Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który router lepszy cena/jakość

01 Sie 2016 00:19 2463 33
  • Poziom 13  
    Witam poszukuję sprawdzonego routera LTE. Router oczywiście do pracy ciągłej.
    Domyślam się, że modem na USB podłączany do routera to marna jakość połączenia i wątpliwa jakość pracy. Dlatego chciałbym by to był router na kartę SIM. Wybór jest bardzo duży i nie potrafię wybrać.
    Jestem w zasięgu LTE testuję to telefonem Samsung SM-G361F
    Przy zamkniętym oknie mam transfer 10mega przy otwartym potrafi być 50mega. Za garażem 60mega.
    Więc dobrze, gdyby router miał możliwość podłączenia zewnętrznej anteny. (Jak długi maksymalnie kabel można użyć do anteny?). Czy można go włączyć bez żadnej zewnętrznej anteny bez obaw o uszkodzenie jego elektroniki?
    Na początek testowałbym bez anteny, ale nie chciałbym sobie blokować możliwości podłączenia anteny dualnej lub kierunkowej w przyszłości. Możliwości mam duże np. dachu garażu itp.
    Nie chodzi o samą prędkość internetu, ale także niezawodność nie testowałem telefonem LTE podczas opadów śniegu i dużego zachmurzenia. Nawet 10mega LTE jest lepsze od tych 3mega po ADSL, które lubi się bardzo często restartować.

Potrzebowałbym chociaż jedno gniazdko LAN (najlepiej dwa). Dobrą opcją była by
    możliwość wymuszenia w routerze trybu tylko LTE.
    Menu konfiguracyjne może być po angielsku jeżeli polskiego nie ma. To żaden problem.
    Nie chciałbym by trzeba robić flasha w routerze ponieważ nie chce tracić gwarancji.

Routery jakie wstępnie znalazłem:
    HUAWEI e5172 za 390zł:
    LTE DL do 150Mbps
    LTE UL do 50Mbps
    Jeden port LAN (1GB)
    Posiada gniazdo USB z obsługą drukarki jak i dysków USB
    Tylko jedno wyjście anteny zewnętrznej- czy to aż taka duża wada? Czy można
    podłączyć tak zwana antenę kierunkową lub dualną? Czy tylko takie małe domowe na parapet?

HUAWEI B593s-12 za 300zł:
    W opisie sprzedawcy znalazł się tekst "Szybka transmisja danych LTE (pobieranie

danych do 150 Mb/s)" To chyba dotyczy modelu HUAWEI B593s-22 a sprzedawany jest s-12. Sprzedawca napisał mi wyraźnego maila, że jest to model b593s-12
    2 gniazda anteny zewnętrznej, wtyk typu SMA
    Porty:
    - 2x USB
    - 4x LAN RJ45

HUAWEI B315 za 400zł
    3x LAN,
    RJ 11,
    USB 2.0
    Szybkość pobierania danych do 150 Mbps
    Szybkość wysyłania danych 50 Mbps

