Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra M 3016 źle nagrywa

02 Lip 2005 22:00 1768 12
  • Poziom 10  
    W/w magnetofon źle nagrywa- bardzo charczy i dźwięk jest zniekształcony. Może ktoś pomoże mi go naprawić? Jestem z nim związany emocjonalnie.
    Wymieniłem głowicę na SONY nie pomogło

Dodano po 25 [minuty]:

Kombinowałem i przestał grać na jednym kanale rozpacz!!!!!!!

Dodano po 38 [minuty]:

Kanał już uruchomiłem, wysypał się tranzystorek ale dalej źle nagrywa POMOCY PROSZĘ!!!!!!
  • Poziom 14  
    Witam!
    A jak jest z odtwarzaniem? w porządku i czysto, czy też są zniekształcenia? Podaj maksymalnie dużo szczegółów o.k.
  • Poziom 10  
    odtwarzanie super. po nagraniu dźwięk jest bardzo zniekształcony i charczący - tak jak by nagrywało się przy max głośności. Nawet kiedy nagrywamciszej efekt jest ten sam tylko nagranie jest cichsze. Układ CNRS jak i wybór taśmy Cr-Fe działa bez zarzutu. Mam schemat - dołączyć?.
    Miło że się odezwałeś.

Dodano po 5 [godziny] 2 [minuty]:

Odkryłem pewną prawidłowość tzn kiedy podłączyłem magnet do wzm przez chinch nagrywa extra niestety mam tylko jeden taki kabel i mogę podłączyć tylko odtwarzanie lub nagrywanie. Natomiast kiedy sygnał idzie przez din nagrywa jak już pisałem źle. Czy może jest jakieś zwarcie między torem zapis-odczyt???

Dodano po 4 [godziny] 16 [minuty]:

Ciekawostka!!! Przez chinch odbiera nagrywa idealnie, natomiast przez DIN nie. Zrobiłem kombinację chinch - din było cacy(din od wzmaka) w drugą stronę kicha!!! Na wejściu od magn. przy gnieździe din są dwa opory 2,2k
    na lewy i prawy kanał oba dobre, dalej łączą się ścieżki z chinch!!! Czy jest ktoś kto to rozumie??? Ja już się poddałem!!!
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    problem w tym że wejście DIN ma dużo większą czułość niż chinch i podając ten sam sygnał na to wejście powodujesz przesterowanie stopnia wejściowego i z tego powodu dźwięk jest charczący.Regulacja poziomu odbywa się dopiero po stopniu wejściowym dlatego nie pomoże zmniejszenie poziomu na potencjometrze poziomu zapisu.Wystarczy dodać szeregowo opór 470 kohm na wejściu DIN(przeciąć ścieżkę przy gnieździe DIN).
  • Poziom 10  
    Bardzo fascynuje mnie tylko czemu (skoro jest to fabryczne rozwiązanie) dzieją się takie "jajka" Wzmak PW 3015 Magnet M 3016 Tuner również T 3015 I jest takie przesterowanie? Jak już pisałem Orginalnie na wej. sygnału są opory 2,2k. I jest to na pewno wina magnet. Sprawdzałem różne możliwości połączeń

Dodano po 9 [minuty]:

Jak już pisałem podawałem sygnał w różnych kombinacjach i tylko kiedy w magnet był wpięty DIN były problemy. To samo się dzieje gdy podłączę DIN magnet z DIN wzmak. Jednak za każdą opcją połączeń odtwarza dobrze
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    sprawdził bym też kabel dim czy jest prawidłowo podłączony bo widziałem już masę dziwnych połączeń w tego typu kablach i to nawet fabrycznie nowych
  • Poziom 10  
    Podłączyłem przez dwa kable DIN (różne) dzieje się to samo.Kabelki sprawdziłem na innym sprzęcie. Jak już wcześniej kolega pisał, można ograniczyć sygnał oporami OK, ale czemu skoro orginalnie są 2,2k a zamieniając je na 470k rzeczywiście pomogło tylko skąd to się wzięło?????
    Bardzo mnie to dręczy bo tego nie rozumiem!!!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    jakim typem wzmacniacza kolega dysponuje bo trzeba by sprawdzić jak idą sygnały z wzmacniacza do mg przez jakie opory idzie sygnał bo przy wtyczce dim sugnał musi iśc przez opory około 470k a z gnazda czincz przez 2,2k a nie znając typu nie można nic powiedzieć
  • Poziom 10  
    Jest to typowy PW 3015 od tej wieży
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    z tego co widzę po schemacie to sygnał do nagrywania idzie z płytki do gniazda cincz a następnie przez opory r124 r224 o wartości 470km na gniazdo dom styki nr. 1 i 4 tak zę sprawdził bym czy ktoś nie usuną tych oporów i nie zrobił bezpośredniego połączenia
  • Poziom 10  
    Masz rację, była przeróbka!!! Sam nie wiem jak mi to umknęło!!! Serdeczne dzięki. Ponownie przekonałem się Ze na kolegów z Elektrody można liczyć. Pozdrawiam Krzyś
  • Poziom 11  
    witam,mam problem z m3016 unitry,a mianowicie po podłączeniu do zasilania słychać ciągłe cykanie a jak przycisne przycisk play to poleci kawalek taśmy i odrazu następuje zatrzymanie kasety i słychać wcześniej wspomniane cykanie.Zauważyłem też że jeślu przytrzymam przycisk play to taśma leci ale jak puszcze to odrazu stopuje.Prosze o pomoc.