Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter z nowym regulatorem nie wchodzi na obroty oraz brak świateł

damian57576 16 Lip 2016 12:55 789 6
  • #1 16 Lip 2016 12:55
    damian57576
    Poziom 3  

Witam problem jak w temacie. Skuter to rex rs450 rok produkcji 2005 4t. Na starym regulatorze przynajmniej wchodził na obroty i były tez słabe światła ale nie ładował aku i się przepalił więc postanowiłem kupić jakiś z Allegro za mniej niż 10 zł i teraz takie cyrki. Popróbowałem regulować gaźnik ale nic nie pomaga. Prądu na światła tez nie ma z regulatorem czy bez niego. Z góry uprzedzam że nie znam sie na schematach. Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki.

0 6
  • #2 16 Lip 2016 13:50
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

damian57576 napisał:
    ostanowiłem kupić jakiś z Allegro za mniej niż 10 zł i teraz takie cyrki

Dwa wyjścia - albo kupiłeś nie to co trzeba albo jakość za mniej niż 10zł była poniżej kreski.

damian57576 napisał:
    Z góry uprzedzam że nie znam sie na schematach.

Udaj się do fachowca.

0
  • #3 16 Lip 2016 14:00
    damian57576
    Poziom 3  

Nie no bez przesady że kupiłem regulator o niskiej jakości. Mam drugi skuter (zipp vapor) i na nim regulator chodzi bez zarzutu. Do fachowca nie chce mi się chodzić ponieważ nie chce już w niego inwestować za to chciałbym sam spróbować rozwiązać tajemniczą zagadkę z waszą pomocą

0
  • #4 16 Lip 2016 14:19
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

damian57576 napisał:
    Mam drugi skuter (zipp vapor) i na nim regulator chodzi bez zarzutu.

No to masz dwie możliwości - kupiłeś niewłaściwy typ regulatora lub niewłaściwie podłączyłeś.
    Możliwe jest też ze problem nie leży w regulatorze.

damian57576 napisał:
    chciałbym sam spróbować rozwiązać tajemniczą zagadkę z waszą pomocą

Pokaż schemat jak i co masz tam połączone.

0
  • #7 16 Lip 2016 18:12
    damian57576
    Poziom 3  

Regulator podłączyłem normalnie. O regulatorze napisałem że może być źle podłączony ponieważ podejrzewam spore namieszanie w elektryce przez osoby trzecie. Skuter zostawiłem dosłownie na godzinkę bo miałem ważna sprawę do załatwienia na mieście. Gdy przyjeżdżam do domu i chcąc odpalić skuter spotkała mnie przykra niespodzianka otóż nie chce palić. Regulowałem gaźnik, zawory, jeszcze raz rozrząd oraz wlewałem bezpośrednio do głowicy kilka mililitrów benzyny i nic nawet nie załapie.

0