Najlepszy wydaje mi się HUAWEI B315 oraz mieści się w limicie jaki założyłem 400zł, aczkolwiek nie wiem czy tyle pieniędzy wystarcza na porządny sprzęt.
    Nie znam się na tych wszystkich częstotliwościach itp. Nie wiem czy pod te routery można podłączyć jakaś dobra antenę. Pod HUAWEI B315 chyba tak, a pod HUAWEI e5172 chyba nie. Czy taka profesjonalna antena polaryzacyjna zadziała z każdym z wymienionych routerów też nie potrafię określić. Nie wiem czy to duża różnica, gdy router ma 2 gniazda antenowe lub jedno. Antena ma chyba jeden kabel więc co zrobić z drugim gniazdem routera gdy takowe występuje.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jaki to operator i jaka lokalizacja? E5172 od razu sobie odpuść, to stary router. Z kolei B315 kupujesz tylko z gwarancją, jest bardzo awaryjny i w razie usterki serwis Huawei wymienia na nowy. B593 tylko w wersji s-22, to najnowsza wersja tego routera, zresztą już nie produkowanego, sprzęt sprawdzony. Do kupienia za około 200-250 zł. B315 jest jego następcą, posiada porty LAN/WAN Gigabit . Do obydwu podłączysz antenę dualną LTE na wybrane pasmo. Posiadają dwa złącza anten zew. typu SMA. Na B315 można wymuszać pasma LTE za pomocą programu LTEWatchH, na B593 program nie działa. Wymuszanie pasma LTE to przydatna funkcja. W założonej kasie mieści się tez starszy DWR-921 lub nowszy DWR-921E. Budżet nie pozwala na wybór najnowszych routerów z LTE-A czy z WiFi w AC. Jesli chodzi o zestaw modem+router USB go obsługujący to przy właściwym wyborze modemu, routera z odpowiednim FW i ustawieniu tego uzyskujemy prawidłowy sprzęt, wcale nie gorszy niż router z LTE a nawet posiadający dużo szersze możliwości ustawień sieciowych na routerze, szczególnie z Open WRT. Antena i jej dobór po testach i podaniu lokalizacji i operatora.
  • Poziom 13  
    Lokalizacja na PW. Operator Play właściwie jak nie połączę się z LTE to internet nadal jest darmowy tylko wolniejszy (nadal szybszy i tańszy niż ten z Netii). B315 ma 2lata gwarancji. Oglądałem tylko urządzenia nowe właśnie z 2letnią gwarancją, chociaż nie zależy mi na awaryjnym sprzęcie, który trzeba będzie odsyłać.
    Zasięg z BTS-a LTE1800 Play w Bagniewku lub Bukowcu. Kierunkowa antena dual LTE1800MHz pozwoli wymusić połączenie z każdym z nich po kolei i wybrać ten zapewniający lepsze prędkości. Polecane z cybertecha 15DBi lub Sorensen 17dBi. Touter B315 ( tylko nie pochodzace z t-mobile czy Orange)z gwarancja może być choć osobiście brałbym E5186 z LTE-A, do kupienia za 500 zł te pochodzące z Plusa. są nowe i z gwarancją. W Play na kartę można mieć internet LTE bez umowy i bez limitu danych za darmo.
  • Poziom 13  
    Jeżeli B315(dowiedziałem się, że ma branding z Plusa) jest taki awaryjny to wolałbym polecany starszy DWR-921 400zł z gwarancją 2lata w zestawie ma dwie anteny, których nie ma przy B315. DWR-921 nie posiada portu USB, ale to nie jest dla mnei tak duża strata. Kierunkowa antena była by kupiona w innym czasie, jeżeli bez niej utrzymam transfer od 10 mega w górę to jakiś czas tak się przemęczę. Nie wiem kiedy będę w zasięgu LTE-A raczej nie prędko. Co to znaczy WiFi w AC? Obecnie używam router Pentagram P6331-42( do internetu z netii) już chyba 7lat i odnoszę wrażenie, że pogorszył mu się zasięg wi-fi w domu. Czy jeżeli DWR-921 będzie miał słaby zasięg ścianę to można jakoś pentagrama użyć przy pomocy skrętki by przenieść zasięg wi-fi? Mam ofertę Play na kartę internet bez limitu. W tym bez limitu działa LTE jak również ten z zasięgu WCDMA, za 45zł na miesiąc. Za darmo to wiem, że 100giga na pierwszy miesiąc( pogrubiłem bo to jest właśnie haczyk) jest za rejestrację karty sim. Netia 3mega za 49zł w dodatku coraz częściej zrywa się połączenie.
