Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1.4 AUA 2004 - Brak reakcji na pedał gazu

esteban123 31 Aug 2016 21:49 3366 5
    esteban123
    Level 20  
    Witam
    Autko jak w temacie,błędy jakie wywala to niewłaściwy sygnał (za niski) czujników polożenia przepustnicy oraz brak przeprowadzonej adaptacji. Adaptacji nie mogę wykonać bo przerywa ją w połowie, przepustnica podmieniona na 100% sprawną, czujnik w kolektorze ssącym nowy Siemens. W parametrach widzi że pedał gazu pracuje bo widzi jego położenie, wiązka w krytycznym miejscu pod aku przejrzana i jest ok. Skończyły mi sie pomysły dlatego proszę o pomoc. W testach przepustnica reaguje prawidłowo ale w już po odpalaniu i naciśnięciu pedału zaczyna go dusić czyli jakaś tam reakcja jest. Odpala bardzo ładnie, trzyma wolne obroty ale nie chce się niestety wkręcać na jakiekolwiek powyżej. Ktoś, coś, jakis pomysł bo mi już witki opadają.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zasilanie w paliwo (ciśnienie z pompy) i wydech czy drożny? Procedura adaptacji nie przejdzie jeśli są błędy w sterowniku. Wartości otwarcia przepustnicy prawidłowe?
    esteban123
    Level 20  
    Co do sterownika ciężko określić, znajomi też mechaniory twierdzą że nie padały. Cisnienie paliwa raczej wykluczam bo odpala od strzała ale po naciśnięciu pedału masz wrażenie że jakby chcial anie może nie wiem czy nie jakaś kablologia tylko już nie mam pojęcia gdzie szukać. Adaptowałem takie przepustnice setki razy i nigdy nie było problemu a teraz dupa.Wartości w teście Vagowskim prawidłowe tyle żę trzymają go te dwa błędy: za niski sygnał jednego i drugiego czujnika przepustnicy, o ile dobrze pamiętam G188 i G187

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze jedno mi się przypomniało klient mial ten problem zawsze po deszczach, ale otwierał maskę słońce wysuszyło i skodzina śmigała, tera już nie pomaga dlatego zwlókł do mnie a ja walcze drugi tydzień i bez efektu
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zasilania i masy na potencjometr do sprawdzenia.
    esteban123 wrote:
    Cisnienie paliwa raczej wykluczam bo odpala od strzała
    Na zbyt niskim odpali ale nie wkręci się na obroty, to tak na przyszłość.
    esteban123
    Level 20  
    Dzięki Paweł zobaczę jutro te ciśnienie jakie wartości pokazuje. Kablologie potencjometru też posprawdzam, dam znać jakie efekty