Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 410A XXL ECAS - Błędy 3151,3152 nie podnosi osi wlecznoej

ostag 30 Maj 2016 19:27 1506 4
  • #1 30 Maj 2016 19:27
    ostag
    Poziom 18  

Witam serdecznie

Problem z pojazdem jak w temacie. Nie podnosi z przycisku. z Texy da się wysterować zawór i podnosi. Z przycisku da się opuścić. Podmieniany zawór ECAS. Są błędy 3151 (czujnik ciśnienia osi tylnej strona prawa, obwód przerwany) 3152 (analogicznie lewy). Moduł ECAS 6x2 446 1470 053 0. W/g schematu Wabco przetworniki ciśnienia na pinach 2,3 i 6 sterownika. W/g schematu w Texie, jak i w samochodzie piny 2,3 i 6 są wolne. I teraz pytanie do Was:
    - Czy i gdzie są podpięte przetworniki ciśnienia? (znalazłem jeden na prawej poduszce osi napędowej i drugi przy zaworach w ramie. Nie licząc przy akumulatorach)
    - Czy w/w błędy mogą powodować brak podnoszenia osi?
    - Co jeszcze sprawdzić?
    PS. Samochód o nieznanej historii - ponoć 3 lata stał pod płotem, potem zakupił go aktualny właściciel.
    Z góry dziękuję za pomoc

0 4
  • #2 30 Maj 2016 21:20
    darfur5
    Poziom 30  

A problemu z EBS nie masz ? Te błędy mogą powodować brak podnoszenia osi.

0
  • #3 30 Maj 2016 22:55
    ostag
    Poziom 18  

Witam
    Dokładnie nie przyglądałem się na parametry, ale z błędów to tylko historyczne (za niskie napięcie zasilania itp). Reszta systemu też w zasadzie bez błędów (nie licząc za niskiego napięcia, historycznego braku komunikacji itp). Jak pisałem stał pod płotem 3 lata, nie wiem jak go odpalali (czy np. prostownika z rozruchem przy niesprawnych akumulatorach itp). Jutro dokładnie sprawdzę i opiszę co zobaczę.
    Dzięki i pozdrawiam

0
  • #4 31 Sie 2016 23:08
    proh
    Poziom 11  

WITAM.Wykreć czujnik ciśnienia z poduszki ,otwór w poduszce zaślep i spróbuj podnieść oś wleczoną.

0
  • #5 01 Wrz 2016 16:17
    svavecone
    Poziom 25  

Jezeli auto jest zbyt obciazone to nie pozwoli uniesc osi wleczonej . Do tego wlasnie jest potrzebny sygnal z czujnika cisnienia w poduszce/poduszkach, na ich podstawie ECAS zna obciazenie pojazdu i steruje osia wleczona . Napraw/usun bledy czujnika .

0