    A jaki problem co m-c rejestrować taki starter play internet na kartę i mieć 100GB? po m-cu starter niszczysz i uruchamiasz kolejny. I tak do końca lutego. Można dostać bonus na 10zarejestrowanych starterach. Starter zasięgowy, do testów masz za 0 zł. inna opcja to RBM na kartę z DIL. oczywiście możesz użyć Pentagrama jako dodatkowy AP połączony po LAN z DWR-921. i lepiej poszukać DWR-921E. Do kupienia za 250-350 zł. http://allegro.pl/router-d-link-dwr-921e-kup-teraz-sklep-poznan-i6370939332.html
  • Poziom 13  
    Właśnie dzisiaj pocztą przyszedł do mnie starter RBM za 5zł to w nim wychodzi 15zł na miesiąc internet jeżeli co 100dni doładuję za 50zł, w tym to już muszę mieć koniecznie wymuszony LTE. Poprzedni starter kupiłem w salonie Play za 9zł(tego za 0zł nie mieli) po to by pierwszy miesiąc potestować LTE bo net z netii doprowadzał już do szału. PS Te startery, które teraz będa w Play maja jeszcze droższa opłatę na miesiać bez limitu, ale za to to ma być LTE ULTRA(który i tak jeest tylko w kilku miastach więc mnie nie sięgnie). "A jaki problem co m-c rejestrować taki starter play internet na kartę i mieć 100GB?" Tu jest problem Pani w salonie powiedziała, że taki bonus można tylko raz odebrać. chyba, że każdy starter rejestrować na kogoś innego. Nie wiem ile w tym prawdy, jeszcze nie aktywowałem bonusu chciałem przemyśleć na której karcie sim to zrobić jeżeli można tylko raz.
    E5186 z LTE-A dużo lepszy jest od DWR-921? Wątpię, że w najbliższych latach LTE w moich stronach jeszcze przyśpieszy. Co to jest WiFi w AC? Piąta generacja Wi-FI? Do tego trzeba nową kartę sieciowa wi-i dokupić czy tak? (komp stacjonarny).
    Generalnie zasięg wi-fi w E5186 jest mocniejszy niż w DWR-921?
    Wszystkie startery Play, zarówno głosowe jak i data mają dostęp do LTE-A czyli wg. Play to Ultra. a co to za starter RBM za 5 zł, skąd go masz i jaka na nim jest taryfa? startery za 0 zł są w Play, sklep internetowy. Pani w Play to nie ma zielonego pojęcia nawet o własnej ofercie i trzeba mieć nie po kolei aby ją słuchać. Za chwilę ci sprzeda ofertę internetową bo powie, że LTe na karcie pre-paid nie działa. Sa tacy co w to wierzą. Pani w salonie to potrzebna ci jest do rejestracji tych 7 kart Play internet na kartę za 0 zł. Możesz ich zarejestrować na siebie ile chcesz. ale bonus RWK i 100GB dostaniesz tylko dla 10. Nie marnuj czasu na rozmowy z takimi paniami, one mają ci wcisnąć kiepską ofertę abonamentową i kłamią aż miło. Na kartach PInK masz to 100Gb w LTE i 3g. W RBM na kartę tylko w LTE, a koszt to 0 zł /m-c bo kasa z doładowania zostanie na koncie. Zresztą są sposoby uzyskania RWK na karcie RBM i do tego korzystania z DIL za 5 zł/m-c o ile będzie działał DIL w ciągu tego roku.( nie trzeba doładowywać po 50 zł co 100dni). Ale tego Pani z salonu nie zna i znać nigdy nie będzie. DWR-921 przy E5186 to zabytek . Maksymalnie można dać ze 250 zł za DWR-921 ale w wersji E. Wbrew temu co sądzisz LTE-A to kwestia kilku m-cy stąd zakup routera z LTE-a to dobre rozwiązanie. WiFi w AC , do tego Gigabitowe porty LAN/WAN. Port USB i bramka VoIP. kupisz go już za 500 zł, na razie jedyna konkurencja dla niego to DWR-966 też z Plusa. zasięg wifi we wszystkich routerach pracujących z mocą 100mW podobny. W dużych domach stosuje się dodatkowe AP połaczone do routera kablem po LAN lub transmiterami PLC.
  • Poziom 13  
    Starteru za 0zł nie mieli w tym salonie w którym byłem, a dostałem ze starej edycji teraz są nowsze maja na opakowaniu żółty pasek z napisem "zarejestruj swój numer w play" ja kupiłem bez tego w zeszłą środę. RBM 5 upiłem z allegro z taryfą "RBM na Kartę 5". Też odniosłem wrażenie, że Pani w salonie za dużego pojęcia nie ma, ale póki co nie chciałem sprawdzać ile bonusów za rejestrację można odebrać bo myślałem, że tylko jeden. Na pewno nie wezmę abonamentu na internet, interesuje mnie tylko karta pre-paid. Teraz już wiem, że na RBM mam odebrać bonus za rejestrację(tylko muszę jeszcze go zarejestrować).

