie powiedzieli co zrobili.
    Uruchomił i zadziałała. Ale też nie od "kopa" Chyba za trzecim razem.
    Jak ją odpalił ponownie to już za pierwszym zapaliła.

Teraz szarpałem do upadu i nie zapala. W tamtym roku jak mi zapaliła to podziałała może z 10 minut i zgasła w 1/4 mojej roboty. Na gorąco już nie odpaliła.
    Na zimę wylałem paliwo i ją zostawiłem.

0
  • #4 24 Maj 2016 09:36
    jarcecz
    Poziom 17  

sprawdź jeszcze świece, Chociaż objawy mogą świadczyć o dostawaniu się złej ilości powietrza do gaźnika

0
  • #5 24 Maj 2016 10:14
    robokop
    Moderator Samochody

jarcecz napisał:
    sprawdź jeszcze świece, Chociaż objawy mogą świadczyć o dostawaniu się złej ilości powietrza do gaźnika

Dwie możliwości - albo brakuje iskry - uszkodzona cewka, albo paliwa, jeśli świeca jest sucha - gaźnik do naprawy/poprawy. W gumowym "cycku" jest paliwo? Naciśnij go 6 razy, ssanie do góry, wciśnij odprężnik i próbuj.

0
  • #7 25 Maj 2016 00:15
    kamilo23
    Poziom 17  

Obecnie odpali i po nagrzaniu zgaśnie? Czy odpali i wchodzi na obroty ale potrafi zrobić buuuuu?

0
  • #8 25 Maj 2016 08:15
    PitD

Obecnie nie odpala. Szarpałem kilka minut i nic. Nawet odprężnika nie odbija.

2
  • #9 25 Maj 2016 09:50
    robokop
    Moderator Samochody

To masz albo przytarty ten sprzęt i nie ma sprężania, albo masz zbyt mało siły w rękach - ten odprężnik powinien wyskoczyć przy zdrowym szarpnięciu.

1
  • #10 25 Maj 2016 20:21
    PitD

Poprzednio odprężnik ładnie odbijał. Teraz nie chce.
    Czyli trzeba rozebrać i zobaczyć co w środku się dzieje.

0
  • #11 25 Maj 2016 21:07
    robokop
    Moderator Samochody

Rozebrać i po co? Proponuję zaprzyjaźnić się z którymś z serwisantów z forum, pewnie ktoś w okolicy się znajdzie - kto oceni w czym rzecz.

0