Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch SRV45T23EU - cieknąca grzałka

pepe__75 06 Lip 2016 22:36 1158 9
  • #1 06 Lip 2016 22:36
    pepe__75
    Poziom 9  

Witam.
    Proszę o pomoc. Zaobserwowałem wyciek spod zmywarki Bosch SRV45T23EU. Rozebrałem obudowę i dostrzegłem wyciek z grzałki przepływowej. Zanim wszystko zdemontuję mam pytanie czy taki wyciek można uszczelnić, czy ten element jest rozbieralny, czy trzeba go w całości wymienić?
    Znalazłem taki element:
    https://north.pl/karta/grzalka-przeplywowa-1s...arki-bosch-srv45t23eu-44,ZDA-5I-CMMX-QQ3.html
    Trochę kosztuje, a szkoda mi go wymieniać jeżeli grzałka grzeje, a jedynym problemem jest przeciek.

0 9
  • #2 07 Lip 2016 08:11
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Najczęściej wyciek jest na uszczelniaczach - rozebrać zespół grzałki i zobaczyć jakie tam są. Gorzej jak elementy (np. zębatki) uszkodziły się mechanicznie - wtedy wymieniamy całość.

1
  • #3 24 Lip 2016 15:46
    pepe__75
    Poziom 9  

Chyba udało mi się rozwiązać problem. Przynajmniej od trzech zmywań przecieku nie ma. Rozebrałem grzałkę przepływową i okazało się, że powodem przecieków, były drobne pęknięcia membrany, której zadaniem jak mniemam, było zabezpieczenie grzałki przed "suchobiegiem". Po wielu poszukiwaniach okazało się, że nie można kupić membrany jako osobnego elementu. Postanowiłem więc ją skleić. Niestety nie mogłem znaleźć kleju, który by ją skleił. Próbowałem kleju do gumy, cyjanoakrylu, budaprenu, robiłem łatki z z foli PCV, nawet z prezerwatywy. Utrudnieniem było też to, żeby membrana dalej spełniała swoją funkcję, czyli nie była zbyt sztywna. Niestety do tej gumy nic nie chciało się przykleić. Pomógł dopiero wypełniacz do gumy, którego w pracy używamy do klejenia gum przenośników taśmowych. Po prostu zasmarkałem nim te pęknięcia i jak na razie nie ciekną. Mam nadzieję, że tak zostanie.
    Zamykam temat.

0
  • #4 15 Paź 2016 13:05
    pepe__75
    Poziom 9  

Niestety problem powrócił. Woda spod zmywarki wycieka ponownie. Puściło jednak miejsce klejenia i uszczelka znowu nie zapewnia szczelności. Tak jak pisałem w poprzednim poście nie można jej kupić osobno, konieczny jest zakup całej grzałki. A może ktoś z Was ma do sprzedania taką uszczelkę? Na przykład z niesprawnego urządzenia. Na uszczelce jest oznakowanie NT-B13-1 5. W załączeniu wysyłam jej zdjęcia. Ewentualnie nie drogo całą grzałkę. Zapytanie dotyczy zmywarki jak w temacie, natomiast grzałka przepływowa ma oznaczenie 00498623.

0
  • Pomocny post
    #5 15 Paź 2016 13:38
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Cały zespół grzałki to prawie 450zł.
    Możesz przejrzeć, aukcje. Być może tam jakaś używka sprawna będzie.

0
  • #6 15 Paź 2016 14:41
    skryn
    Admin grupy AGD

MARCIN.SLASK napisał:
    Możesz przejrzeć, aukcje. Być może tam jakaś używka sprawna będzie.

Niestety, ale "sprawna inaczej". Bo za dwa miesiące znów będzie cieknąć.
    Po to Producent narzucił cenę, aby wymienić kompletny nowy podzespół, a nie robić to półśrodkami, jak w rzeczonym temacie.
    I dalej cieknie...

Jak Cię nie stać na nowy podzespół, to albo łataj co dwa miesiące, albo kup nową zmywarkę.

0
  • #7 16 Paź 2016 11:34
    pepe__75
    Poziom 9  

To w takim razie nie do końca rozumiem dlaczego producent narzucił konieczność wymiany całego zespołu grzałki, skoro jest ona w zupełności i w dodatku łatwo rozbieralna, a jedynym elementem jaki u mnie się uszkodził jest gumowa uszczelka/membrana. Moim zdaniem bez szkody dla pozostałych podzespołów mógłby przewidzieć możliwość zakupu tegoż gumowego elementu i jego wymianę. Węszę tutaj raczej chęć zbicia kasy, a nie dbałość o klienta i dalszą bezawaryjną pracę jego zmywarki. Koszt nowej grzałki stanowi 25% nowej zmywarki, a uszczelka gumowa kosztowałaby pewnie jakieś 20 zł. Jestem przekonany, że gdybym miał możliwość założenia nowej uszczelki grzałka popracowała by jeszcze jakiś dłuższy czas (pewnie dopóki nie zepsułby się w niej jakiś inny element, ale na pewno już nie ta uszczelka) Kupię jednak używaną grzałkę. Wymienię uszczelkę. Zobaczymy. Mam oczywiście świadomość, że nie popracuje ona tyle co nowa i być może za 2 miesiące znowu będę łatał, ale biorąc pod uwagę banalność uszkodzonego elementu oraz spore pieniądze jakie miałbym władować w nowy element jestem w stanie zaryzykować.

0
  • #8 16 Paź 2016 20:16
    falo22
    Poziom 25  

Mam taką obudowę grzalki z uszczelka .

0
  • #9 16 Paź 2016 20:32
    skryn
    Admin grupy AGD

falo22 napisał:
    Mam taką obudowę grzalki z uszczelka .

Ja też mam i się nie chwalę.

1
  • #10 05 Sty 2017 23:01
    pepe__75
    Poziom 9  

Kupiłem używany zespół grzałki, ale nie wymieniłem go całego a jedynie grzałkę z gumową membraną. Łatwiej mi było wymienić te elementy, niż cały zespół grzałki. Od tego czasu minęły prawie 3 miesiące i na razie przecieków nie widać. Oby jak najdłużej. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat zamykam.

0