Cytat:
    W RBM na kartę tylko w LTE, a koszt to 0 zł /m-c bo kasa z doładowania zostanie na koncie. Zresztą są sposoby uzyskania RWK na karcie RBM i do tego korzystania z DIL za 5 zł/m-c o ile będzie działał DIL w ciągu tego roku.( nie trzeba doładowywać po 50 zł co 100dni)
    Racja kasa zostaje na koncie dopiero odkrywam te wszystkie promocje na internet usłyszałem o nich w zeszłym tygodniu, ale nie o wszystkich. Zaciekawiło mnie to" Zresztą są sposoby uzyskania RWK na karcie RBM i do tego korzystania z DIL za 5 zł/m-c" bo przed chwilą jakiś regulamin czytałem w którym DIL wyklucza RWK. A 13-06-2016 o godzinie 09:24
    xaviero Moderator Techniczny na stronie Link napisał:" W taryfie RBM na kartę 5 nie jest dostępny Bonus za rejestrację w postaci Rocznej Ważności Konta.
    W ramach Bonusu otrzymujesz 100 zł na konto promocyjne oraz 10GB transferu. Ważność promocyjnych Pakietów to 30 dni." Link

Z tym zakupem E5186 muszę się przespać. A jak wygląda sprawa z zestawieniem routera i modemu na USB z Twojejgo pierwszego posta?
    Cytat:
    Jesli chodzi o zestaw modem+router USB go obsługujący to przy właściwym wyborze modemu, routera z odpowiednim FW i ustawieniu tego uzyskujemy prawidłowy sprzęt, wcale nie gorszy niż router z LTE a nawet posiadający dużo szersze możliwości ustawień sieciowych na routerze, szczególnie z Open WRT
    Nie będzie to pewnie lepsze od E5186 a modem USB chyba też musi posiadać gniazda antenowe bo router to tylko do Wi-Fi ma z tego co oglądałem, zanim zamieściłem pierwszego posta w tym temacie.
    A czy ty myślisz ze moderator na stronie Forum Play opisze sposób na uzyskanie RWK na karcie RBM i jak potem uzyskać DIL? To dostaniesz ode mnie ale na PW, no i trzeba się trochę pomęczyć ale warto. RBM na kartę 5 rejestrujesz ale bonus ci na wiele nie potrzebny bo korzystasz DIL a na tej taryfie nie ma RWK za rejestrację. A startery PInKza 0 z z rejestracją i 100GB z RWK to najtańszy sposób na te 7 m-cy. Antenę LE montujesz do modemu a nie routera. modem najlepiej E3372s-153 HiLink i do niego router go obsługujący, najlepiej z OpenWRT. Modem około 100 zł a router około 100-300 zł. Póki co brak modemów z LTE-A.
  • Poziom 11  
    Ja korzystam z myślę najtańszego sprzętowo rozwiązania dostpnego w tej chwili na rynku, mianowicie router Dovado 3GN, co prawda już nie produkowany i nie wspirany, ale nadal działający - za totalne grosze, około 50zł oraz jeden z niewielu kompatybilnych modemów z LTE mianowicie ZTE MF821 kupiony z roczną gwarancją na allegro za 99zł, z przesyłka 106,9zł i LTE smiga. Co prawda modem ma ograniczenia do 100Mbps ale i tak tyle nie osiągam, a chodziło o niski koszt a nie szybką prędkość, na dobrą sprawę i 8 by mi wystarczyło a śmiga 14-19.

Co do limitów korzystałem już z kilku opcji - PInK z pakietem nielimitowanego netu za 45zł/m-c - oczywiście zarejestrowałem ten numer i miesiąc ciągnąłem bez pakietu. Ogólnie sam pakiet w sobie też był fajny, koszt do przyjęcia, ale... lejek po przekroczeniu 100GB, a niby no limit, lejek wiekości 1Mbps, ale... co ciekawe po wymuszeniu na modemie 3Gśmigało te 3-4 Mbps czyli tyle ile fabryka dała w tej technologii bez lejka.
    Aktualnie korzystam z jeszcze innej opcji, ale to tylko dlatego, że mam abonament w plusie - misnowicie rejestruję sobie nowe startery jednym smsem z numeru abonamentowego, ale lekko ucążliwe bo tylko 50GB co mi starcza na max 2 tygodnie, wiec chyba wrócę do salonu Play zarejestrować kolejny starter lub spróbuję RBM. Najlepsze jest to, że Plus mi oferuje za rejestrację startera dodatkowe 500zł na rozmowy i smsy, co jest fajnym chwytem marketingowym, skoro play daje "tylko" 100zł, ale ani 100 ani 500 nie wygadasz i równie dobrze mogli dawać milion.
  • Poziom 13  
    Zakupiłem router E5180As-22 w piątek podłączyłem i do tej pory nie mam żadnych problemów, transfer 20-30 mega bez zewnętrznej anteny, którą kiedyś dokupię. Póki co zasięg zadowalający.
    Co do starterów za 0zł to nie można ich zamawiać online (wysyłka i tak kosztowała 12zł). W dniu pisania posta tj. 01 Sie 2016 Play już miał nowa ofertę na swojej stronie beż możliwości zamówienia startera, teraz trzeba odbierać w salonie. Stara oferta RBM z DIL z tego co wyczytałem ma ograniczenie prędkości do 15mega, więc dla mnie jest mniej korzystna przynajmniej do końca lutego:)
    Oferta RBM na kartę z DIL nie ma ograniczeń prędkości. Osiągniesz tyle ile oferuje LTE play u ciebie a z tym jak widać jest OK.
  • Poziom 13  
    To jakiś dziwny regulamin RMB pobrałem bo było o prędkości max 15mega, ale to w pakiecie darmowy internet LTE, który trzeba co miesiąc włączać(koszt 0zł jeżeli na koncie jest 30zł i jakiś pakiet internetu). Teraz mi się nie opłaca bo mam 7 starterów PInK z rejestracją i 100GB z RWK. Tylko 6 muszę jeszcze zarejestrować, ale to już we wrześniu:)
  • Poziom 11  
    ja skorzystam z obecnie dla mnie najlepszej opcji (choć mógłbym jeszcze pociągnąć ze 3 miesiące na PiNKach z rejestracją, ale nie chce mi się), mianowicie z racji posiadania telefonu abonamentowego w Plusie, mogę skorzystać z oferty internetu za pół ceny, przy czym w technologii LTE nie ma ograniczeń ani ilości ani prędkości z tylko takim haczykiem, że ograniczają prędkość po wykorzystaniu pakietu podstawowego (50GB) w przypadku obciążenia nadajnika powyżej 80% i nie do jakiejś wartości a według reguły dzielenia po równo na wszystkich użytkowników w taki sposób, aby zbić obciążenie nadajnika, a w swojej okolicy mam 2 i żaden jeszcze odkąd istnieje nie był obciążony nawet 60%, za małe miasto... w każdym razie da mi to zapewne LTE bez limitów i lejków na całe 2 lata za 25zł/m-c (pól ceny z 50zł)
  • Poziom 13  
    AdiBielo to w takim razie w RBM5 masz to samo za 15zł (50zł co 100 dni tak by karta była aktywna) na miesiąc, przy czym te pieniądze zostają Ci na koncie, bez umowy sama karta prepaid:)
  • Poziom 11  
    No właśnie nie to samo, bo w RBM mam przede wszystkim upierdliwość na maxa i żadnej gwarancji co do prędkości. Fajnie to wygląda teoretycznie, ale... muszę wyjąć swoją kartę z telefonu, wyjąć kartę PBM z modemu, wyłamać z niej miniSIM, włożyć do telefonu, aktywować 100GB LTE, umieścić miniSIM w przejściówce, włożyć kartę do modemu, włożyć swoją kartę do telefonu i tak co miesiąc... i to szystko bez gwarancji co do tego czy oferta będzie nadal obowiązywać... i mogę mieć lejek po 100 GB i to solidny - tak czy inaczej dla 10zł miesięcznie to sama wygoda korzystania jest dla mnie cenniejsza.

I tak na marginesie w Plusie mi LTE działa ciut szybciej... mniejsze obciążenie nadajnika
  • Poziom 13  
    AdiBielo napisał:
    muszę wyjąć swoją kartę z telefonu, wyjąć kartę PBM z modemu, wyłamać z niej miniSIM, włożyć do telefonu, aktywować 100GB LTE, umieścić miniSIM w przejściówce, włożyć kartę do modemu, włożyć swoją kartę do telefonu i tak co miesiąc

Ja nie zamierzam wyciagać karty sim, no chyba żeby wymienić ją na nową. Wszystkie telefony mam w tym samym standardzie karty co modem. W moim routerze nie potrzeba wyciągać karty by wysłać z niej kod USSD
    Który router lepszy cena/jakość
    Tak samo odbieranie smsów czy nawet ich wysłanie można robić z poziomu przeglądarki lub telefonu z androidem. Do Twojego modemu USB nie ma jakiegoś programu z podobnymi funkcjami?
  • Poziom 12  
    Panowie teraz ja potrzebuję pomocy.

Wziąłem Internet w play, za 5zl/mc (netto), 100gb LTE.
    W tej cenie moim zdaniem się opłacało więc wziąłem nawet z ciekawości jak to będzie działało.
    Nie posiadam modemu ani routera 4G LTE więc włożyłem kartę do mojego telefonu (UMI SUPER) i jakie moje zdziwienie jak to fajnie szybko chodzi, udostepnilem Wi-Fi, i laptop i tablet śmigają. Dom piętrowy,o ile zasięg na parterze dosyc słaby (nie w każdym pokoju) to na piętrze już odbiera bardzo dobrze (downlaod nawet 20 i upload nawet ponad 10), są to parametry kilka razy lepsze niż mój obecny stacjonarny a sam Internet jest 10x tanszy, więc chcę go odpalić na stałe. Mam nadzieję że 100gb mk wystarczy na miesiac. Moje miasto to Sandomierz, jestem w zasięgu LTE, do nadajnika chyba nie tak daleko (max 2km na oko)

I teraz tak mam kartę (taka jak do telefonu w 3 rozmiarach). I potrzebuję do tego router. Doradzicie coś?
    Myślałem nad mobilnym huawei e5573 za ok. 200zl. Czy to spełni swoją rolę, Internet będzie chodził z najwyższą możliwą prędkością jaka u mnie jest osiągalna? Czy będzie to dobry zasięg? Generalnie to samo Wi-Fi mi wystarczy, kakel rj45 nie jest konieczny bo stacjonarny nieużywany już że 2lata. Router postawiłbym tam gdzie jest największy zasięg u mnie w domu czyli na piętrze i po prostu podpialbym się pod Wi-Fi (telewizor, laptop, tablet i 2x telefony). Co o tym myślicie? Zaletą jest to że przy jakimś wyjeździe mogę go wziąć ze sobą i cieszyć się zasięgiem mobilnie. Chodź nie jest to priorytet bo ja, jak i większość mojej rodziny podpisalismy teraz abonamenty i mamy w telefonach LTE (po 10gb chyba lte a potem wolniejszy bez limitu)

Czy może lepszą opcją będzie jakiś router stacjonarny.
    Z tego co wyczytalem z waszego tematu to.
    DWR-921 jest dosyć stary, b315 dosyć awaryjny, e5186 trochę za drogi.

Może jakieś inne routery? Proszę o doradzenie.

Ciekawi mnie jeszcze ten co kolega wziął Huawei e5180as-22 i czym on się różni od zwykłej wersji e5180 bo na Allegro znalazłem tylko 2szt. i z nie wiadomo jakiego źródła. No i ten e5180 do którego z tych powyższych można porównać, czy jest on lepszy czy gorszy, jakieś zalety wady.

Proszę o porady, chciałbym jeszcze w tym tygodniu coś zamówić tak aby do końca miesiąca przetestować i ew. zrezygnować z mojego dotychczasowego neta (45zl a download 6-8 a upload 0,5 więc średnio :/ ).
  • Poziom 11  
    Te mobilne często mają tą jedną wadę, że nie posiadają wejścia antenowego nawet na antenę GSM, żeby podnieść parametry zasięgu i co za tym idzie prędkości internetu i absolutnie nigdy nie mają możliwości podłączenia anteny WiFi, w rezultacie mając piętrowy dom jedyne co uzyskasz to ciągłe przeklinanie tego sprzętu mając piękny internet w tym pokoju gdzie sobie taki mobilny router ustawisz i praktycznie nigdzie indziej, bo już zwykła ściana skutecznie tłumi zasięg.

Co do doboru konkretnego routera stacjonarnego to już pytanie jakim dysponujesz budżetem?

@novcio - kilka postów wyżej masz opisane jaki mam sprzęt, jest to router nie produkowany od dobrych 2-3 lat albo i dłużej, nie wpiera on wysyłania smsów, a tym bardziej korzystania z krótkich kodów a modem też do najnowszych nie należy i w dalszym ciągu korzysta ze standardu pełnowymiarowej karty SIM, a nie mniejszej jak nowe smartphony, a takim dysponuję (Samsung Galaxy J5), także jedyną opcję aktywacji kolejnych pakietów Ci opisałem... nie obejdę tego, a jak mam zainwestować z 500zł w nowy router z pełną obsługą smsów to sorry, wolę płacić te 10zł za net dodatkowo i nie kombvinować
  • Poziom 12  
    Czyli taki mobilny router bedzie gorszy niz moj telefon? Mam UMI SUPER, chodzi 4G i jak poloze telefon na biurku w pokoju w ktorym jest najwiekszy zasieg to lapie nawet download 30 upload 15, udostepniajac z niego wifi to lapie mi w calym domu, zarowno na pietrze jak i na parterze, nie zauwazylem problemu. A budzet to nie wiem w sumie, do 400zl? Chodzi o to zeby uzyskac duza szybkosc i nie miec problemow.
  • Poziom 11  
    Generalnie to tak... bo telefon jest zrobiony tak, aby wzmacniać sygnał Wi-Fi dużo mocniej, bo ma ściągać sieć nawet przy słabym sygnale, natomiast router mobilny z samegó założenia wzmacnia sygnał Wi-Fi dość słabo, bo taką ma funkcję, aby nop dawać zasiąg dla tabletu trzymanego w ręku podczas jazdy pociągiem podczas gdy sam router masz w kieszeni i wskazane jest wręcz, aby nie rozsyłał tego WiFi zbyt daleko, zresztą dodatkowo ma być z założenia w miarę energooszczędny, aby bateria w miarę długo wytrzymało i przez to dodatkowo jest osłabiana celowo moc nadajnika.

Do 400zł powiadasz... hmm... chciałem Ci polecić Dovado Tiny, ale sam w sobie kosztuje 350zł i wymaga modemu USB, czyli dodatkowe 99zł (polecam taką cenę jako standardowa oferta startera z modemem praktycznie w dowolnej sieci, np w Plusie ZTE MF823 ze względu na 2 wejścia na anteny zewnętrzne co pięknie podbija sygnał), a tak w okolicach do 400zł to powinieneś za tyle na allegro ogarnąć D-Linka DWR 921 z modemem już wbudowanym,a nie USB, co też jest dobrą opcją, niemniej modem USB zawsze da się wymienić, wbudowanego już nie i wymiana będzie dotyczyła całego sprzętu...
  • Poziom 16  
    Polecił bym CI mikrotika SXT LTE ale cena to ok 500 zł. Jest to antena zewnętrzna z routerem, Zasilane po skrętce, dokupujesz najtańszy router z wifi i masz zestaw działający przy najgorszej nawet pogodzie.
  • Poziom 12  
    A co myslicie o huawei e5180 ? Na allegro jest uzywany za 150zl (cena dosc dobra, czy lepiej kupic nowy za 300??) i do tego jakbym dokupil jakas antene zewnetrzna. Szczerze im dluzej mysle tym ciezej wybrac, kazdy doradza cos innego i ciezko sie zdecydowac. Mobilny juz odrzucilem teraz interesuje mnie tylko stacjonarny.
  • Poziom 13  
    @zadane207 router E5180As-22 ma 2 wejścia antenowe:) do modelu E5180 nie podłączysz żadnej anteny, no i nie "jakąś" antenę, są tylko dwie polecone w tym temacie

@AdiBielo Racja każdy używa ofertę jaka mu pasuje, ten E5180As-22 to mój pierwszy router LTE dlatego takie pytana były, bo chciałem się dowidzieć jak wygląda oprogramowanie od modemów USB, czy te USSD i SMS to raczej standard itp.
  • Poziom 11  
    ogólnie co do połowę tańszych i bez gwarancji sprzętów vs oryginalnych z gwarancją w sklepie zawsze przytaczam 1 historię...

znajomy pracował w MediaMarkt... była sobie paleta laptopów wartych jakieś 2100zł sztuka na sklepie, ale zdarzył się wypadek i paleta spadła z wózka... po wstępnym sprawdzeniu poszły na sprzedaż na allegro po 1400zł jako mega okazja promocja, poleasingowa wyprzedaż itd. Gwarancji dali 30 dni i było kilka zwrotów, niemniej większość mniej więcej działała a przynajmniej nikt nie zgłaszał, że jest inaczej, a tym co odesłali sprzęt jako wadliwy wysyłano kolejny z tej samej partii...

jednym słowem nie warto oszczędzić parę złotych a potem mieć problemy. Pojedyncza używana sztuka to co innego, ale jak ktoś ma dużą partię towaru w zbyt dobrej cenie to zawsze jest to wadliwa partia. Niska cena nie bierze się znikąd i o ile 10% taniej to może być promocja internetowa, ale nie pół ceny.
    Tak z ciekawości ,@zadane207 co to za oferta 100GB za 5 zł w Play na abonament? @AdiBielo w plusie internet w LTE też jest limitowany a o limicie ale prędkości decyduje FUP. Przy czym nie ma żadnych jasnych reguł jeśli chodzi o lejek 16kb/s. Od roku Plus pozwala pobierać 200-300GB z pełną dostępną prędkością LTE . ale gwarancji konkretnego limitu bez lejka nie ma.
  • Poziom 12  
    @matek451 - teraz ci nie powiem dokladnie musialbym zajrzec w papiery jak sie ta oferta nazywa, jakas nowa oferta w play dla firm. Na duza ilosc telefonow. Za pierwsze 3 numery 80zl, za kolejne 5 po 15zl, za kazdy kolejny to 10zl. Ceny netto. Max 30 numerow i wszystko nielimitowane (tak mialo byc ale potem wyczytalem w umowie ze tylko 10gb lte a potem wolny transfer), ale w telefonie spokojnie wystarczy. Ja podpisalem na 12 telefonow to wyszlo mniej niz 20zl brutto na telefon i wszystko full to niezla cena, a dodatkowo jeszcze wzialem karte z netem ktora zaproponowala mi Pani (internet do biura) i tam mam 100gb lte co miesiac 5zl netto, za te pieniadze bez zadnego kombinowania to smieszna cena. Umowa na 2 lata. Testowalem to fajnie to chodzi, chodz z tym zasiegiem w PL szalu nie ma, jak gdzies pojechalem na wies to ledwo 3G lapie w smartfonie, w miastach spoko ;) jak bede w domu napisze jak sie ta oferta nazywa.
  • Poziom 11  
    @matek nie podpisałem jeszcze umowy, ale długo i szczegółowo rozmawiałem z przedstawicielką plusa i masz opis kiedy i do jakiej wartości obniżają transfer. Co do lejka 16kbps to zapis w warunkach umowy jest aż nazbyt jasny - tyle śmiga net po wykorzytaniu limitu jeśli nie działa LTE. Z wieloma sieciami miałem juz do czynienia i tylko w plusie kurier mi przywiózł jakieś 80 stron umowy na telefon i to samo mają z netem. Zasady są aż nazbyt szczegółowe.

Gwarancji konkretnego limitu nie ma, zapis o możliwości ograniczania prędkości nie dotyczy obniżania prędkości konkretnemu użytkownikowi, ale jest jakby od tyłu napisany, że każdemu użytkownikowi udostępniają po równo (np dostępne mamy powiedzmy 500 Mbps na 50 użytkowinków to każdemu walą lejek 10Mbps), przy czym gwarantują pełną prędkość do poziomu wykorzystania limitu (500 na 50 przy czym 5 w limicie ciągną powiedzmy po 20 bo taki mają sprzęt a reszta dostaje po jakieś 8,5 lejka).

A po sprawdzeniu jakie i gdzie ja mam maszty to po prostu w tej strefie póki co jest na tyle mało użytkowników, że jest mała szansa, że mi jakoś zauważalnie obetną transfer.

Zresztą jak sam piszesz - o ile pozwalają pobrać 200-300GB to luzik, u mnie miesięczne transfery wahają się miedzy 70 a 130 GB.

P.S. Play ma tez ofertę taniego neta domowego dla prywatnych użytkowników przy założeniu minimum 3 kart SIM w telefonach i 1 karty do neta. Jeśli dobrze pamiętam wychodzi 89zł brutto rozpisane jako po 25 na telefon bez limitu oraz 14 za kartę do neta, ale... w tej ofercie "niby" dają net bez limitu na wszystkie urządzenia, a w rzeczywistości pakiet jest łaczny i aktywuje lejek po 100GB na prędkość 2Mbps... da się korzystać, ale rewelacji nie ma, a daj dzieciakom smartphony to na samym YT w telefonach zjedzą pół limitu... Bo pakiet typowo pod rodzinę 2+1...

Oferta firmowa ma nieco niższe ceny, te same założenia teoretycznie - dllatego @zadane207 upewnij się czy masz limit 100 GB czy po wykorzystaniu przypadkiem nie masz no limit z mniejszą prędkością i czy pakiet nie schodzi również jak z niego korzystają w telefonach, bo nie zdziwię sie jeśli tak jest.
  • Poziom 12  
    Nie, wszedzie mam bez limitu, z tym ze na telefonach jest po 10gb lte a na tej karcie 100gb, nic sie nie laczy, wszystko jest oddzielnie. Sprawdzalem i czytalem. W salonie przeciez powiedzieli wszystko bez limitu, a w domu wyczytalem wlasnie ze po 10gb i na karcie 100gb LTE, a potem zwolniony transfer.Ale jest ok. Tylko nie wiem czy wystarczy 100gb tego internetu. Rodzina 5 osobowa. (2+3). Jest jakis program czy cos aby obliczyc zuzycie tak na dzien? Wtedy bede mogl wykalkulowac. A co do firmy to sa nizsze ceny niz normalnie, ale tez nigdy nie bylo nic ciekawego, a ostatnio jak bylem to mi takie cos zaoferowali i nigdzie lepszej oferty nie znalazlem. 20zl za wszystko (rozmowy, smsy, internet)